Bu sezon Premier Lig tablosu nasıl?Manchester City, sezonu Premier Lig tablosunun zirvesinde tamamladı ve 93 puanlık skoru, onları tek bir puan geride bitiren Liverpool’un önünde şampiyon olarak taçlandırdıklarını görmeye yetti.

Man City, beş yıl içinde dördüncü bir şampiyonluk elde etmek için Aston Villa’yı yenmek zorunda kaldı. Başarısız olsalardı, Liverpool’un Wolves’a karşı kazandığı zafer onları şampiyon olarak taçlandıracaktı.

Premier Lig 22/23 yaz transferleri: Tamamlanan tüm anlaşmalar

Sezonun dramatik bir son günü olduğunu kanıtladı. Wolves, Anfield’da ilk golü attı ancak Villa, Etihad’da da ilk golü attı. Ancak Liverpool, 2-0 geride kaldıklarında şampiyonluk umutları kasvetli görünen City ile puanları eşitledi. Kırmızılar, 3-2 kazanmak için ralli yapan Pep Guardiola’nın tarafındaki baskıyı artıracak golü bulamadı.

Her ne kadar Liverpool sonuçta zaferle çıksa da, şampiyonluğu rakiplerinden uzaklaştırmak için yetersizdi.

Başka yerlerde, üçüncülük Chelsea tarafından garantilenmişken, son Şampiyonlar Ligi yerini güvence altına almak için yalnızca küme düşen Norwich’e karşı bir puana ihtiyacı olan Tottenham için üzülmedi. Etkinlikte, 5-0 kazananları bitti ve Everton’ı 5-1 mağlup eden Arsenal beşinci oldu.

Manchester United, sezonu Premier Lig dönemindeki en düşük puan sıralamasında altıncı sırada tamamladı. Crystal Palace’a 1-0 yenildikleri maçın ardından West Ham, Brighton’da yenildikleri için onları geçme şansını kaçırdı.

Masanın altındaki diğer önemli meseleler, Burnley’nin Newcastle’a 2-1 yenildikleri gibi düşmesiyle çözüldü, Leeds ise Brentford’u 2-1 yenerken dramatik koşullarda düşüşten kaçtı.

Premier Lig için ayrıntılı oyuncu istatistiklerimizi aşağıdaki bağlantıdan görüntüleyin.

Premier Lig: Tablo, Oyuncu İstatistikleri, Takım İstatistikleri, Fikstürler, Sonuçlar
Kaynak : https://www.footballcritic.com/news/premier-league-table-this-season-standings-results-93407-90070/2175

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir