Çevrimiçi Golf Dersleri Yeni Başlayanlar İçin İyi mi?


13 Ekim 2022 17:42 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Kaynak

Çevrimiçi altın öğrenmek, yeni başlayanlara çeşitli eğitmenlere erişme fırsatı sunar. Özellikle şehirden uzakta yaşıyorsanız, mükemmel bir golf antrenörü bulmaya çalışmak sıkıcı olabilir. Ayrıca, sıkı bir programınız olduğunda antrenman yapmak için golf sahasına gitmek neredeyse imkansız olabilir. İşte bu sebeplerden dolayı online golf dersleri bir zorunluluk haline geldi.

Online Golf Sahası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Golf oynamayı öğrenmenin ilk aşamalarında göz önünde bulundurulması gereken en alakalı şeylerden üçü burada.

1. Felsefesini Anladığınız Bir Kanepe Alın

Her koçun benzersiz bir öğretim yaklaşımı ve belirli şeyleri açıklama ve gösterme yolu vardır. Bu nedenle, her şeyi yeterince basit bir süreçte açıklayan bir koç bulmalısınız. Yeni başlayan biri olarak, koçunuzun verimliliğine bağlı olacak olan temel bilgilerde ustalaşmanız gerekir. Örneğin, en iyi duruşta nasıl duracağınızı, kalçalarınızı kullanarak nasıl sallanacağınızı ve sopayı nasıl tutacağınızı net bir şekilde açıklamalıdırlar.

2. Hızlı Çözüm Almaktan Kaçının

sabırlı olmalısın ve koçuna bağlı kal uzun bir süre için. Golfte bir günde ustalaşamazsınız. Yeni başlayanlar genellikle püf noktaları ve kısayollar öğrenerek hızlı başarı isterler, ancak golfün temelleri aynı kalır. Bir sonraki seviyeye geçmeden önce, temel bilgilerde ustalaşmanız gerekir.

3. Güvenilirliği Sağlamış Bir Koçu Arayın

Bazı antrenörler yalnızca golf oynamış veya çevrimiçi bir eğitim programından geçmiş olabilir. Bu tür bireyler size en iyi öğrenme deneyimini sunmayabilir. Saygın deneyime sahip bir golf antrenörü seçmelisiniz. Antrenör golfün tekniklerini anlamalı ve rekabetçi bir şekilde oynamalıdır.

Çevrimiçi Golf Derslerinin Artıları ve Eksileri

Çevrimiçi bir golf dersinin artıları aşağıdaki gibidir:

  • Çevrimiçi golf dersleri büyük bir esneklik sunar. Programınıza göre evden ders alabilirsiniz. Ayrıca, geri sarabilirsiniz golf video dersleri bir konsepte hakim olmak istediğiniz belirli bir alana.
  • Çevrimiçi golf dersleri, başlangıçtan uzmana kadar her beceri düzeyi için bir şeyler içerir. Temel duruş, duruş, tutuş ve sallanma ile ilgili eğitimlerin yanı sıra uzun sürüşler ve takma konusunda ileri düzey dersler bulacaksınız.
  • Golf dersleri bilgisayarınızda kalır, bu nedenle onlara istediğiniz zaman erişmek kolaydır. Ayrıca, oyununuzu geliştirebilecek veya kaybettiğiniz becerileri yeniden kazanmanıza yardımcı olabilecek bir video kitaplığınız olacak.
  • Çevrimiçi dersler, oyununuzu geliştirmeyi garanti eden biyomekanik bilime dayalı bir programa dayanmaktadır. Devrim niteliğindeki çevrimiçi eğitim, golf oyununuzun nerede ve neden yanlış gidebileceğini açıklıyor.
  • Çevrimiçi bir golf sahasına yatırım yapmak için doğru kararı verip vermediğinizi belirlemek için ücretsiz deneme süresini kullanabilirsiniz. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce koçun veya videonun oyununuzu geliştirmenize yardımcı olup olmayacağını öğrenirsiniz.
  • Çevrimiçi golf öğrenirken, vuruşlarınızı kaydedebilir ve analiz için bir eğitmene gönderebilirsiniz. Aldığınız geri bildirim, zayıf olduğunuz alanları geliştirmenize yardımcı olmalıdır. Ayrıca, geri gönderilen geri bildirimler, bir eğitmenle bire bir ders almak gibi, size özel olacaktır.

Çevrimiçi dersler mükemmel, ancak eksiklikleri yok. Aşağıdakiler çevrimiçi golf derslerinin bazı dezavantajlarıdır:

  • Çevrimiçi golf dersleri tam bir bağlılık gerektirir. Çoğu durumda, etkili olmaları için salıncakları ve matkapları uzun süre uygulamanız gerekir. Örneğin, bir veya iki gün içinde koymanın temellerini büyük olasılıkla öğrenemeyeceksiniz. Sürekli pratik yaparsan yardımcı olur.
  • Kurs materyalleri ve videolar, istek üzerine özelleştirilmediği sürece ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmamıştır. Anında tatmin olmak istiyorsanız, çevrimiçi golf sahaları en iyi seçeneğiniz olmayabilir.
  • Program golf bilginizin düzeyine uygun olmayabilir. Oynamaya başlarsanız, yeni bir çevrimiçi golf oyununa maruz kalmak için en iyi zaman olmayabilir.

Eksikliklerine rağmen, çevrimiçi golf dersleri, öğretime yeni başlayanları etkileyebilir. Video rehberlere ve sertifikalı bir koçtan ipuçları alma avantajına sahip olacağınız için bağımsız bir öğrenci olmaktan daha iyidir.


Kaynak : https://worldinsport.com/are-online-golf-lessons-any-good-for-beginners/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir