Bu Vikingler Takımı Ne Kadar İleri Gidebilir?Vikingler Yeni Birincil Düşmanı Hedefliyor
20 Ağustos 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, 2019’dan bu yana ilk kez playofflarda yer alırken, 2017’den bu yana ilk kez bir playoff maçına ev sahipliği yapacak.

En son bir playoff maçına ev sahipliği yaptıklarında, takım tarihinin en büyük maçlarından biri haline geldi. Vikingler, Bölüm Turunda New Orleans Saints’i Stefon Diggs’in yürüyüşe çıkma golü ile 29-24 mağlup etti.

Ne yazık ki bu maç, ilk turda güle güle oynayamadıkları için Bölüm Turunda olmayacak.

Bu Vikingler Takımı Ne Kadar İleri Gidebilir?

Minnesota bu Pazar New York Giants ile oynayacak – sadece üç hafta önce süre dolduğunda Greg Joseph’in 61 yarda oyun galibiyetiyle 27-24 mağlup ettikleri aynı Giants takımı. Minnesota onları tekrar yenebilecek mi? Evet.

Bu Vikingler Ne Kadar Uzayabilir?
Greg Joseph

Bir takımı aynı sezonda iki kez yenmek, ikisi de evlerinde olsalar bile asla kolay değil. Vikingler, özellikle iç saha maçı olduğu için kazanma şansı çok yüksek ve bu yıl US Bank Stadyumu’nda kaybetmediler. Tekrar kazanacaklarının garantisi yok ama iyi şansları var. Büyük olasılıkla başka bir yakın oyun olacak. Vikings hayranları büyük bir galibiyet için can atıyor. Belki bu olur, ancak 13 galibiyetinin 11’inde olduğu gibi, bir kez daha yakın olma şansı daha yüksek.

Kazanırlarsa, playofflarda ne kadar ileri gidecekler? Eh, eğer ilerlerlerse, muhtemelen kızgın San Francisco 49ers ile karşılaşmak için yola çıkacaklar. Orada kazanmak çok zor olacak. İmkansız değil ama çok zor.

Bu Vikingler Takımı Ne Kadar İleri Gidebilir?
11 Aralık 2022; Santa Clara, Kaliforniya, ABD; San Francisco 49ers, Christian McCaffrey’i kovalıyor. Zorunlu Kredi: Cary Edmondson-USA TODAY Sports.

Kevin O’Connell’in takımının şu anda ikinci turu geçeceğini hayal etmek zor ama bu ligde çılgınca şeyler oluyor ve özellikle Vikingler bunu tüm yıl boyunca gösterdi.

Kesin olan bir şey var. Derin bir koşu yapmak için savunmanın daha iyi oynaması gerekiyor. Ligde 31. sırada yer aldılar. izin verilen toplam yardave izin verilen maç başına 25,1 sayı ile 28. oldular. Evet, son 10 yıldan fazla bir süredir daha çok bir hücum ligi oldu, ancak savunma hala çok önemli ve Vikingler savunması normal sezonda büyük bir hayal kırıklığıydı.

Bu takım kesinlikle beklentileri aştı. Bölümü birinci sınıf bir baş antrenör altında kazanmak, bu kulüpten pek çok kişinin beklediği bir şey değildi. Ne yazık ki, bu sezon büyük olasılıkla bir Super Bowl maçıyla bitmeyecek, ancak bu takımın ileriye gitmesi için güzel bir basamak olabilir.

2022 için Vikings QB2 Mevcut Kadroda Olmayabilir
Kwesi Adofo-Mensah ve Kevin O’Connell

O’Connell ve Kwesi Adofo-Mensah şu ana kadar işe alınanlar arasında harika görünüyorlar ve ikisi de hayranlara gelecek hakkında iyimser olmaları için nedenler veriyor. Hala ligin en iyi şapka sihirbazlarından biri olan Rob Brzezinski’ye sahipler, en iyisi değilse de.

Şu anda, Vikings taraftarları bu hafta sonu playoff futbolu beklentisinin tadını çıkarabilirler. Bu Pazar’ın da bir zafer olma şansı çok yüksek.


Eski Vikings Antrenörü Washington'da Baltayı Aldı


Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/opinion/how-far-can-this-vikings

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir