‘Dusty’ Geri Dönüyor, Rising Suns, Eagles Kargaşa, McDonald 200th, ‘İki Metre’ Peter


Son Güncelleme 8 Mayıs 2022 14:40 (İngiltere Saati)

Dustin Martin, yağmurda, MCG’de 64,481 kişilik bir kalabalığın önünde Collingwood’a karşı zafere giden bir Richmond kadrosuna hevesle beklenen dönüşünü yaptı; forvet Tom Lynch altı majör ile tartıldı ve şimdi Coleman Madalyası tablosunda lider.

Babasının vefatının ardından izin alan 3xAFL prömiyeri, 3× Norm Smith Madalyası ve 2017 Brownlow Madalyası (aşağıda resmedilmiştir), Tigers taraftarları topa her dokunduğunda alkışlandı ve kesinlikle takım için üzerine düşeni yaptı. .

Getty Images’den Göm

Yerde Fox Footy’ye konuşan kaptan Trent Cotchin, ‘Dusty’yi saygıyla selamladı; “Açıkçası, bırakın maç gününü, futbol kulübünün etrafında olması iyi bir şey. Bir futbolcu olarak ne kadar özel olduğunu biliyoruz, ancak kültürümüze yaptığı katkı, getirdiği enerji ve uzun süredir futbol kulübümüzün bu kadar büyük bir parçası olmasının nedeni çok önemli.”

“Geri döndüğü için mutluyuz ve kolumuzu onun omzuna atabilir ve onu sevdiğimiz şekilde destekleyebiliriz. Belli ki futbol kulübümüzün önemli bir parçası ama aynı zamanda harika bir insan ve birçokları için harika bir arkadaş.”

Tom McDonald, Melbourne formasıyla 200. maçına iki golle damgasını vurdu ve St.Kilda karşısında 38 sayılık bir başarı elde ettikten sonra inanılmaz koşularına devam ediyorlar.

Hüküm süren Premiers, Saints’i erkenden vurdu, harika bir footy oynadı, bu da onlara sekiz fermuarlı yapmak ve merdivenin tepesinde kalmak için platform sağladı.

Getty Images’den Göm

Covid protokolleri nedeniyle birkaç değişikliğe zorlanmasına rağmen, Fremantle hala çok fazla şeye sahipti ve Optus Stadyumu’nda zavallı bir Kuzey Melbourne takımını dövdü.

WAFL’daki Peel Thunder’dan çağrılan 18 yaşındaki genç oyuncu Jye Amiss’in hatırlanması gereken bir akşamı vardı, ilk vuruşuyla ailesinin tribünlerde izlemesi sevindirici bir gol attı, ardından bir tane daha ekledi ve oldukça başarılı oldu. izlenim.

İstatistikler, yıl için en düşük puanlarını veren Kangalar için ürkütücü bir okuma yapmanın yanı sıra, 100’den fazla puan alan üst üste dördüncü maç.

Gold Coast’un oynamaktan keyif aldığı ve Sydney’i yenerek biraz üzüldükleri bir mekan olan SCG’de gelen hafta sonu sonucunun şüphe götürmez.

Arka arkaya ACL yaralanmalarının ardından 28 Temmuz 2018’den (1.379 gün) beri ilk maçını oynayan Suns savunucusu Rory Thompson (aşağıda resmedilmiştir) için özellikle özel bir öğleden sonraydı.

Getty Images’den Göm

Odalarda Suns Media’ya konuşan 31 yaşındaki oyuncu, “Oyun oynadığımı öğrendiğimde birkaç gün yoğun geçti. Ben sadece rutine geri dönmeye çalıştım ve en önemli şey takımın kazanmasıydı, benim geri gelmem çok değildi ve harika olanı yaptık.”

O, “Erkeklerin harika çalışmasıydı. Bütün gün üzerimize geleceklerini biliyorduk ki; onlar iyi bir takım. Sanırım hepimiz rolümüzü oynarsak ve dört çeyrek boyunca yapımıza bağlı kalırsak işi bitireceğimizi gösterdik; herkesin büyük çabası.”

West Coast taraftarları muhtemelen işlerin daha da kötüye gidemeyeceğini düşündüler, ancak ne yazık ki Brisbane’de ağır bir kayıpla sonuçlanan başka bir korku haftasına katlandılar.

Önce taraflarının ikinci bir Covid dalgası tarafından perişan edildiğini gördüler ve ardından tüm bunlara rağmen, Jackson Nelson ve Josh Rotham da dahil olmak üzere bir grup oyuncunun Leederville’deki Hip-E kulübünde parti yaparken fotoğraflandığı haberi geldi.

Eagles CEO’su Trevor Nisbett, Sportsday Radio’ya “gerçeği söylemek gerekirse iğrendiğini” ve tam bir soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Jeremy Cameron, Geelong’un bütün öğleden sonra liderliğini sürdürdüğü ve Greater Western Sydney’i inandırıcı bir şekilde ortadan kaldırdığı için beş binbaşı kazanarak eski kulübüne musallat olmak için geri döndü.

Mitch Duncan ve Patrick Dangerfield ikilisi, baldır sakatlığından döndüklerinde orta sahayı domine ederken, Cooper Stephens (Colac) ve Mitch Knevitt (Falcons), ikisi de üst sıralarda yer alarak Cats için ilk çıkışlarında rahat görünüyordu.

Port Adelaide, Sam Powell-Pepper’ın 100. maçında Western Bulldogs’u 17 sayı farkla yenerken geçen yılki Prelim kalp kırıklığının intikamını aldı.

Fermuarlı bir açıklığın arkasında, güvenlerini yeniden kazanmış gibi görünen ve şimdi istikrarlı bir şekilde masaya tırmanan Güç için arka arkaya üç yapar.

Doggies için, Tim O’Brien (baldır), Laitham Vandermeer (hamstring) ve Cody Weightman’ı (omuz) sakatlık nedeniyle kaybetmek hayal kırıklığı yaratan bir sonuç oldu.

Formdan yoksun, pompa altında ve hastalık nedeniyle beş geç değişiklik yapmak zorunda kalan Essendon, Hawthorn’a karşı zafer kazanmak için arkadan geldiklerinde şansa meydan okudu.

‘İki Metre’ Peter Wright (aşağıda resmedilmiştir) göze çarpan oyuncuydu ve Bombers olarak bir çanta tekmeledi, üçüncü çeyreğin sonunda 15 sayı geride kaldı, son dönemde yarışmanın son yedi golünü atmak ve sağa koşmak için yükseldi çaresiz Hawks’ın tepesinde.

Getty Images’den Göm

Basın toplantısında konuşan koç Ben Rutten mutlu bir adamdı; Bizim için gerçekten önemli ve olumlu bir gündü. Adamlar oyuna gerçekten iyi katıldılar ve dayanıklılık gösterdiler. Birçoğu, duruma bakmaksızın nasıl bağlantıda kalabileceğimizi ve kendi yolumuzu nasıl oynayabileceğimizi ve işi yaptığımıza güvenebileceğimizi gösterdi.”

“Hafta boyunca eğitimi ve çalışmayı gözden geçirme şeklimiz konusunda gerçekten tutarlı ve sistemli davrandık, bu nedenle ödülü oldukça benzersiz koşullar altında alabilmek grup için kesinlikle iyi olacak” diye ekledi.

Turu kapatan Charlie Curnow, Carlton Marvel Stadyumu’nda Adelaide’ye geçmeden önce yavaş bir açılış döneminden kurtulurken altı gol attı.

Patrick Cripps Blues için gerçekten göze çarpıyordu ve oyunculara gerçek bir kaptan performansıyla liderlik etti (35 dokunuş, 12 skor müdahalesi, dokuz atış ve iki gol).

8. Tur Sonuçları

Adelaide Limanı 12.14 (86)
Batı Bulldogları 10.9 (69)

Fremantle 15.12 (102)
Kuzey Melbourne 3.6 (24)

17.11 (113)
12.14 (86)

Sidney 8.13 (61)
Altın Sahil 10.15 (75)

GWS 4.11 (35)
12.16 (88)

Essendon 16.12 (108)
Alıç 11.15 (81)

Brisbane 16,9 (105)
Batı Kıyısı 4.6 (30)

Melbourne 14,9 (93)
St.Kilda 8.7 (55)

Carlton 17.14 (116)
Adana 10.8 (68)

İlgili Bağlantılar

  • Resmi aracılığıyla tüm son haberler ile güncel kalın afl.com.au web sitesi.
  • AFL Değişim Podcast’i
  • AFL Günlük Podcast
  • AFL 2021 7. Tur: Liman işçileri sevindirdi, Durdurulamaz Şeytanlar, Aslanlar SCG hoodoo’yu bitirdi, Kennedy 700. gol
  • AFL 2022 6. Tur: ANZAC Günü, Q-Clash, Walker 500., Greene geri dönüyor
  • AFL 2022 5. Tur: Kargalar Tigers’ı sersemletti, Taberner’s Magnificent Seven, Blues gerilim kazandı, Good Friday Temyiz
  • AFL 2022 4. Tur: Beş yıldızlı Hawkins, Mucizede Marvel, Tigers kükrüyor, Rosas Jr Suns için parlıyor
  • AFL 2022 3. Tur: Hesaplaşma 51, Selwood rekor kırdı, Batı derbisi, Maddie’nin maçıKaynak : https://worldinsport.com/afl-2022-round-8-dusty-returns-rising-suns-eagles-turmoil-mcdonald-200th-two-metre-peter/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir