Dalvin Cook 4. Kez Pro Bowl’a GidiyorVikings RB Odası 2023'te Çok Farklı Görünebilir
Dalvin Cook’a koşan Vikingler. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

Normal sezon sona erdiğinde, Dalvin Cook’un 2018’den beri ilk kez bir NFL Pro Bowl seçimini kaçıracağı ortaya çıktı. NFC’yi temsil edeceklerin Saquon Barkley, Tony Pollard ve Miles Sanders olması gerekiyordu. Bununla birlikte, Dallas Cowboys Division raundunda San Francisco 49ers’a yenilmesi sırasında Pollard’ın yaralanması boş bir yer bırakıyor.

Cook, onun yerine üst üste 4. sezon için Pro Bowl’a gidiyor. Geri koşan 27 yaşındaki Vikings, 2022’de en verimli sezonlarından birini yaşamadı, ancak bir kez daha koşarak 1000 yardı aştı. Cook, sezonu 1173 yarda 264 koşu ve 8 tank avcısı ile tamamladı. Ayrıca ek 295 yarda ve 2 tank avcısı için 39 pas yakaladı.

Kevin O’Connell’in Vikinglerin yeni baş antrenörü olarak gelmesiyle, Minnesota hücumunu onları ilk geçiş yapan bir gruba dönüştürmek için yenilemesi bekleniyordu. Bu kesinlikle meyvesini verdi ve Minnesota, hem acele etme girişimlerinde hem de acele sahalarda NFL’nin son on arasında yer aldı.

Vikinglerin DET Üzerinden Kazandığı 8 Sürpriz
25 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Yine de, Cook’un koşu sahalarındaki tüm geri koşular arasında altıncı sırada yer alması etkileyici bir başarı ve Pro Bowl görünümüne layık. Vikingler için NFC Pro Bowl kadrosunda ona katılan beş oyuncu daha var. Diğer Viking Pro Bowling Oyuncuları, QB Kirk Cousins, WR Justin Jefferson, TE TJ Hockenson, OLB Za’Darius Smith ve LS Andrew DePaola’dır.

Dalvin Cook 4. Kez Pro Bowl'a Gidiyor
29 Temmuz 2022; Minneapolis, MN, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings (4), US Bank Stadyumu’ndaki eğitim kampı sırasında bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Bu ödülle bile, 2023 sezon dışı, Cook ve geri kalan Vikingler için çalkantılı ve belirsiz bir dönem olacak. Alexander Mattison serbest oyuncuya gidiyor ve zihniyeti 2022 sezonundan öncekiyle aynıysa, başka bir yerde başlangıç ​​işi arayacak.

Buna ek olarak Cook, 2023’te 28 yaş sezonuna giriyor, bu NFL koşuları için pek umut verici olmayan bir yaş. Vikingler, emektarın geri dönmesini keserek maaş sınırına karşı yaklaşık 8 milyon dolar tasarruf edebilir, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay içinde işlerin nasıl ilerlediğini görmek ilginç olacak.

Şimdilik Cook, Vikings takım arkadaşlarının çoğuna Pro Bowl kadrosunda katılıyor. Bu maçın 5 Şubat Pazar günü Las Vegas’ta oynanması planlanıyor.

Vikings, Sports Illustrated'ın Son 2023 Sahte Taslağında QB'ye Gidiyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/dalvin-cook-is-headed/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir