Bu Draft edilmemiş Vikings Rookie Takımı YapabilirVikingler Eğitim Kampı İçin 7 Tahmin

7 Haziran 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings, savunma oyuncusu Luiji Vilian’ın dışında. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Yeni Vikings genel menajeri Kwesi Adofo-Mensah, ilk taslağında on oyuncu hazırladı. Taslağın sona ermesinden sonra, büyük çekişme, en iyi draft edilmemiş oyuncularla sözleşme imzalamaya başlar.

Takımı gerçekten kurmaları hala nadirdir. Eğer iyilerse neden draft edilmediler? Bazıları sakatlıklar veya büyük oyuncuların rekabeti nedeniyle yeteneklerini sergileme fırsatı bulamadı. Adam Thielen gibi diğerleri kolej toplarını daha düşük bir seviyede oynarlar.

Vikingler Hazırlanmamış Oyuncularla Başarıya Ulaştı

Vikingler tarihsel olarak bazı büyük hazırlıksız oyuncularla anlaştı. Thielen sadece en son örnek. Erken Vikinglerin efsanevi merkezi Mick Tingelhoff da hazırlıksız bir çaylaktı. Hall of Fame kariyerine devam etti. Vikingler ile dört Super Bowl’un hepsinde oynanan pivot, beş kez All-Pro oldu ve Vikingler için 240 maçta oynadı. Tabii ki, hepsi ardışık başlangıçlardı.

Her Viking Hayranı Efsanevi Merkez 'Mick'i Bilmelidir
MIck Tingelhoff

John Randle, savunma takımı, 1990’da hazırlıksız kaldı. Korsanlar için denedi ama çok küçük olarak kabul edildi. Sadece 244 lbs ile hiçbir savunma takımı oynamaz. Vikingler onu imzaladı. Ancak ondan önce, en az 250 libre ağırlığında olmasını istediler. Terinin altına metal bir zincir saklayarak birkaç kilo daha ekledi. Tingelhoff gibi Randle’ın da bir Onur Listesi kariyeri vardı. Altı kez birinci takım All-Pro’ydu.

Büyük Sözleşmeler

2022’de Adofo-Mensah, birinin kadroya girebileceğini umarak birden fazla draft edilmemiş çaylakla anlaştı. En yüksek potansiyele sahip oyuncular genellikle en yüksek garantili parayı alırlar. Vikingler için bu iki oyuncu Zach McCloud ve Luiji Vilain. Her ikisi de acelecidir. McCloud garantili 250.000$, Eagles QB Carson Strong’dan sonra ligde en çok ikinci olan ve draft edilmemiş bir çaylak için takım rekoru aldı. Vilain, kendisine 227.000 $ garantili bir anlaşma imzaladı.

Garantiler, bazı draft seçimlerinden daha yüksektir. Altıncı rauntta Jalen Nailor ve Vederian Lowe ve yedinci rauntta Nick Muse daha az para garantiliyor.

Çamaşır suyu raporu seçti Vikingler, takımı kurma olasılığı en yüksek olan çaylakları seçmedive Luiji Vilain’i seçtiler.

Noktalı Çizgi Üzerinde Vikingler Kötü İşaretler
4 Aralık 2021; Charlotte, Kuzey Carolina, ABD; Wake Forest Demon Deacons savunma oyuncusu Luiji Vilain. Zorunlu Kredi: Jim Dedmon-USA TODAY Sports.

Bleacher Report’tan Maurice Moton seçimini şöyle açıkladı: “Kenarda, Minnesota Vikings’in Danielle Hunter, Za’Darius Smith ve DJ Wonnum’un arkasında derinliğe ihtiyacı var. Vikingler, sessiz geçen bir yılın ardından muhtemelen 2021 üçüncü rauntta Patrick Jones II’den vazgeçmeyecekler, ancak onu ve Janarius Robinson’ı dış savunma oyuncusu için enstantaneler için zorlamak için birini eklemeliler.”

Gerçekten de Vikinglerin bu pozisyonda derinliğe ihtiyacı var. Son yıllarda, Hunter yaralandı ve savunma biriminin tamamı patladı. DJ Wonnum yüksek seviyede çalmadı ve aceleci ortakları daha da kötü görünüyordu.

Patrick Jones ve Wonnum, yıldız avcıları Smith ve Hunter’ın yedek noktaları için iç yola sahipler. Ancak, henüz kampın başlarında ve sezon öncesi maç oynanmadı. Derinlik tablosunda başka bir oyuncuyu gasp etmek için bolca zaman var.

Yetenekli Oyuncu

Moton şöyle devam etti: “Michigan’da iki dönemde, Vilain bir etki yaratmadı, ancak geçen yıl Wake Forest’ta mağlubiyet için dokuz müdahale ve dokuz çuvalla geçen bir geçiş rolünde flaşlar gösterdi. 6’4″, 252 librelik pas atma hareketlerini iyileştirmesi gerekiyor, ancak ellerinin kullanımı ve bire bir durumlarda hücum oyuncularını yenmek için yeterli çabukluk ile çevrede kazandı.

Bu Draft edilmemiş Vikings Rookie Takımı Yapabilir
27 Kasım 2021; Chestnut Hill, Massachusetts, ABD; Wake Forest Demon Deacons savunma oyuncusu Luiji Vilain. Zorunlu Kredi: Bob DeChiara-USA TODAY Sports.

Jim Harbaugh’un ekibi her zaman mükemmel kenar koşucuları, Kwity Paye, Josh Uche, Chase Winovich ve Rashan Gary olduğundan, Vilain Michigan’da zor zamanlar geçirdi. Michigan’daki son sınıfının ardından Wake Forest’a transfer oldu ve sonunda değerini gösterme fırsatı buldu.

Vilain zaten 24 yaşında. Ancak, harika fiziksel araçlara sahiptir. Uzun kolları var ve ilk adımları inanılmaz derecede patlayıcı. Adı kamp başladığından beri pek görünmedi, ancak yetenekli kenar aceleci için henüz sürecin başında. İlk hazırlık maçı 14 Ağustos’ta Vikingler’in Derek Carr ve Raiders’la yüzleşmek için Las Vegas’a gideceği zaman gerçekleşecek.


Janik Eckardt sayıları ve istatistikleri seven bir futbol taraftarıdır. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir, sitcom izlemeyi sever ve Klasik rock onun tercih ettiği müzik türüdür. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt

Vikingler Eğitim Kampında Mini Dramanın İlk Parçasıyla Karşılaştı
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/this-undrafted-vikings-rookie-could-make-the-team

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir