Devler, Vikingler Kadar “Sahtekar”Playoff Güç Sıralaması
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell ve New York Giants baş antrenörü Brian Daboll. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, sezonun büyük bölümünde dolandırıcı olarak anıldı. Açıklama bir dereceye kadar mor takıma uyuyor. Vikingler, sezonu eksi puan farkıyla ünlü bir şekilde tamamladı ve çok sayıda gelişmiş istatistik, elit 13-4’lük rekorlarına rağmen Vikingleri gerçek bir rakip olarak kabul etmiyor.

Mor takımın sık sık bahsedilen zayıflıklarından biri, tonlarca yarda izin veren bir birim olan savunmadır. 2022 kampanyasında yalnızca Detroit Lions daha fazla yardaya izin verdi.

Devler Aynen
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

‘Eğil ama kırılma’ yaklaşımı bazen işe yarar, özellikle de savunma rakiplerden topu alıp takımı saha gollerinde tutabildiğinde. Vikinglerin topla ilgilenmediği ve top kaybı savaşını kaybettiği oyunlarda, çok çabuk yeniliyorlar. Kovboylar ve Kartallara karşı oynanan oyunlar akla geliyor.

Futbol Yabancılar DVOA, Vikingleri ligin en iyi 27. takımı olarak gösteriyor. Öngörülen galibiyet toplamları, NFC Kuzey takımının sadece 6,3 ile 28. sırada yer almasına sahip. Playoff rakipleri Giants da dahil olmak üzere bazı iyi rakiplere karşı galibiyetlerine rağmen Vikingler için sayılar çok yüksek değil.

Devler, Vikingler Kadar “Sahtekar”

Vikinglerin iyi yaptığı şey, durumsal futbolu son derece yüksek bir seviyede oynamaktır; bu, 2022’deki tek skorlu maçlarda 11-0’lık rekorda kendini gösteriyor. Takım sihirli bir şekilde her hafta dördüncü çeyrekte en iyi performansını sergilemenin bir yolunu buluyor. Sonuçlar, yalnızca Hollywood’un senaristlerinin yazabileceği şekillerde destansı geri dönüş galibiyetleri ve yakın galibiyetlerdir.

yeni bir viking kahramanı
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutör Greg Joseph. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Birkaç hafta önce Vikingler, Giants’a karşı yakın bir galibiyet elde etti ve son saniyelerde şut atan Greg Joseph’ten 61 yarda bir franchise rekoru ile sona erdi. Giants sezona 6-1’lik bir rekorla ateşli başladı. O inanılmaz başlangıçtan bu yana, Giants sonraki on maçın üçünü kazandı.

Galibiyetler Colts, Texans ve Commanders’a karşı geldi. İlk ikisi şüphesiz ligin en kötü takımlarından ikisi. Bir lig maçını kazanmak her zaman zordur, ancak Komutanlara karşı galibiyet, oyunun son anlarında yetkililerin biraz yardımını ve genel klasmanda beşinci sıradan seçilen Kayvon Thibodeaux’dan bir kariyer gününü içeriyordu.

Sezon boyunca Giants, yalnızca iki playoff takımını, Jaguarları ve Kuzgunları yenebildi. Jacksonville galibiyeti, Jaguarlar 7. Hafta’da kötü bir takım gibi göründüklerinde kızışmaya başlamadan önce gerçekleşti. New York savunması, maçın son oyununda Jaguarları kale çizgisinden sadece birkaç santim uzakta durdurmayı başardı. Goller, kaçırılan bir ekstra puan olmasaydı, Jaguarlar için oyunu kazanırdı. Son on maçta Giants’ın savunması EPA/oyunda 28. sırada.

Devler, Vikingler Kadar "Sahtekar"
1 Ocak 2023; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants baş antrenörü Brian Daboll, oyun kurucu Daniel Jones’u selamlıyor. Zorunlu Kredi: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports.

Her iki takımın da bazı sorunları var, bu yüzden oyunu tahmin etmek zor ama bazı benzerlikleri var. Nesnel olarak, iki takımın şüpheli bir savunması, tutarsız ve çoğu ölçümde ortalama bir hücumu ve takımlara tamamen yeni bir kültür getiren çaylak bir baş antrenörü var. Hem Brian Daboll hem de Kevin O’Connell hücum odaklı baş antrenörlerdir. Devler ve Vikingler de seçkin bir saldırı silahını paylaşıyor. Justin Jefferson ve Saquon Barkley ligdeki en iyi oyun kuruculardan ikisi.

İki oyun kurucunun hiçbiri sezon sonrası pek başarılı olamadı. Kirk Cousins, 2019 playoff’larını deplasmanda üstün bir Saints takımına karşı elit debriyaj atışlarıyla kazandı. Daniel Jones kariyerindeki ilk playoff maçında oynayacak.

Takımların kusurlarına rağmen, Vikingler haklı olarak kazanmayı tercih ediyor. Genel olarak daha iyi bir rekora ek olarak, iç saha avantajına ve iyi takımları yenme konusunda daha iyi bir sicile sahipler.


Vikings, Playoff Koşusu İçin 2 Linemen Geri Alabilir

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/giants-are-just-as

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir