Deepak, Hussamuddin ve Nishant rekor madalya garanti ediyor


Taşkent: Taşkent’te devam eden IBA Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda kendi kategorilerinde yarı finale yükselen Deepak Bhoria (51kg), Hussamuddin (57kg) ve Nishant Dev (71kg) Çarşamba günü tarihe geçtiler ve her biri kendi kategorilerinde en az bronz madalya kazandı. Özbekistan.

Hintli erkek boksörler, Dünya Boks Şampiyonası tarihinde ilk kez üç madalya kazandı. Daha önce, Hintli erkek boksörlerin en iyi performansı, 2019’da Manish Kaushik ve Amit Panghal’ın ülke adına madalya kazanmasıyla kaydedildi.

Günün ilk çeyrek final maçında Deepak, Kırgızistanlı Diushebaev Nurzhigit’i oybirliğiyle 5-0 yenerek yarı finale yükseldi.

Hintli boksör maça başından beri hakim oldu ve hızlı hareketini ve halka zekasını ilk raundu kazanmak için kullandı. Deepak ikinci rauntta elinden gelenin en iyisini yaptı ve rakibinin atağından ustaca sıyrıldı ve maçta önde kaldı.

Üçüncü turda Deepak akıllıca oynadı ve Nurzhigit’in ağır saldırılarını boşa çıkardı. Strateji, maçı rahatça kazandığı için Hintli boksör için işe yaradı. Şimdi Cuma günü yarı finalde Fransız B. Bennama ile karşılaşacak.

Bu arada Hussamuddin, devam eden turnuvada Hindistan’a bir madalya daha teyit etmek için Bulgar J. Diaz Ibanez’i 4-3’lük bir bölünmüş kararla yendi.

Hussamuddin’in Ibanez’in hareketlerini ölçmesi biraz zaman aldığından, en başından beri iki boksör arasında baş başa bir mücadeleydi. Southpaw, karşı yumruk atarken rakibini savunmak ve ona bazı ağır darbeler indirmek için hızını ve hareketini kullandı.

İkinci tur, rakibinin saldırılarını hızlı bir şekilde değerlendirdiği ve ağır yumruklar attığı için Hintli boksör için oldukça rahattı. Üçüncü tur, her iki boksörün de ihtiyatlı davrandığını ve hücuma geçtiğini gördü, ancak Hussamuddin galibiyeti garantilemek için kombinasyonlarını iyi kullandı.

“Zor bir maçtı çünkü rakibim çok sert oynuyordu ve bu bende bazı sorunlar yarattı ama bir şekilde galip gelip bir sonraki tura geçtim. Maçtan önce teknik direktörle planlar yapmıştım ve maçta mükemmel de olsa uygulamıştım. Planımız, ringde ilerlemeye devam etmek ve rakibimin bana saldırmak için çalışmasını sağlamaktı ve maçta puan toplamak için çok sayıda yandan darbe vurduğum için mükemmel çalıştı” dedi.

Zaferden sonra Hussamuddin.

“Hindistan için bir madalya kazandıktan sonra kendimi gerçekten harika hissediyorum ve şimdi altın madalyaya sadece iki adım uzaktayım. Bu turnuvada altın madalyayı kazanacağımdan eminim.”

Hussamuddin Cuma günü yarı finalde Kübalı Saidel Horta ile karşılaşacak.

Nishant Dev, Hindistan için günün üçüncü madalyasını garantilemek için Kübalı Jorge Cuellar’ı oybirliğiyle 5-0 yendi. Hintli boksör, boy avantajı olan daha uzun bir boksörle karşı karşıyaydı, ancak hareketlerini ve hassas yumruklarını ilk rauntta rakibine karşı avantaj elde etmek için kullandı.

İkinci tur da, oyununun zirvesinde olmaya devam ettiği ve Cuellar’a herhangi bir gol atma fırsatını reddettiği için Hintli boksörün lehine gitti. Nishant, ülkeye madalya sağlamak için üçüncü turda da hücum niyetini sürdürdü.

“Kübalı bir boksöre karşı bir maçı oy birliği ile kazanmak harika bir duygu. Stratejimiz, ilk turdan itibaren rakip üzerinde baskı oluşturmak ve tüm maç boyunca zihinsel olarak güçlü kalmaktı. Bu olumlu zihniyeti bir sonraki turda ele alacağım. Dünya Şampiyonasında bronz madalya almak harika ama Hindistan’a altın madalya ile döneceğim” dedi Nishant maçtan sonra.

Nishant Dev, Cuma günü yarı finalde Asya şampiyonu Kazakistanlı Aslanbek Shymbergenov ile karşılaşacak.

Devam eden turnuvaya 107 ülkeden çok sayıda olimpiyat madalyalı 538 boksör katılıyor.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/boxing-news/48459-iba-men-s-world-boxing-championships-deepak-hussamuddin-nishant-assure-record-medals

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir