Deepak, Hussamuddin ve Nishant, IBA Erkekler Dünya Boks Şampiyonasında Hindistan için tarihi altını gördü


Taşkent: Olağanüstü kampanyalarından ivme kazanan yıldız Hintli boksörler Deepak Kumar, Mohammed Hussamuddin ve Nishant Dev, IBA Erkekler Dünya Boks yarı finallerinde yarışmak için hazırlanırken ülke için ilk kez bir altın madalya kazanmayı hedefliyorlar. 2023 Şampiyonası Cuma günü Taşkent, Özbekistan’da.

Onaylanmış üç madalya ile Hindistan, prestijli turnuvada madalya çetelesinde ortak dördüncü sırada yer alıyor ve ev sahibi Özbekistan (9), Küba ve Rusya (6’şar) ve Kazakistan (5) ilk üç sırayı alıyor.

2019 Asyalı gümüş madalya sahibi Deepak Kumar (51kg), yarı final maçında iki kez Dünya Şampiyonası bronz madalyası kazanan Fransız Billal Bennama ile karşılaştığında, devam eden altın için Hindistan’ın sorumluluğunu alacak. 26 yaşındaki Hintli, şimdiye kadarki ikinci Dünya Şampiyonası görünümünde parıldayan bir kampanya geçirdi, oybirliğiyle alınan kararlarla üç galibiyet kaydetti ve ayrıca Tokyo Olimpiyatları bronz madalyalı Kazakistanlı Saken Bibossinov’u Son 32 Turunda devirdi.

Yıldız formunu korumak isteyen Deepak, ya Rio Olimpiyatları altın madalyalı Hasanboy Dusmatov ya da hüküm süren Avrupa şampiyonu İspanyol Martin Molina ile karşılaşacağı finale ulaşmak için her şeyini verecek.

İlk Dünya Şampiyonası kampanyasında yarışan Mohammed Hussamuddin (57kg), Kübalı Saidel Horta’ya karşı ringe çıktığında turnuvadaki ilk görünümünde başarılı bir şekilde finale ulaşmayı hedefleyecek. İki kez Commonwealth Games bronz madalya sahibi, turnuvadaki şimdiye kadarki tüm maçlarında galip gelmek için performansını en yüksek seviyelere çıkardı.

Telangana’dan gelen deneyimli kampanyacı, finale ulaştığında 2021 Dünya Şampiyonası gümüş madalya sahibi Özbekistanlı Abdumalik Khalokov veya Kırgızistanlı Munarbek Seitbek-Uulu ile potansiyel olarak kafa kafaya gidecek.

Hindistan’ın yaklaşan boksörlerinden Nishant Dev (71kg), son Dünya Şampiyonası’ndaki çeyrek final bitişini şu anki şampiyonada garantili bir madalyaya dönüştürdü, yarı finalde Kazakistan’ın hüküm süren Asya şampiyonu Aslanbek Shymbergenov’a karşı mücadele edecek. Karnal doğumlu boksör, şimdiye kadar oybirliğiyle alınan kararlarla üç galibiyet ve yarışmayı (RSC) durduran hakem tarafından bir galibiyet alarak birinci sınıf performanslarıyla üstün yeteneğini sergiledi.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/boxing-news/48467-deepak-hussamuddin-nishant-eye-historic-gold-for-india-at-iba-men-s-world-boxing-championships

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir