Borthwick’in İskoçya’ya Karşı Başlayabileceği Beş OyuncuGüncellenmiş:

10 Ocak 2023

İngiltere’nin Six Nations açılış maçı hızla yaklaşırken, Borthwick’in ilk XV’ine girebilecek beş oyuncuya bakıyorum.

1. Cadan Murley

Murley kapıyı çalmaktan çok, yere indirmekle meşgul. Gallagher Premiership’te bu sezon şimdiye kadar sekiz deneme yaptı ve kazanılan metrelerde, temiz molalarda ve yenilen defans oyuncularında başı çekiyor. Murley, sonbaharda İngiltere takımının bir parçasıydı, ancak Premiership’in formda kanat oyuncusu olmasına rağmen herhangi bir dakikadan mahrum kaldı. Bu sezonun başlarında Northampton’a karşı havada yaptığı muhteşem skorun da gösterdiği gibi, elektrik hızı ve ölümcül bitirme yeteneklerini birleştiriyor. Ancak Murley, hızdan daha fazlasıdır; 13 yaşında oynama deneyiminden yararlanan mükemmel bir savunma oyuncusu. Aynı zamanda azimli bir taşıyıcı, her zaman mümkün olan her yarda çalışıyor, kazanç çizgisini aşmak için her kasını esnetiyor. Ergenlik çağında kanat oyuncusu oynamış biri olarak, bir arıza durumunda başını öne eğmeye de karşı değil. İronik bir şekilde, gömleğini alabileceği adam Jack Nowell’ın birçok özelliğine sahip. İngiltere’nin sonbaharda nadiren yerleştiği bir alan olan kanat noktaları kapılmaya hazır. Elbette Murley başını sallamayı hak ediyor?

Pearson, London Irish için tüm sezon boyunca mükemmel bir formdaydı ve Premiership’in en iyi takım oyuncusu, yüksek çalışma oranını gösteriyor. Cardiff Met’in bir mezunu olan ve uluslararası tanınırlık kazanmaya devam eden Alex Dombrandt’ı taklit etmeye çalışacak. Pearson, Murley gibi, görünmeden takımların bir parçası oldu. Dar alanlarda etkili olan ve açık alanlarda etkileyici bir dönüş hızıyla dört nala koşabilen, tüm sahaları kapsayan bir oyunla övünür. Doğrudan ve agresif bir taşıyıcı, İngiltere’nin sonbaharda sahip olmadığı bir şey. Dombrandt gibi o da doğal bir rugby beynine sahip, zekice koşu çizgileri seçebiliyor ve buna uygun becerikli kullanım becerilerine sahip. Tom Curry’nin sakatlığı, hızı İngiltere’nin arka sıralarına farklı bir boyut getirecek olan Pearson için bir fırsat yaratabilir.

Getty Images’den gömün

Lawrence, Worcester’ın mali çöküşünün ardından onlar için imza attığından beri Bath için bir keşif oldu. Bath’ın performanslarında son zamanlarda yeniden canlanmasında etkili oldu ve orta sahada güçlü bir varlık sağladı. Lawrence’ın uluslararası kariyeri, en son 2021 yazında ortaya çıkan ve İngiltere’nin ABD’ye karşı galibiyetinde bir deneme yapan Eddie Jones altında hiçbir zaman gerçekten başarılı olamadı. Lawrence’ın katılımı muhtemelen Borthwick’in iç merkezde ikincil bir top oyuncusu seçip seçmeyeceğine bağlı, ancak Farrel’in olası askıya alınması güçlü merkez için kapıyı açabilir. Lawrence, Bath için 13 yaşında oynuyor ve orta saha doğumlarından biri için Manu Tuilagi ile bir penaltı atışıyla karşılaşabilir; Borthwick’in ikisini birden sahaya çıkaracağı şüpheli. Lawrence güçlü bir atlet ve yıkıcı bir dinamik top taşıyıcı, ancak son haftalarda arıza anında da bir tehdit olabileceğini gösterdi. Formda, Lawrence bir şansı hak ediyor.

Getty Images’den gömün

Dan Cole bildirildiğine göre İngiltere’nin geri çağrılması doğrultusunda, Tigers baş antrenörü Richard Wigglesworth, Cole’un geçen hafta bir kondisyon kampına katıldığını doğruladı. Cole’un nitelikleri Borthwick tarafından iyi bilinecek, ancak 2019 Dünya Kupası finalinden bu yana uluslararası vahşi doğada olduğu düşünüldüğünde bu hala bir şok. Ancak Cole tüm sezon boyunca mükemmel bir formdaydı ve kısa süre önce Tigers formasıyla 300 kez forma giydi, bu da onun esir almayan bir pozisyonda uzun ömürlü olduğunun bir kanıtı. İngiltere dar alanda nispeten hafiftir; Will Stuart ve Will Collier uzun süreli sakatlıklardan muzdarip ve Kyle Sinckler’ın arkasında bir boşluk bırakıyor. Yine de 35 yaşındaki Cole, bir çarpma denizaltısı rolüne pek uygun değilken, benzer şekilde, deneyim için onu kampta tutmanın çok az değeri olacaktır. Borthwick, Sinckler’ın yedek kulübesindeki dinamizmini kullanarak en başından Cole’un mücadeleci uzmanlığını tercih edebilir. Bir Dünya Kupası yılında yaş önemsizdir, bu yüzden Cole’un 95 maça çıktığını görünce şaşırmayın.

Getty Images’den gömün

Saracens kanat oyuncusu, geçen Cuma günü Saracens’in Gloucester’a karşı dramatik galibiyetinde bir başka muhteşem performans sergileyen olağanüstü form sergileyen başka bir oyuncu. İngiltere’nin son kondisyon kampına katılan Earl kesinlikle işin içinde. Geçen yaz sezonun Premiership oyuncusu seçilmesine rağmen Mart 2021’de son şapkasını kazanan Eddie Jones’tan soğuk omuz tedavisi gören Borthwick altında yeni bir başlangıç ​​yapmayı umut edecek. Earl, tartışmalı bir şekilde Saracens’in kilit oyuncusu, yıkıcı, dinamik bir kanat oyuncusu bowling topu, aşındırıcı ama çevik ve önyüklemesi gereken ciddi bir gazla haline geldi. Earl, topun üzerindeki bir deniz salyangozu gibidir ve Tom Curry’nin hamstring’i onu kenarda tutuyorsa, İngiltere’nin en iyi kaçak avcı tehdidini temsil ediyor. Arka sıra, Early muhtemelen tümü son zamanlarda mükemmel bir form sergileyen Tom Pearson, Ben Curry ve Ted Hill ile rekabet eden bir rekabet yuvası. Birçok şey, Borthwick’in Jones’un kör tarafta ikinci sıralarda oynama tutkusunu kullanıp kullanmadığına bağlı olacak. Olmazsa, Earl’ün öne çıkmasını beklerdim.

Getty Images’den gömün


Kaynak : https://worldinsport.com/five-players-borthwick-could-start-against-scotland/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir