Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, PSG 19 Ocak’ta Riyad’da Bir Hazırlık Maçında Suudi All-Star 11’iyle Oynadığında Yeniden KarşılaşacakGüncellenmiş:

9 Ocak 2023

Al Nassr teknik direktörü Rudi Garcia, Cristiano Ronaldo’nun Suudi Arabistan’daki ilk maçına bir gösteri takımının parçası olarak Paris Saint-Germain’e karşı oynayacağı hazırlık maçında çıkacağını ve bu durumun kendisini Lionel Messi ile karşı karşıya getirebileceğini açıkladı.

Forvet oyuncusu, Nisan ayında Manchester United’ın Everton’a yenilmesinin ardından genç bir taraftarın elinden telefonu düşürdüğü için Futbol Federasyonu tarafından askıya alındı.

Ronaldo’nun merakla beklenen ve şimdi 19 Ocak’ta Riyad’da PSG’ye karşı bir vitrin maçında gerçekleşmesi planlanan ilk çıkışını geciktirerek Garcia’nın yerel gol planlamasını karmaşıklaştırdı.

Getty Images’den gömün

58 yaşındaki “Al Nassr formasıyla olmayacak” dedi. Al Hilal ve Al Nassr karışımı olacak.

Al Nassr’ın teknik direktörü olarak bu maçtan mutlu olamam. Gelişim için, PSG’yi görmek, büyük Parisli oyuncuları görmek gerçekten iyi bir şey. Ama üç gün sonra şampiyonluk maçımız var.

“Planlama açısından, daha iyi düşünülmüş olabilirdi. Ama çok da önemli değil… Öndeyiz, mutluyuz. Kazanması zor bir şampiyonluk ama kazanmak niyetindeyiz.”

Garcia, görevlerinden birinin Ronaldo’nun zorlu bir yılın ardından oyuna olan sevgisini yeniden keşfetmesine yardımcı olmak olduğunu da belirtti.

İstediğim tek şey onun yeniden futbol oynamaktan zevk alması ve gülümsemesi” dedi.

“Son aylarda Manchester United ile milli takım arasında ve özelde de kolay anlar yaşamadı.

Yeniden oynama zevkini bulursa güzel bir hedefe ulaşmış olur” dedi.

Garcia, Pele’nin 1975’te ABD’de futbola olan ilgiyi büyük ölçüde artıran New York Cosmos ile çığır açan birlikteliğini Ronaldo’nun Suudi Arabistan’a gelişine benzetti.

Getty Images’den gömün

Garcia, “Özellikle Suudi Arabistan’da futbol, ​​spor ve kültürün gelişimi için Pele’nin gelişi gibi bir şey,” dedi.

“Bu harika. Bizim için harika, Al-Nassr için. Suudi Arabistan için harika,” dedi Fransız Garcia. “Cristiano Ronaldo bir oyuncudan daha fazlası. Dünyanın en iyi oyuncularından biridir.

“Kulübümüze bu kadar dikkat çekmesi inanılmaz. Artık herkes kulübümüzün dünyanın neresinde olduğunu biliyor.

“800.000’den 10 milyona çıkmış olmalıyız [followers] Cristiano’nun gelişi nedeniyle birkaç saat, birkaç gün içinde.”


Kaynak : https://worldinsport.com/cristiano-ronaldo-and-lionel-messi-will-meet-again-when-psg-plays-a-saudi-all-star-xi-in-a-friendly-on-january-19th-in-riyadh/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir