Deepak ve Nishant, çeyrek finallere girmek için galip geldi


Taşkent: Deepak Bhoria (51kg) ve Nishant Dev (71kg), Özbekistan’ın Taşkent kentinde devam eden IBA Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda salı günü üstün zaferlerle turnuvanın çeyrek finallerine koşarken parıldayan formlarını sürdürdüler.

Bu arada, Akash Sangwan (67 kg) ve Sachin Siwach (54 kg), çeyrek final öncesi maçlarında yenilgiye uğradıktan sonra turnuvadan çekildiler.

Akash Sangwan (67 kg), Kazakistanlı Dulat Bekbauov karşısında 0-5 mağlup oldu. Hintli boksör yavaş bir başlangıç ​​yaptı ve her turda oyuna dahil oldu, ancak sonunda, Bekbauov oybirliğiyle 5-0 galibiyet kaydettiği için hakemlerin onun lehine kararlar vermesi yeterli olmadı.

Öte yandan Sachin Siwach (54kg) da son 16 turunda 0-5 mağlup oldu. Birinci turda Kazakistan’dan Makhmud Sabyrkhan ile karşı karşıya gelen Sachin, ilk turda rakibine ağır yumruklar atarak parlak başladı. Hatta ikinci bir turun ardından, Sabyrkhan’ın Hintli boksörü yenmek için deneyimini gösterdiği ve maçı kazandığı son turda maç tellere indi.

Bugün erken saatlerde, ön çeyrek finalde Çinli Jiamao Zhang’a karşı oynayan Deepak, maçı en başından kontrol etti ve oybirliğiyle 5-0’lık bir kararla maçı kazandı.

Deepak, rakibinin bir ölçüsüne sahipti ve hızlı hareketi ve isabetli yumrukları ile ilk rauntta şutları verdi.

İkinci turun başında savunma moduna girdi ve kontra atak oyununu rakibine ağır sol kancalar atmak için kullandı. Üçüncü turda, Zhang bir dizi yumrukla daha agresif olmaya çalışırken Deepak diken üstündeydi. Ancak Hintli boksör rakibi için çok hızlıydı ve maçı rahat bir şekilde kazandı.

“Stratejim maçtaki en güçlü silahım olan sol kroşemi kullanmaktı ve maçta her şey planladığımız gibi gitti. Maçın başlarında ivme kazanmaya ve isabetli yumruklar atmadan önce rakibimi cezbetmeye çalıştım. Odağım Şimdi bir sonraki maçta ve Hindistan’a bir madalya sağlamak için yüzde 100’ümü vereceğim” dedi.

Şimdi bir sonraki maçını Kırgızistanlı Diushebaev Nurzhigit’e karşı oynayacak ve Hindistan için bir madalyayı teyit etmeye çalışacak.

Öte yandan Nishant Dev, Filistinli Nidal Foqahaa karşısında ilk turda RSC tarafından bir galibiyet kaydetti. Hintli boksör rakibine ağır yumruklar uygulayarak hakemi müsabakayı durdurmaya zorladı.

Nishant Dev, Çarşamba günü çeyrek finalde Kübalı Jorge Cuellar ile karşılaşacak. Çeyrek finalde oynayacak üçüncü Hintli, Bulgar J. Diaz Ibanez ile karşılaşacak olan Hussamuddin.

Devam eden turnuvaya 107 ülkeden çok sayıda olimpiyat madalyalı 538 boksör katıldı.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/boxing-news/48457-iba-men-s-world-boxing-championships-deepak-nishant-register-dominating-wins-to-enter-quarterfinals

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir