Emekli Pakistanlı Vurucu Azhar Ali, Kariyerinin İniş ve Çıkışları Hakkında Yorum Yapıyor ve Evde Asla Test Oynamayacağından Endişeleniyor19 Aralık 2022 17:13 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Pakistan’ın topa vuran oyuncusu Azhar Ali, 180. ve son vuruşlarıyla formattan emekli olduktan sonra, kendi topraklarında bir daha asla Test oynayamayacağından endişelendiğini iddia etti.

Turistlerin ikinci vuruşta 112-2’lik skorla sona erdiği ve 3-0’lık bir seri zaferi elde etmek için sadece 55 tura daha ihtiyaç duyan Karaçi’deki üçüncü Testin üçüncü gününde, 37 yaşındaki oyuncu bir şeref kıtası aldı. İngiltere iplikçisi ve eski Somerset takım arkadaşı Jack Leach tarafından bir ördek için atıldıktan sonra takım arkadaşlarından.

2009’da Lahor’da Sri Lanka takım otobüsüne düzenlenen saldırının ardından Ezher’in ekibi, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki iç saha maçlarını yıllarca oynayarak geçirdi. Pakistan’daki ilk Testi 76’ncıydı ve o maça Sri Lanka’ya karşı bir asırlık gol atarak damgasını vurdu.

Yalnızca Younis Khan (10.099), Javed Miandad (8.832), Inzamam-ul-Haq (8.829) ve Mohammad Yousuf (7.530), eski Pakistan Testi ve ODI kaptanı Azhar’ın 97 Testlik kariyeri boyunca topladığı 7.142’den daha fazla koşuyu başardı.

Ezher anlattı Gökyüzü Sporları Kriket Michael Atherton: “Bir noktada, asla evde Test oynamayacağımı düşünmüştüm ama sonunda bunu yaptım ve bir asırlık puan da aldım.

“Kendi evimizde oynamamak ve İngiltere’de yaşanan nokta tespitinden sonra zor bir dönemdi. [in 2010].

“Hoş değildi, sonraki iki yıl bizim için zordu ama çocuklara teşekkür ederim. Çok çalıştılar ve taraftarları geri getirdiler ve ayrıca kriket Pakistan’a geri döndü.

Ezher: Gençlere fırsatlar sunmaktan büyük zevk alıyor

“Kariyerimde pek çok iniş çıkışlar ve zorluklar oldu. 300’ün benim için özel bir şey olduğunu hissediyorum [Azhar hit 302 against West Indies in Dubai in 2016] çünkü çok kişi yapmadı.

Getty Images’den gömün

“Ayrıca Avustralya’da çift yüz alan tek Pakistanlıyım. [at Melbourne in 2016] bu büyük bir başarı, diğer bir önemli nokta ise 2017’de beyaz top formatında Şampiyonlar Kupasını kazanmaktı. Bunu tüm kariyerim boyunca bir gün alırdım.

“Ülkenizi temsil etmek başlı başına bir onur ama oynadığım her iki formatta da onlara liderlik etmek benim için büyük bir onurdu. Pek çok gence şans verdim ve kariyerlerinde yükselmeyi başardılar, bu yüzden bundan büyük gurur duyuyorum.

“Pakistan kriket için heyecan verici bir zaman. Herkese başarılar diliyorum ve çok çalışmaya ve heyecan verici kriket oynamaya devam etmelerini umuyorum. İnsanlar ayrıca bu İngiltere dizisinde hayranların ne kadar destekleyici olduğunu gördüler.

“Her zaman her formatta performans göstermiyorsunuz, ancak yeterli yeteneğe ve potansiyele sahibiz, bu yüzden sabırlı olmalıyız. Oyuncular zamanla deneyim kazanacak ve daha iyi bir takım olacaklar.”


Kaynak : https://worldinsport.com/azhar-ali-a-retiring-pakistani-batsman/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir