Bivol, Alvarez’i Hafif-Ağır Siklet Tacı Korumak İçin Yendi


Son Güncelleme 8 Mayıs 2022 08:39 (İngiltere Saati)

Rus Dmitry Bivol, Canelo Alvarez’e ikinci yenilgisini verme ihtimalini alt üst etti

Alvarez hemen Rövanş maddesini devreye sokuyor

Dmitry Bivol Bu gece T-Mobile Arena Las Vegas’ta, WBA Süper Hafif Ağır Siklet unvanını, Saul Canelo Alvarez’i inanılmaz bir yenilgiyle yenerek, oybirliğiyle aldı. Üç saha hakemi de 115-113’lük aynı skorları Rusların lehine çevirdi ve Alvarez’e şanlı kariyerinin sadece ikinci yenilgisini verdi.

Saul Canelo Alvarez 18 dünya şampiyonuyla savaşmıştı ve 2013’te Floyd Mayweather’a kıl payı kaybından bu yana dokuz yıl içinde yenilmedi, ancak bu gece burada Las Vegas’ta bir dünya şampiyonluğu arayışı içinde Hafif-ağır sıkletlere çıkarak zarları atarken. beşinci bölümü kısa geldi.

Dmitry Bivol’da Rus spor özdeyişinin en somut örneği olan bir dövüşçüyle tanıştı: Daha Yüksek, Daha Hızlı, Daha Güçlü. Daha Yüksek yerine Taller’ı değiştirirseniz, o zaman burada kasetin hikayesi var.

Yenilmeyen 19-0 ve beş yıl hüküm süren Rus şampiyonu, daha önce yenilmeyen Felix Valera’yı yendiğinde kazandığı unvanın dördüncü savunmasını yapıyordu ve Alvarez’i bir ramrod jab ile uzak tutmak için bir boks ustalığı dersi verdi. , usta ayak hareketleri ve akıllı hareket, Meksikalı’nın kavgayı bir çatışmaya çekme girişimlerini sık sık reddeder.

Getty Images’den Göm

Alvarez, kendine özgü kancalarını, vücut vuruşunu ve aparkatını indirme konusunda bazı başarılar elde etti, ancak Meksikalı’nın gücünü emebilen ve görünüşte istediği gibi kendi isabetli şutlarını indirebilen, genellikle daha küçüklere zorbalık ve patronluk yapan Bivol üzerinde çok az etkisi oldu veya hiç etkisi olmadı. yüzüğün etrafında savaşçı.

Dövüş şampiyonluk turlarına girerken, yüzü tekrarlanan isabetli atışlar ve fikirlerin tükenmesiyle kızarırken, giderek hüsrana uğrayan Alvarez, Bivol’u omuzlarına aldı ve onu ring boyunca taşıdı. Rus şampiyonunu üzmeye en çok yaklaştığı an buydu. O zamana kadar Alvarez’in nakavt olması gerekiyordu, ancak Bivol’un gardını veya disiplinli savunmasını anlamlı şutlarla delemedi ve Rus, olağanüstü bir zafer ve kariyerinin en iyi galibiyetini elde etmek için son altı dakikayı kolaylıkla geçti.

Getty Images’den Göm

12. raundun sonu için zil çaldığında, her iki dövüşçü de zafer iddia etmek için ellerini havaya kaldırdı, ancak sadece bir kazanan olacağı açıktı.

“Bugün kendimi kanıtladığım için mutluyum. Bölümümün en iyisiyim ve bu kemeri saklıyorum” dedi.

Alvarez hayal kırıklığına uğradı, ancak yenilgiye meydan okudu ve bir rövanş başlatma niyetinin sinyalini verdi.

“Kabul etmeliyim, bu boks. O harika bir boksör ve bazen boksta kaybedersiniz” dedi. “Herhangi bir mazeret sunmayacağım. O gerçekten iyi bir dövüşçü, girip çıkıyor. Gücünü hissettim, harika bir mücadeleydi ve onun için iyi bir galibiyetti.” Ama tabii ki rövanş istiyorum, bu böyle bitmez.”

Boynuna doladığı WBA Süper Hafif-ağır kayışla genişçe gülümseyen Bivol, bunu tekrar yapmakta hiç sorun yaşamadı.

Getty Images’den Göm

“Rövanş için hazırım. Sadece artık bana şampiyon gibi davranılabileceğinden emin olmak istiyorum.”

Amerikan topraklarında partizan bir kalabalığın önünde bu çarpıcı galibiyetle Bivol bu hakkı kazandı.Kaynak : https://worldinsport.com/bivol-beats-alvarez/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir