Davy Russell, Ev Topraklarında Son Galibiyetinden Sonra Emekli Olduğunu Açıkladı19 Aralık 2022 23:22 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

İrlanda’dan çıkan en süslü jokeylerden biri, derhal geçerli olmak üzere eyerden emekli olduğunu açıkladı.

Arka arkaya Aintree Grand Nationals’ı kazanmasıyla tanınan Davy Russell, efsanevi jokey Frankie Dettori’nin de 2023’ün sonu için emeklilik planlarını açıkladığı bir hafta sonunda spora ara vermeye karar verdi.

52 yaşındaki kahraman İtalyan, şanlı bir kariyerin ardından gelecek yılın Kasım ayında emekli olacağını açıkladı.

Muhtemelen Dettori için en dikkate değer an, Ascot’ta düzenlenen 1996 Britanya Şampiyonlar Günü’nde yedi galibinin hepsine binmekti ve kötü şöhretli yeteneği buradan fırladı.

Bununla birlikte, Russell daha sessiz bir kişiliğe sahiptir ve nadiren spot ışığında görülür – ancak onun adına acımasız bir dizi onur vardır.

43 yaşındaki sürücü, yarış kariyerini atlama sezonunda, sadece birkaç ay uzaklıkta olan Cheltenham ve Aintree gibi büyük festivallerden önce bitirmeye karar verdi.

Russell, yarış kariyerine İrlanda’da noktadan noktaya amatör bir jokey olarak başladı ve profesyonel olarak İngiltere’ye taşınmadan önce ilk yarışını 1999’da kazandı.

İlk Cheltenham zaferi 2006’da geldi ve o zamandan beri festivalde 24 kazanan daha oldu.

Festivalde iyi performans göstermesi için büyük bir favori olan Russell, 2019 hariç, 2020’ye kadar her yıl en az bir kazanan elde etti ve tek Altın Kupa galibiyeti 2014’te Lord Windermere’de geldi.

Presenting Percy, Balko Des Flos, Delta Work ve The Storyteller’da dört galibiyet aldıktan sonra 2018’de festivalde lider jokey ödülünü aldı.

En göze çarpanı, Aintree Grand National’da 2018 yarışını yarıştaki en yaşlı jokey olarak kazandığında arka arkaya kazandığı zaferlerdi. Kaplan Rulosuen küçük at.

İkili daha sonra 2019’da tekrar kazanmak için geri döndü ve İrlanda ve ötesinde oldukça ikonik bir çift haline geldi.

Galibiyet, Russell’a 1974’ten beri arka arkaya Grand Nationals’ı aynı at üzerinde kazanan ilk jokey olma onurunu kazandırdı; kırmızı rom.

2020’de bir sonbaharda ciddi bir boyun yaralanması ve omurları kırıldıktan sonra emekliliği kolayca planlanandan daha erken gelebilirdi ve bu da onu spordan 11 ay uzakta geçirmesine neden oldu.

Böyle bir sakatlıktan dönüp tekrar eyere binmek, Russell’ın karakteri hakkında çok şey söylüyor.

Zamanında İrlanda Altın Kupası, Fransız Altın Kupası ve İrlanda Şampiyonu Hurdle gibi onurlarla elde ettiği pek çok büyük başarı var.

Russell, kariyerini en çok kazanan dokuzuncu atlama jokeyi olarak bitirir.

Ruby Walsh, Richard Dunwoody ve Paul Carberry’nin de dahil olduğu bazı önemli isimler söz konusu listeyi lütufta bulundu. AP McCoy.

1.579 galibiyet, bir kişinin kariyeri için önemli bir miktar ve 18 Aralık’ta Thurles’te Liberty Dance’deki son yarışı, elbette rahat bir galibiyetti.

Çok az jokey, Russell’ın sahip olduğu prestij ve itibara sahip olacak ve at yarışı dünyası, onun yirmi yıla yayılan bir kariyeri boyunca yeteneğine tanık olacak kadar şanslı.
Kaynak : https://worldinsport.com/davy-russell-announces-retirement-after-final-win-on-home-soil/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir