Çinli Dou, AT&T Byron Nelson’da ‘ev’ maçında parlamaya kararlı


Dallas: Çinli Marty Zecheng Dou, PGA TOUR’da zorlu bir büyüye katlandıktan sonra kaderini değiştirmek için bu haftaki AT&T Byron Nelson’da bir ‘ev’ maçına güveniyor.

26 yaşındaki oyuncu, Perşembe günü başlayan ve Koreli KH Lee’nin 2021’deki galibiyetlerin ardından üç turba atmaya çalıştığı 9,5 milyon ABD Doları tutarındaki turnuvada Dallas’ta benimsediği ev sahası olan TPC Craig Ranch’te güçlü bir hafta geçirebileceğinden umutlu. 2022.

PGA TOUR’da ikinci bir sezon, Dou’nun 2018’deki ilk sezonunun ardından kendisini dünyanın lider devresinde kurma fırsatı olacaktı, ancak formu düzensizdi.

“TPC Craig Ranch benim ev kursum ve genellikle burada çalışırım. Evden sadece beş ila altı dakika uzaklıktadır. Bu kurs nispeten kolay oynanıyor ve ben buna oldukça aşinayım,” dedi Dou.

PGA TOUR, Ağustos ayında FedExCup Playoff’ları ile sezonun iş sonuna doğru ilerlerken, daha düşük ve tutarlı skorlar elde etmeye başlama umuduyla yeşillikleri okumak için yakın zamanda AimPoint yöntemine geçiş yapacağına güveniyor. Sadece en iyi 70 oyuncu Playofflara katılmaya hak kazanacaktır.

“Artık AimPoint kullandığım için yerleştirmem çok daha iyi oldu. Bazı adamların yeşillikleri okumak için gözlerini kullanabileceklerini ve ayaklarını kullanmalarına gerek kalmayabileceğini biliyorum (bu, AimPoint’in tekniğinin bir parçasıdır). Ama benim için çalışıyor. Benim koymam daha doğru görünüyor,” dedi Dou.

Dou’nun üçüncü KFT galibiyetini kazandığı Korn Feribot Turu’ndan geçen yıl mezun olduktan sonra, sonbaharda iki ilk 25’lik ile 2022-23 PGA TOUR sezonuna güçlü bir zeminde başladı. Daha sonra, kış tatili için Pekin’e döndüğünde Covid-19’a yakalandı ve bu durum, daha sonra Yeni Yıl başlangıcındaki enerji seviyelerini etkiledi.

Sağ bileğindeki bir miktar ağrı da endişelere neden oldu ve daha fazla kötüleşmemek için golf vuruşunda ince ayar yaptı, ancak bu sadece oyununun ritmini bozdu. Dou, bu sezon 17 maçta sekiz kesinti kaçırdı ve şu anda FedExCup puan listesinde 169. sırada yer alıyor. Sonbahar etkinliklerinden sonra ilk 125, 2024’te tam alan etkinliklerine muafiyet sağlayacak.

“Golf vuruşumla ilgili bazı zorluklarla karşılaştım ve mücadele ediyordum. Çin’deyken Covid’e yakalandım ve bu yılın başında gücümü tam olarak toparlayamadım. İki hafta önce Vidanta’da düzenlenen Meksika Açık’ı 49. sırada bitiren Dou, “Daha fazla etkinlikten sonra hala formda değildim, vuruşlarım düzgün değildi ve rahat değildim” dedi.

“Ayrıca sağ bileğimde biraz ağrı hissettim ve bu yüzden salıncağımı ayarladım. Daha iyi hissettirse de, pek rahat değilim. Doğru formu bulmak için daha fazla ayarlama yapmam gerekip gerekmediğini düşünüyorum. Poligonda antrenman yaptığımda pek iyi şutlarım olmuyor ve bu da kendime olan güvenimi etkiliyor.”

TUR’un yeni oluşturulan Belirlenmiş turnuvalarıyla Dou, FedExCup sıralamasında yükselmek için elinden geleni yapmaya kararlı. İlk 50, 2024’teki Belirlenmiş etkinliklerden muaftır.

“İlk 50’nin Belirlenmiş etkinliklere katılmaya hak kazandığını biliyorum… Çok rekabetçi. Kendimi kanıtlamak için böyle bir etkinliği kazanmak istiyorum ve hedefim ilk 50’ye girmek” dedi. “İçine girdiğim her etkinliğe odaklanmam ve her çekime odaklanmam gerekecek.”

Dou, kariyerinin başlarında PGA TOUR Series China ve Korn Ferry Tour’da başarılı görevlere sahipti ve ondan PGA TOUR’da Çin bayrağını dalgalandırması bekleniyordu. Yolculuğun rüzgarlı olduğunu kabul etti, bu da golfün en büyük sahnesinde parlamanın ne kadar zor olduğunun bir başka kanıtı.

“PGA TOUR’da ilk kez oynadığımda (2018’de) gençtim ve öğrenmeye geldim. Üyeliğimi kaybedip Korn Feribot Turuna geri dönmek zorunda kalmam önemli değildi. Bu sezon, sekiz yılı aşkın süredir profesyonel bir golfçü olduğum için üzerimde daha fazla baskı hissettim. Teknik olarak geliştiğimi ve kendime daha fazla güvendiğimi hissediyorum. Ancak, iyi oynamadığımda da endişelerim var. Karım bana çok destek veriyor ve iyimser kalabiliyorum. Golf kariyeri uzun ve ben sadece bir sezona bakmıyorum. Kendi planınıza bağlı kalmalısınız, herkesin parlama zamanı farklıdır,” dedi bu sezon PGA TOUR’daki iki anakara Çinli golfçüden biri olan Dou.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48458-china-s-dou-determined-to-shine-in-home-game-at-at-t-byron-nelson

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir