Eksiksiz Bir Geri Dönüş – World in Sport


22 Kasım 2022 15:09 (İngiltere Saati) tarihinde yayınlandı

Newcastle United’ın bir şirket tarafından satın alınmasından bu yana Suudi liderliğindeki konsorsiyum Geçen yıl Ekim ayında kulüp, Arsenal, Manchester City ve Tottenham Hotspur gibi takımlarla masanın tepesinde savaştıklarını gören yukarı doğru bir yörüngedeydi. Eddie Howe’un yönetimi altında Magpies muazzam görünüyor ve Howe’un onları bu şekilde oynatmak için kullandığı bir dizi faktör var.

Müthiş bir savunma

Geçen sezon Premier Lig’de kalmak için Howe, savunmayı sıkılaştırmak ve haftalık olarak gol sızdırmaktan kaçınmak için çalışmak zorunda kaldı. Ocak penceresinde Kieran Trippier ve Dan Burn’ün gelişiyle Magpies, masayı yükselterek ve tehlikeden uzaklaşarak daha sağlam bir arka hat oluşturmayı başardı, sadece Manchester City ve Tottenham ikinci yarıda üçten fazla geçti. geçen sezonun

Trippier’in geçen yılki sezonu bir sakatlık nedeniyle engellenmiş olsa da Burn, uzun boylu ve baskın varlığı Magpie’nin savunması için değerli hale geldiğinden iyi bir kazanım olduğunu kanıtladı. Takımda Howe’un oyun tarzının uygulanmasıyla, oyuncular gemiye bindi ve eski Bournemouth koçu, Newcastle’ı geçen kampanyada 11. sıraya taşıdı.

Getty Images’den gömün

Bu sezon şimdiye kadar, Tyneside takımı savunma çeliklerini bu sezona taşıdı ve gelişiyle birlikte Lille’den Sven Botman yazın, sezon ilerledikçe arka safları yalnızca gelişti. Howe’un adamları, Premier Lig’de en az Arsenal ile ortak olmak üzere sadece 11 gol yediler ve yedi golle Gunners ile aynı miktarda temiz çarşaf tuttular, bu bölümdeki herkesin en iyisi.

Sezonun büyük bir bölümünde Fabian Schär, Trippier, Burn ve Botman’dan oluşan bir savunmanın yanı sıra Nick Pope’un sağlam kalecilik yetenekleriyle Magpies, bu sezonun ilk yarısı boyunca tutarlı bir savunma yapısı koruyarak inşa etmelerine olanak sağladı. dört savunma oyuncusu arasında net bir anlayış ve Newcastle hedefinde kendileriyle Pope arasında sağlam bir güven oluşturmak.

Ancak, Geordies’e fayda sağlayan sadece defansif imzalar değil; diğer gelenler de koşarak yere düştüler, bu da onları izlemesi harika bir takım haline getirdi.

Kefen İmzaları

Doğal olarak, yeni sahiplerin gelmesiyle birlikte, Howe’un imajındaki kadroyu iyileştirmek için para harcanacaktı. Ancak kulüp, transferlerinin tamamına büyük paralar saçmak yerine, transfer politikalarında daha stratejik bir yaklaşım benimsedi.

Daha önce de belirtildiği gibi, Trippier ve Burn Ocak ayında kulübe katıldılar ve nitelikleri savunma için hayati önemdeydi. Defans oyuncusu Matt Target ve forvet Chris Wood da kışın kulübe katılarak daha fazla Premier Lig deneyimi getirdiler. Brezilyalı orta saha oyuncusu Bruno Guimarães’in 42.10 milyon sterlinlik transferi James Park’a geliş markası haline gelen Lyon’dan.

Pek çok kişinin kulüpten beklediği türden bir imza ve Premier Lig’deki ilk birkaç maçının birkaçına başlamamasına rağmen, Newcastle’ı Mart’ta Southampton’a karşı 2-1 galibiyete götüren muhteşem arka plan golünün ardından, hiç bakmadı. geri döndü ve Xl’in başlangıcındaki en değerli oyunculardan biri olarak kendini kanıtladı.

Getty Images’den gömün

Yoğunluğu, istekliliği ve katıksız kararlılığı, onu Kuzeydoğu’ya gelişinden bu yana oyunlarda hayati gol katkıları almanın yanı sıra, Geordies için şimdiden bir kült kahraman haline getirdi. Parkın ortasında oynayan ve kutudan kutuya bir oyun tarzına sahip olan savunma sorumlulukları, hücumdaki varlığı kadar önemliydi, gerektiğinde arka hattı temizliyor ve fırsat verildiğinde atağı kuruyordu.

Magpies ayrıca yaz aylarında Real Sociedad’dan 60 milyon sterlinlik rekor bir ücret karşılığında İsveçli forvet Alexander Isak ile sözleşme imzaladı ve forvet, sezonunu engellemeden önce Liverpool ve Bournemouth’a karşı gol atarak anında bir etki yarattı. Ancak sahaya geri döndüğünde, Newcastle’ın siyah beyaz çizgili takımında goller atmaya geri dönmesi muhtemel görünüyor.

Joelinton ve Miguel Almirón’un Yenilenmesi

Howe, St. James Park’a gelmeden önce, hem Joelinton hem de Almiron, görünürdeki yetenekleri, ancak o noktaya kadar gol katkıları veya hücum yetenekleri göz önüne alındığında, kadrodaki en sinir bozucu oyuncular olarak görülüyordu. Ancak Howe’un gelişinden bu yana bir yıl sonra, her iki oyuncu da performanslarında seviyeler yükseldi.

Düzenli olarak fileleri bulamayan bir forvet olan Joelinton, güçlü bir orta saha oyuncusuna dönüştü ve parkın ortasındaki performansları, onu son 12 ayda Geordies için çok büyük bir oyuncu haline getirdi.

Brezilyalı oyuncu bu sezon maç başına 1,4 (%56) başarılı dripling ve 2,5 top çalma ile Newcastle tarafındaki en çok ikinci oyuncu olurken, aynı zamanda maç başına 1,2 top çalma ile takımdaki en çok dördüncü oyuncu oldu. Bu, onun sadece savunmadan hücuma top sürme becerisini değil, aynı zamanda kritik müdahaleler yapma ve Howe’un takımı için topu geri kazanma yeteneğini de açıkça gösteriyor.

Getty Images’den gömün

Miguel Almiron, Howe’un yönetimi altında tamamen yeniden doğmuş başka bir oyuncu. Paragiuan, Newcastle’da geçirdiği önceki dört sezonda sadece dokuz gol atmayı başardı, ancak bu sezon şimdiye kadar sekiz gol atmayı başardı ve neredeyse kulüpteki genel rekorunu eşitledi.

Howe yönetiminde daha fazla hücum ve yüksek baskı stratejisiyle oynayan Almiron, kendisini sahanın daha fazla hücum alanında buldu ve düzenli olarak gol attı, bu, Ocak 2019’da kulüple sözleşme imzaladığından beri sadık Geordie’nin istediği bir şeydi. .

Bu sezonun geri kalanında böyle oynamaya devam ederse, ligde çift hanelere ulaşması an meselesi olacak ki bu, bir yıl önceki formsuzluğu ve makul bir miktara sahip olması göz önüne alındığında olağanüstü bir başarı olacaktır. son yıllarda nihai ürün eksikliğiyle ilgili eleştiriler.

Eddie Howe, kulübün bir yıl önceki konumuna bakıldığında Newcastle United’ı bu noktaya getirdiği için büyük övgüyü hak ediyor.. Tabii ki, birçok kişi Magpies’in tüm başarısını mal sahiplerine ve oyuncuları ücretlerle cezbetme yeteneğine bağlıyor, ancak İlk 11’deki yedi oyuncusunun Howe gelmeden önce burada olduğu düşünülürse, bu görüşün bir önemi yok. ne kadar iyileştiğini gösterir Howe kadroya aşılandı ve bu zengin form damarında devam ederlerse, bu sezon kim bilir neler başarabilecekler.


Kaynak : https://worldinsport.com/newcastle-united-under-eddie-howe-a-complete-turnaround/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir