Çinli Dou, AT&T Byron Nelson’da ortak liderliği ele geçirdikten sonra tarihi galibiyetin zirvesinde


Çinli Marty Zecheng Dou Cumartesi günü AT&T Byron Nelson’da Austin Eckroat ve Ryan Palmer ile üçüncü tur liderliğini paylaşmak için umacısız 7-64’lük bir atış yaptıktan sonra PGA TOUR’da tarihi bir zaferin eşiğine geldi.

Yakın zamanda yeşillikleri okumak için AimPoint tekniğini kullanmaya başlayan 26 yaşındaki Dou, benimsediği ev kursu olan TPC Craig Ranch’te yedi birdie yaparken sıcak bir golf sopası kullandı ve son altı çukurun dördü de dahil olmak üzere puanını kazandı. ilk kariyer 54 delikli başrol / yardımcı başrol.

PGA TOUR’da Çinli bir golfçünün en iyi bitirişi, 2017 Açık Şampiyona’da Haotong Li’nin tek başına üçüncü olması ve Dou’nun 17 berabere kalmasıydı.inci Geçen yıl Butterfield Bermuda Şampiyonası’nda şu anda kariyerinin bugüne kadarki en iyi sonucu olarak duruyor.

Çin’de bir zaferin etkisinin golf için ne anlama geleceği sorulduğunda Dou, “Bunu düşünmek istemiyorum ama kesinlikle büyük olacak” dedi. “Oynayacak daha çok golf var, bu yüzden böyle bir pozisyondayım, daha fazla şans yaratıyorum ve tek düşündüğüm bu.”

Haftaya 169. sırada başladıinci FedExCup puan listesinde, bu sezon 17 başlangıçtan sekiz kesintiyi kaçırdıktan sonra, ancak güven eksikliğine rağmen oyunu bu hafta tıkladı. TPC Craig Ranch’ten sadece yedi dakikalık sürüş mesafesinde yaşıyor ve aşinalığını büyük bir etki için kullandı, Cumartesi günü altı kez pars kurtarmak için çabaladı ve Kazanılan Vuruşlar: Sahada 3,74 vuruş kazandığı yere koyarak birinci oldu.

“Gerçekten sağlam oynadı. Gerçekten iyi sürüşler yapın. Kendime dünden daha fazla fırsat bıraktım ve birkaç tane attım ve arada bir sen bir tane yapıyorsun. Güven böyle kazanılır. 2018’deki ilk çıkışının ardından TOUR’da ikinci sezonunun keyfini çıkaran Dou, “Dokuzda bunu sürdürdüm ve gerçekten iyi oynadım” dedi.

Dou, ikinci ve 13 metrelik bir çift de dahil olmak üzere birkaç uzun kuş dönüşümünden özellikle memnun kaldı.inci delikler ve 16’ya 28 fitlik başka bir kuş vuruşuinci delik. Korn Feribot Turu’nu üç kez kazanan ve Pazar günü ilk galibiyetini de peşinden koşan Eckroat ve liderliği paylaştıkları dört kez kazanan Ryan’a karşı it dalaşına hazır olan genç Çinli 16-197’de.

Vincent Norman (65), Jason Day (66), Si Woo Kim (68) ve bir gecede yardımcı lider Scottie Scheffler (71) iki vuruş geriden 199’da dördüncü sırayı paylaşıyor.

“Bence Korn Feribot Turunda oynarken sinirlerim aynı şey. Herkes öne geçer, sen de işin içine girersin ve ne olursa olsun gergin olursun. Sanki bu PGA TOUR diye daha gergin olmayacakmışım gibi. Bence aynı şey. Korn Feribotunda yaptığım gibi uyum sağlamaya çalışıyorum ve umarım bundan iyi sonuç alabilirim,” dedi Dou.

“Oldukça iyi oynadığımı biliyorum. Kimin önde olduğunu, ne kadar geride olduğumu bilmek zorunda kalmak istemiyorum ve kafama girip şutları berbat etmek istemiyorum. Ama bunun hakkında düşünüyorum. Bu durum pek sık olmadığım için ortadan kalkamadı, umarım gelecekte daha çok olur.

Salıncak bu yıl açılıp kapandı ve bu hafta her şey gerçekten çok iyi gitti. Bence bu bir şey olabilir, çünkü bu benim ana kursum ve çim sahaları bilmek ve sol ve sağdaki hataları bilmek ve vuruş dışında, sanki o şutu vururken daha fazla kendime güveniyormuşum gibi. Aslında vuruşumun performans göstermesine yardımcı oluyor,” diye ekledi, 19 yaşındayken dört zaferin ardından 2016’da PGA TOUR Serisi Çin Liyakat Nişanı’nı kazanan Dou.

Dou’dan 20 yaş büyük olan Palmer, 2019’dan bu yana ilk galibiyetinin peşinde ve 10 ve 12 Numaralı Çukurlarda umacı yaptıktan sonra beş çukuru kapattığı için bir gecede üç birdie ile ortak liderliğine tutundu. , ve sana ne diyeceğim, ilkini kazanarak, gelip gelmeyeceğini asla bilemezsin. Bir daha kazanır mıyım bilmiyorum. Kazanmak çok zor. Ama bu pozisyondayken yaşadığım deneyimleri sevdim. İyi oynadım. İkinciliği bitirdiğimde birkaç kez kazanamamış olabilirim ama orada oldukça sık bulundum ve Pazar günleri iyi oynadım, sadece kazananın kamburluğunu aşamadım. Heyecanlıyım. O adamları biraz tanımak ve onlara yaşlı adamın neler yapabildiğini göstermek eğlenceli olacak.”
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48471-china-s-dou-on-cusp-of-historic-win-after-grabbing-joint-lead-at-at-t-byron-nelson

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir