Bryce Harper vs Mike Trout: Hangi oyuncu daha iyi bir kariyere sahip?


Mike Alabalık
3 Ekim 2022; Oakland, Kaliforniya, ABD; Los Angeles Angels orta saha oyuncusu Mike Trout (27), RingCentral Coliseum’da Oakland Athletics’e karşı oynanan maçtan önce. Zorunlu Kredi: Darren Yamashita-USA TODAY Sports

Kabaca son on yıldır, bir Bryce Harper vs Mike Alabalık beyzbol hayranları arasında hararetli bir tartışma.

Her ikisi de kabaca aynı anda büyük liglere yükseldi ve her ikisi de neden tüm zamanların en iyi beyzbol oyuncuları arasında görülmeleri gerektiğini göstermeye çalıştı. Ancak iş şimdiki döneme geldiğinde, tartışma muhtemelen 2010’ların en iyi oyuncusu ve bu nesil oyuncular için Trout vs Harper’a inecek.

Bryce Harper vs Mike Trout karşılaştırması

Her iki oyuncunun da on yıldan fazla deneyime sahip olduğu göz önüne alındığında, Trout ve Harper karşılaştırmasında lider kim?

Her şey söylenip bittiğinde, hayranları tarafından neslinin en iyi oyuncusu olarak daha sevgiyle hatırlanan Bryce Harper mı yoksa Mike Trout mu olacak?

Her ikisinin de oynayacak daha çok yılları olsa bile, en azından bu noktaya kadar Bryce Harper ve Mike Trout karşılaştırmasına daha yakından bakalım.

Ortalama

Güçlü ve bazen şiddetli vuruşuna rağmen, Harper bir temas vurucu olarak o kadar da kötü değil. 2022 sezonunun ardından, 0,280 kariyer ortalamasına sahip ve bu, ana dallarda on yıldan fazla bir süre sonra çoğu tembelin söyleyebileceğinden daha iyi. Ancak, 0,300 veya daha fazlasına ulaştığı sadece üç sezon geçirdi.

Öte yandan Trout, kariyer .303’lük bir vurucudur ve topu oyuna sokma ve temel vuruşları toplama konusunda çok daha iyi bir eğilim gösterir. 2016’dan 2018’e kadar üst üste üç yıl da dahil olmak üzere, ortalama .300’ün üzerinde bitirdiği altı sezon geçirdi, öncesinde 2015’te .299 ortalama vardı.

Ayrıca, 2011’de birinci ligde geçirdiği kısa süreyi, 2012’de birinci ligdeki ilk tam sezonundan önce çıkarırsanız, Trout hiçbir sezonu vuruş ortalamasıyla Harper’ın kariyer ortalamasından daha iyi olan 0,281’den daha kötü bitirmedi.

Güç

İktidara gelince, Harper’ın Trout’tan üstünlüğü olmalı. 2015’te 42 uzun topu ezdiğinde Ulusal Lig’e liderlik ederken, Trout Amerikan Ligi’ne evlerde hiç liderlik etmedi. Trout’un ayrıca en az 34 home run yaptığı üç sezonu daha var ve sezonun büyük bir bölümünde omzundan sakatlanarak kenara çekilmemiş olsaydı muhtemelen 2022’de dördüncü olabilirdi.

Bununla birlikte, iş iktidara geldiğinde Alabalık hala üstündür. Harper, Trout’a kıyasla, ana dallarda yaklaşık 150 daha az vuruşa sahip ancak 65 daha az ev koşusu yapıyor. Alabalık, 2012’deki çaylak sezonunda 30 home run yaptı ve altı kez daha 30 homers’ı geride bıraktı.

Aslında Trout, sakatlığı nedeniyle 119 maçla sınırlı olduğu 2022 sezonu da dahil olmak üzere üç kez 40 veya daha fazla home run yaptı. Trout’un 2022’den sonraki kariyer yavaşlama yüzdesi .587’de, Harper ise .523 ile oldukça geride.

Savunma

Şaşırtıcı bir şekilde, ne Harper ne de Trout şimdiye kadar Altın Eldiven kazanmadı. Trout, ne pahasına olursa olsun, 2012’de çaylak olarak Fielding İncil’i ve Wilson Yılın Savunma Oyuncusu Ödülü’nü kazandı.

Ayrıca beyzboldaki en tutarlı orta saha oyuncularından biri haline geldi ve Gold Glove oylamasında her zaman yetersiz kalmasına rağmen zorlu oyunları neredeyse zahmetsiz gösteriyor.

Harper, haklı olarak, beysbol yolculuğuna yakalayıcı olarak başladıktan sonra kendini güçlü bir savunma oyuncusuna dönüştürdü. Harper’ın kol gücü, en azından 2022’de omuz sorunları yaşamadan önce, defansif olarak onun için her zaman bir varlık olmuştur. Beyzboldaki seçkin savunma dış saha oyuncuları arasında olmasa bile, sağlam bir sağ saha oyuncusu olacak kadar atletizmi de var.

Hız

Hız genellikle göz ardı edilirken, üst düzey oyuncuları karşılaştırmanın kritik bir bileşenidir. Yine Alabalık bu alanda net bir avantaja sahip. Çalınan üslerde 49 yaşında bir çaylak olarak lige liderlik etti ve 30-30 kulübünün bir parçası olmasına izin verdi.

Son yıllarda hız oyununun bir parçası olmamasına rağmen, 30’dan fazla çalıntı üs ile iki sezon daha ve en az 20 çalıntı üs ile iki sezon daha geçirdi.

Bu arada Harper, en az 15 çalıntı üssü olan sadece üç sezon geçirdi ve bir sezonda yalnızca bir kez 20’yi gölgede bıraktı. Ancak Trout, hızını üsleri çalmak için kullanmayı aşamalı olarak bırakırken, Harper bunu oyununun daha büyük bir parçası haline getirmeye çalıştı. 2018 ile 2022 arasında sezon başına ortalama 12 üs çalındı ​​ve hızını kullanma ve üs çalma biçiminde fırsatçı oldu.

Karar

Her ikisi de bugün beyzbolun en büyük yıldızlarından ikisi gibi görünseler bile, Trout’un genel özgeçmişi, Harper’ın kendi kariyerlerinde bu noktaya kadar başardıklarını çok aşıyor.

Harper, MLB tarihindeki en büyük ilk genel seçimlerden biri olarak düşebilirken, Trout bir yıl önceki 25. genel seçime kadar göz ardı edildi, ancak Trout’un ana dallarda çok daha iyi bir kariyeri oldu.

Son on yılda, Trout daha iyi temas atıcı, daha iyi güçlü vurucu, daha iyi savunma oyuncusu ve daha iyi taban koşucusu oldu. Bu alanların bazılarında, ikisi arasındaki boşluk çoğu hayranın beklediğinden daha büyük.

Harper iki kez MVP kazanmış olsa da, Trout üç MVP ödülü ile avantaja sahip. Harper’ın yedi all-star seçimi ve iki Silver Slugger ödülü ve 10 kez all-star ve dokuz kez Silver Slugger kazanan Trout tarafından çok geride bırakıldı.

Tabii ki, her iki oyuncu da Harper’ın sezon sonrasına daha sık gelmesiyle birlikte hala bir Dünya Serisi yüzüğü peşinde koşuyor. Ancak kariyerlerini karşılaştırırken, Trout daha iyi bir oyuncuydu ve o kadar yakın bile değil.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/bryce-harper-vs-mike-trout-comparison-career-stats-records/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir