Bu sezon dışında Barkley için uygun


2023’ün en iyi NFL serbest oyuncularından biri olan Saquon Barkley’nin 2023’teki serbest oyunculuğu nasıl olacak?

Henüz resmi bir Barkley sezon dışı haberi yok. Ancak, özellikle Giants’ın franchise etiketini gerçekçi bir seçenek olarak görüp görmediği belli olmadığı için, Barkley’in serbest oyuncu söylentileri şimdiden yaygınlaşıyor.

2023’te serbest oyuncu döneminde Saquon Barkley’e uyar

Giants’ın takım etiketini onun üzerinde kullanmadığını varsayarsak, Saquon Barkley’nin 2023’teki serbest oyuncu dönemi nasıl olacak? 1.300 yarddan fazla koştuğu ve ikinci kez Pro Bowl’a çıktığı bir sezonun ardından, onunla sözleşme imzalamakla ilgilenen birçok takım olacak.

Saquon Barkley’nin 2023’teki serbest oyunculuğuna ve bu yaz onunla sözleşme imzalamaya en uygun takımlara daha yakından bakalım.

devler

Bu sezon dışında Barkley için en olası seçenek Giants’ta kalmak olabilir. Kalma arzusundan bahsetmişti ve belli ki G-Men onu geri istememek aptallık olurdu. Ancak, paraya inecek.

Bir koşucu olarak, Barkley’nin uzun bir kariyeri olmayabilir, özellikle de sakatlıklarla dolu birkaç sezon geçirdiği için. Şu anda kazanç potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya ve en yüksek teklifi verene gitmeye çalıştığı için hiç kimse Barkley’i suçlayamaz.

Bu, Giants’ı Daniel Jones’un da serbest bir oyuncu olduğu zor bir duruma sokabilir ve oyun kurucu pozisyonunu büyük bir soru işareti bırakabilir. Bu, Barkley gerçekten Giants’ta kalmak istiyorsa, finansal olarak biraz taviz vermesi gerekebileceği anlamına gelir.

Broncos

Devler onu tutmanın bir yolunu bulamazsa Denver, Barkley’i imzalamanın ilk favorilerinden biri olarak etiketlendi. Broncos, çaylak kontratının bitmesine hâlâ vakti olan Javonte Williams’la yaşadıklarını seviyor. Ancak Williams dizinden de sakatlanıyor.

Ofansif olarak, Denver geniş bir alıcı konumunda, ancak Barkley gibi üst düzey bir uçuşa inmek, Russell Wilson üzerindeki baskının bir kısmını almaya geldiğinde harikalar yaratabilir.

Panterler

Panthers’ın geçen sezon Christian McCaffrey’i takasladığını ve bunun da 2023’e giden arka sahalarında biraz maaş sınırı ve yer açtığını unutmayın.

Carolina’nın oyun kurucuda veya arka sahada fazla istikrarı yok, bu yüzden Barkley’i imzalamak bu sorunlardan en az birini çözecektir. 2023’te Carolina oyun kurucusu kim olursa olsun, Barkley her oyunda arkalarında sıralandığında hayat onlar için biraz daha kolay olacaktır.

Faturalar

Bills gibi şimdi kazanan bir takım, serbest oyuncu dönemi başladığında kesinlikle Barkley’e ciddi bir bakış atacaktır. Buffalo, son yıllarda komite tarafından bir arka saha kullandı, bu tam olarak karşılığını vermeyen bir strateji.

Geçen sezon, Devin Singletary, takımın önde gelen koşucusu olarak Josh Allen’ı zar zor yendi ve Bills, muhtemelen Allen’ın koşu alanlarının bu kadar büyük bir kısmından sorumlu olmamasını tercih ederdi.

Şefler

Bills’in Barkley’i kullanabildiği aynı nedenlerle, Chiefs de onu kullanabilirdi. Kansas City, son yıllarda tam olarak bir üst düzey hücum saldırısı oluşturmadı veya arka sahada pek istikrar sağlamadı.

Söylemeye gerek yok, Barkley bu iki sorunu da hemen çözecekti. Tabii ki Chiefs, Super Bowl’u Barkley gibi geri koşan bir oyun değiştirici olmadan kazandı. Ayrıca Isiah Pacheco’nun sunduğu potansiyel onları biraz ilgilendirmeli. Artı, Kansas City’nin kap alanı, geniş alıcı konumunda daha iyi kullanılabilir.

kuzgunlar

Kuzgunlar bu sezon dışında herhangi bir şey yapmadan önce, Lamar Jackson ile durumu çözmeleri gerekiyor. Ancak Jackson, uzun vadeli bir anlaşma imzalamak yerine takas edilirse, Kuzgunlar Barkley için hemen oyuncular haline gelir.

Açıkçası, oyun kurucu durumunun bu senaryoda Baltimore için bir miktar belirsizliği olacaktır. Böylece, Barkley gibi üst düzey bir uçuşu geri getirmek için ihtiyaç ve gerekli fonları yaratmak.

Jetler

Barkley, Giants’a dönemezse, Jets’le anlaşmak aslında bir sonraki en iyi şey olabilir.

Barkley’nin babası aslında bir Jets hayranı, bu yüzden özellikle taşınması gerekmeyeceği için Gang Green’e geçiş yapmaya açık olabilir. İşin püf noktası, Jets’in arka arkaya sezonlarda Michael Carter ve Breece Hall’u seçtikten sonra geri kaçmakta canı yanmıyor. Barkley’i imzalamak için alacakları parayı taahhüt etmeden önce oyun kurucudaki durumlarını da çözmeleri gerekiyor.

Kartallar

Super Bowl’u kaybettikten sonra kesinlikle Eagles için acı veriyor, ancak onları daha iyi hissettirecek bir şey, Barkley gibi bir oyuncuyu NFC Doğu rakiplerinden birinden uzaklaştırmak olabilir. Miles Sanders da serbest oyuncuya gidiyor, bu yüzden Philadelphia arka sahasında bir boşluk var.

Barkley, kesinlikle Sanders’ın üzerinde bir yükseltme olarak kabul edilir ve Jalen Hurts ile birlikte oldukça tehlikeli olabilir.

yunuslar

Dolphins, son birkaç yılda geri koşma pozisyonunda bir dünya sorun yaşadı. Bir anlamda, Barkley’e diğer tüm takımlardan daha fazla ihtiyaçları olabilir.

Yeni lig yılı başladığında mevcut koşularının neredeyse tamamının serbest oyuncu olacağını unutmayın. Kadrolarına derinlik katmanın dışında, geri koşmak Miami’nin bu sezon dışında tartışmasız en büyük ihtiyacı, bu nedenle Dolphins’in mevcut en iyi geri koşmayı takip etmesi mantıklı.

Ayılar

Ayılar, Justin Fields’ı tutacaklarsa, kesinlikle onu daha iyi oyuncularla çevrelemek zorundalar.

Barkley şüphesiz bu tanıma uyuyor, özellikle de David Montgomery serbest bir oyuncu olmaya hazırken. Açıkçası, geniş alıcı konumu, Chicago’nun bu sezon dışında yükseltmeler araması için daha iyi bir yer olabilir. Ancak ekipleri Barkley için endişelenmeye zorlamak, Fields’a başka şekillerde fayda sağlayabilir ve Barkley’i Bears için meşru bir seçenek haline getirebilir.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/saquon-barkley-free-agency-2023-fits/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir