Bucks’ın yeni sahibi kim?


Jimmy Haslam’ın net değeri, takım yöneticilerinin lig hiyerarşisine pekala katılabileceği için, son zamanlarda NBA çevrelerinde biraz konuşma konusu haline geldi. Cleveland Browns’taki görev süresi bir göstergeyse, bu taraftarların çıkarına olmayabilir.

Son raporlara göre, Mark Lasry Milwaukee Bucks’taki hissesini satmaya hazır, Haslam ve Haslam Sports Group saldırmaya hazır. Jimmy Haslam’ın net değerine. Bucks’ın değeri 3.5 milyon dolar.

Bu satış gerçekleşirse Bucks, daha önce de belirttiğimiz gibi NFL’den Cleveland Browns’a ve Major League Soccer’ın daha az tanınan Columbus Crew’una katılarak kendi spor grubunun üçüncü sahibi olacaktı.

Özellikle, bu üç takımın hepsinin ortak bir yanı var, o da hepsinin küçük pazarlar olması. Belki Haslam’ın bunun için bir şeyi vardır. Ancak, bu iki takım kendi çabalarında tam olarak başarılı değiller, bu yüzden bu da dikkate alınması gereken bir faktör.

Öte yandan, Milwaukee Bucks’ın son zamanlarda Giannis Antetokounmpo ve son NBA Şampiyonası ile NBA’de önemli bir isim haline geldiği gerçeğini göz önünde bulundurursak, sahiplik grubu, Jimmy Haslam’ın Bucks hissesinden onun Wisconsin’de kalmasına yardımcı olmak için en iyi şekilde yararlanmak isteyebilir. kariyerinin geri kalanı.

Jimmy Haslam’ın net değeri

Jimmy Haslam’ın net değeri oldukça ilginç bir konu. Forbes’a göre, servetinin 2023 itibariyle yaklaşık 4,8 milyar dolar değerinde olduğu için Milwaukee Bucks’ın büyük bir hissesini 3,5 milyar dolara satın alabilmesine şaşmamak gerek.

Ama böylesine etkileyici bir serveti bir araya getirmeyi nasıl başardı? Sorabilirsiniz ve bu adil bir soru olur. Özellikle, servetinin çoğunu zengin olarak (git anla!), aile şirketi olan kamyon durdurma zinciri Pilot Flying J’de çalışarak elde etti.

Jimmy Haslam, 70’lerin sonlarında eski babasının şirketi Pilot Corporation’da çalışarak kariyerine sıfırdan başladı (hayır, yapmadı). Göreve başladıktan sadece dört yıl sonra Satış, Geliştirme ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığına yükseldi ve 100’den fazla marketten sorumluydu.

Ardından, çok da şaşırtıcı olmayan bir olay dönüşünde, sonunda aile şirketinin başkanı ve CEO’su oldu. Sıkı çalışma karşılığını verir çocuklar!

Haslams, on yılı aşkın bir süredir spor endüstrisinin bir parçası olmuştur. 2012’de Cleveland Browns’ı yaklaşık 1 milyar dolara satın aldılar, ancak gerçekten bir tür başarı bulmaları epey zaman aldı. Özellikle, hala franchise tarihindeki ilk Super Bowl’u kazanmayı bekliyorlar.

Ardından, 2018’de eşi Dee Haslam ile birlikte Columbus Crew için bir teklifte bulundular ve birkaç yıl sonra MLS Kupası’nı kazandılar. Milwaukee Bucks bu trendi takip edecek mi? Yoksa sonsuza kadar Brown’lar gibi sıradan bir sarmalda mı kalacaklar?

Giannis döneminin sonu yakında mı?

Giannis Antetokounmpo’nun elinde hala çok şey var, ancak şimdiden NBA tarihinin en büyük güçlü forvetlerinden, NBA tarihinin en büyük kısa forvetlerinden ve NBA tarihinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilebilir. Bu, Bucks’ın ne pahasına olursa olsun onu kaybetmeyi göze alamayacağı anlamına geliyor.

Ama bu neden önemli ve bunun Jimmy Haslam ile ne ilgisi var? Şu anki mülkiyet ona bir yemin etti. Grubu bir arada tutmak ve her yıl rekabetçi bir takım oluşturmak için lüks vergisini aşmaya söz verdiler, bu da Giannis’in en başından onlarla o canavar sözleşme uzatmasını imzalamaya karar vermesinin ana nedenlerinden biriydi.

Antetokounmpo, her şeyin yolunda gitmesini isteyen türden bir oyuncu gibi görünmüyor, ancak NBA süper yıldızları şımarık ve istedikleri her şeyi almaya alışkınlar. Peki ya yeni sahip lüks vergisini aşmak istemediğine karar verirse? Ya Haslam’lar takımın günlük operasyonlarına fazla karışırsa ve franchise oyuncularıyla aynı fikirde olamazlarsa?

Khris Middleton sezon sonunda sözleşmesinden çekilebilir ve serbest oyuncuyu deneyebilir ve Giannis ile olan ilişkisi onun geleceğinde önemli bir rol oynayabilir. Peki ya takım onun piyasa değerini karşılamak istemez ve çekip gitmesine izin verirse? Greek Freak’in ön büronun en üst düzeyde rekabet etme arzusunu sorgulayacağına ve ikinci bir tahminde bulunacağına inansanız iyi olur.

Giannis amansız bir rakip ve ön büro ona takımı ayakta tutmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve şampiyonluk şanslarını koruduklarını kanıtladığı sürece takımı ve takım arkadaşları için bir kurşun yemeye istekli olacak. her zamanki gibi yüksek. Ve kesinlikle oyundaki en iyi oyunculardan birini ve franchise tarihindeki en iyi ikinci oyuncuyu geçmek istemezsiniz.

Yani, her şey düşünüldüğünde, Middleton’ın serbest oyuncu olarak ayrılmasına izin veremezler. Tam tersine, Phoenix Suns’ı satın alır almaz Mat Ishbia kadar agresif olmaları ve sezon dışında Giannis’e bir şampiyonluk kazanması için daha fazla yardım vererek büyük bir sıçrama yapmaya çalışmaları gerekiyor. Aksi takdirde bu, Milwaukee’deki Greek Freak döneminin sonunun başlangıcı olabilir.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/jimmy-haslam-net-worth/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir