Christian Horner, Daniel Ricciardo’nun Red Bull – World in Sport’a döndüğünü doğruladı20 Kasım 2022 12:13 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Daniel Ricciardo, 2023 sezonunun üçüncü pilotu olarak Red Bull’a dönecek. 33 yaşındaki sürücü, McLaren ile olan üç yıllık sözleşmesinin bir yıl erken feshedilmesinin ardından bir sonraki sezon için gridde yersiz kaldı.

Ricciardo, genç kariyerinde birlikte yedi yarış kazandığı takıma geri dönmeye hazırlanıyor. Avustralyalı, 2014-2018 yılları arasında Red Bull ile beş sezon geçirdi, 2019’da Renault’ya geçti ve ardından 2021’de McLaren’e katıldı, ancak sonuç alınamaması nedeniyle sözleşmesi erken feshedildi ve yerine Oscar Piastri geçecek.

Cuma günü, Red Bull danışmanı Helmut Marko, Ricciardo’nun üçüncü bir pilot rolü için aday olacağını haber verdi. Marko, Yas Marina’da Sky Germany’ye Ricciardo’nun üçüncü pilotları olacağını söyledi ancak Red Bull henüz bir şey doğrulamadı. heves açıkça bunu ilan etti. Sanırım bu Daniel’in bize katılacağı anlamına geliyor tabii eğer imzalamamayı seçerse.”

Horner, Ricciardo’nun büyük bir karakter olduğunu ve bu yılki performansını görmenin hayal kırıklığı yarattığını ancak “O hala Formula 1’deki en büyük isimlerden biri, en büyük karakterlerden biri” dedi.

Getty Images’den gömün

Ricciardo, mümkünse 2024’te yarışlara geri dönmek istediğini açıkça belirtti, ancak Horner, Ricciardo’nun Red Bull’da yarış koltuğuna dönmesi fikrini küçümsedi ve şunları söyledi: “Daniel’in sözleşmesi belirli bir nedenden dolayı çok özel. Checo ile önümüzdeki iki yıl için bir sözleşmemiz var”

“Max ve Checo’nun ortaklığının ürettiği şey bizim için olağanüstüydü. Bu yıl şu ana kadar bitirilen beş 1-2, sekiz yıldır kazanamadığımız takımlar şampiyonası olağanüstü bir başarı.

“İki sürücü arasında iyi bir ilişki var, takım için iyi yarıştılar ve yarın ya da takımla olan sözleşmeleri süresince bunun farklı olacağını görmek için hiçbir nedenimiz yok.”

Ricciardo’nun rolü, simülatör çalışması, tanıtım aracı çalıştırmaları, Max Verstappen ve Sergio ‘Checo’ Perez’in yedeği olmak ve ticari yükümlülükleri içerecek. Marko şunları söyledi: “O kadar çok sponsorumuz var ki gösteri koşuları ve benzerlerini yapmak zorundayız, bu yüzden elbette en yüksek profilli ve en uygun olanlardan biri.”

Red Bull’un genç pilotu Liam Lawson’ın 2023 sezonu için yedek pilot olmasının beklendiğine dair spekülasyonlar var, ancak bu rolün Ricciardo ile paylaşılıp paylaşılmayacağı henüz belli değil, sözleşmenin tüm detayları önümüzdeki birkaç gün içinde açıklanacak.
Kaynak : https://worldinsport.com/christian-horner-confirms-daniel-ricciardos-return-to-red-bull/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir