David Benavidez, Mega Canelo Alvarez Clash’i Kurmak İçin Caleb Plant’i DövüyorGüncellenmiş:

26 Mart 2023 20:43

Arizona’nın David Benavidez bir cesura karşı kariyer açısından en iyi zaferi elde etti Caleb Fabrikası Meksikalı kahramana karşı merak uyandıran bir süper orta sıklet mücadelesi düzenlemek için Saul ‘Canelo’ Alvarez Cumartesi günü.

Benavidez’in eli, Las Vegas’taki MGM Grand’da nabız gibi atan on iki raundun ardından yükseldi ve üç hakem de Benavidez’i rahat bir kazanan buldu (117-111, 116-112 ve 115-113).

26 yaşındaki oyuncu şu anda 168 libre ile Canelo’nun WBC şampiyonluğu için zorunlu yarışmacı ve dövüş sonrası basın toplantısında tartışmasız süper orta sıklet kralına karşı bir maç çağrısında bulundu.

“Kendimi kanıtlamak istiyorum. Canelo kendini kanıtladı ama bana da fırsat vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir şey için yalvarıyor gibi değilim, son iki maçta zorunluydum” dedi Benavidez.

Gecede ikisi arasında daha keskin başlayan Tennessee’s Plant’ti, etkileyici yanal hareketlerle ve Benavidez’in kafasına ve vücuduna kısacık kombinasyonlarla halkanın etrafında süzülüyordu.

Üç hakemden ikisi, altıdan sonra Plant’i önde tuttu, ancak maç, mücadelenin ikinci yarısına yaklaşırken ikili arasındaki fark yavaş yavaş kapanmaya başladı.

Getty Images’den gömün

Benavidez, ayaklarını yavaşlatmak ve eski WBC şampiyonu Benavidez’in yüzüğü kesmesini kolaylaştırmak amacıyla Plant’in vücudunu hedef almaya başladı.

Benavidez ellerini içeride bırakmaya devam ederken Plant’in ayak hareketleri yavaşlamaya başladı ve Plant sekizinci turda sağ kroşe ile sallandı.

30 yaşındaki oyuncu, bu süreçte burun kemerinde bir kesik yaşadı ve Benavidez’in ivmesi yarışmanın son üçte birine doğru artmaya devam ederken yüzü kanlı ve şekli bozulmuş halde kaldı.

Plant, dokuzuncu devrenin son saniyelerinde yine sallanmış görünüyordu ve ilk turlarda gördüğümüz kısacık ayak hareketlerine kıyasla ayakları artık tuvalin etrafında sürükleniyordu.

Eski IBF şampiyonu Plant, gidişatı yeniden değiştirme arayışlarında bir kez bile tereddüt etmeden muazzam bir yürek gösterdi, ancak Benavidez şimdiye kadar tam akıştaydı ve on birinci devrenin son anlarında Plant’i başka bir sağ eliyle yaraladı.

Getty Images’den gömün

Her ikisi de on ikinci turda depoyu boşalttı, ancak Benavidez’in ikinci yarıdaki performansı, ona uzun süredir rakibine karşı galibiyet kazandırmaya yetti.

İki savaşçı, düşmanca bir dövüş haftasında devam eden kinlerine bir son vermek için son zilin çalmasıyla saygılı bir şekilde kucaklaştı.

Plant, gece daha iyi olan adama kaybettiğini kabul ederek dövüşten sonra geri döneceğine söz verdi.

Benavidez’in kazandığı zafer, onu 23 nakavtla 27-0’a taşıdı.

Bu arada Plant, 2021’de bahsi geçen Canelo’ya yenilmesinin ardından 24 maçta ikinci yenilgisini aldı ve şu anda rekoru, mesafe içinde 13 galibiyetle 22-2’de duruyor.

Gecenin erken saatlerinde, Arizona süper siklet İsa Ramos döşendi ve sonunda Michigan’s’ı durdurdu Joseph Spencer baş destekte yedi cezalandırıcı turdan sonra.

Brooklyn hafif siklet Chris Colbert ayrıca Washington’a karşı on raunttan sonra tartışmalı bir karar kazandı. Jose Valenzuela.

İkincisi, açılış turunda Colbert’i yere seren ağır bir sol el indirdi ve yarışma boyunca zarar verici darbeler indirmeye devam etti, yalnızca Colbert üç puan kartının hepsinde (94-95 x 3) dar bir galip çıktı.


Kaynak : https://worldinsport.com/david-benavidez-pummels-caleb-plant-to-setup-mega-canelo-alvarez-clash/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir