Chris Eubank Jr. Vs Conor Benn, Benn’in Başarısız Uyuşturucu Testinden Sonra Çağrıldı10 Ekim 2022 13:18 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Chris Eubank Jr. ve Conor Benn arasındaki All-İngiliz hesaplaşması, medyada başarısız uyuşturucu testi raporlarının ortaya çıkmasının ertelenmesiyle sonuçlanmasının ardından iptal edildi.

Sahne hazırdı. Hayranlar, İngiliz boks tarihinin en büyük rekabetlerinden birine tanık olmak için Londra şehrine akın etmeye başlamıştı bile. 1990’larda Chris Eubank Sr. ve Nigel Benn ile başlayan ve bunun zeminini oluşturan bir rekabet. Şimdi o taşı sıfırlama ve kendilerine bir isim yaratma sırası oğullarındaydı.

Benn ve Eubank’ın medya çalışmasının yapıldığı Çarşamba günü, Benn’in Gönüllü Anti-Doping Derneği (VADA) tarafından yapılan son testlerinden birinde “bir doğurganlık ilacının eser miktarları için olumsuz bir analitik bulgunun” ortaya çıktığı haberi geldi. Daha sonra tespit edilecek ilacın ‘Klomifen’ olduğu doğrulandı.

Merakla beklenen oğul vs oğul mega hesaplaşması herkesin önünde mümkün olan en dramatik şekilde çöktüğü için haber herkesi şok etti. İlgili taraflar, Matchroom Boxing ve Wasserman Boxing, mücadeleye devam etmek istedi ancak İngiliz Boks Kontrol Kurulu, çatışmanın “boks yararına olmadığı için yasaklandığını” açıkladı.

Planlanan dövüş daha önce herhangi bir tartışmadan uzak değildi, ancak yasadışı bir uyuşturucu için yapılan başarısız kan testi tabuta son bir çivi olduğunu kanıtladı. Eubank Jr., Benn ile Liam Williams’a karşı önceki dövüşünden 3 libre daha hafif olan 157 libre toplam ağırlıkta dövüşecekti. Babası Eubank Sr., oğlunun sağlığını tehlikeye attığını düşündüğü için bu ağırlıkta dövüşmesi fikrinden hoşlanmadı. Hatta taraftarların güvenlik endişeleri arasında kavgayı boykot etmesi gerektiğini ilan etmeye devam etti.

Ancak bu açıklamalara rağmen plan, Çarşamba günkü olaylar partiyi bozmadan önce gerçekleşti. 26 yaşındaki Benn, 14’ü nakavt olmak üzere 21 galibiyetle bu noktaya kadar yenilmedi. Chris Algeri’yi hırpalaması, kariyerinin şimdiye kadarki en etkileyici zaferi oldu. Benn, dördüncü turda eski şampiyonun tuvale düşmesine neden olan bir sol-sağ kombinasyonunu indirmeden önce tüm dövüş boyunca muazzam bir olgunluk gösterdi.

Chris Eubank Jr. Vs Conor Benn, Benn'in Başarısız Uyuşturucu Testinden Sonra Çağrıldı

Cezayir, hiçbir şekilde kırılması kolay bir ceviz değildi, ancak Benn’in bu vurgu makarası KO’yu kurma şekli gerçekten övgüye değerdi. Öte yandan, Eubank Jr çok daha deneyimli ve yüzüğü önemli dövüşçülerle paylaştı, bu listenin başında Billy Joe Saunders, George Groves ve James DeGale gibi.

Güçlerinin zirvesinde olan iki savaşçı arasında havai fişek atılması bekleniyordu. Kaçırılmaması gereken, ancak bunun böyle geliştiğini görmek için ağız sulandıran bir çatışma, hayranların midesini bulandırdı. Benn sosyal medyaya gitti ve hayal kırıklığını dile getirerek, yeniden planlamaya kadar adını açıklığa kavuşturmak istediğini belirtti.

Öte yandan, Eubank Jr. gelecekte Conor ile savaşma olasılığını dışlamadı. Brighton yerlisi bu dövüşe hazırlanırken zorlu sahalar kuruyordu ve gaddar rakibine kaybederse eldivenleri kapatacağını belirtmişti. Yani, bu savaşçıların birbirleri için sahip oldukları küçümsemeyi hemen hemen özetliyor; sığır eti gerçekti.

İkilinin bir daha ringde karşı karşıya gelip gelmeyecekleri bilinmiyor ama bu dövüşün yasaklanması, dövüşçüler ve boks camiası, özellikle de yakından ilgilenen İngiliz halkı için kesinlikle iyi gitmedi. İkilinin tekrar bir araya gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek. Ancak şimdilik resmi olarak iptal edildi.


Kaynak : https://worldinsport.com/chris-eubank-jr-vs-conor-benn-called-off-after-benns-failed-drug-test/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir