Bireysel etkinlikler için Prannoy, Sindhu’ya katılmak için Srikanth, Chaliha en iyi seçim denemeleri sıralaması


Yeni Delhi: Eski dünyanın 1 numarası Kidambi Srikanth ve solak Ashmita Chaliha, Haydarabad’daki Jwala Gutta Badminton Akademisi’nde yaklaşan Asya Oyunları için teklerde sırasıyla erkekler ve bayanlarda birinci oldular ve seçiciler duyurulduğu sırada bile bireysel yarışmalar için PV Sindhu ve HS Prannoy’a katıldılar. Kıta etkinliği için 19 kişilik bir kadro.

Hindistan Badminton Derneği tarafından açıklanan eleme denemeleri formatına göre, tek erkekler ve bayanlarda üç, çift erkeklerde ve bayanlarda birer, çiftlerde ikişer karışık çiftlerde olmak üzere üç, teklerde en üst sıralarda yer alan oyuncular da ödül almaya hak kazandı. takım şampiyonasından sonra oynanacak bireysel etkinliklerde rekabet etme fırsatı.

Hem Srikanth hem de Ashmita, bireysel etkinliklerde yer almak için 2. Aşamadaki üç maçı da kazandı.

2021 dünya şampiyonası bronz madalya sahibi Lakshya Sen ve ulusal şampiyon Mithun Manjunath takım şampiyonasında tek erkekler dizilişini tamamlarken, bayanlar takım etkinliğinde Anupama Upadhyaya ve Malvika Bansod diğer tekler oyuncuları olacak.

Çift erkekler kategorisi dünya 1 numarası ile en çekişmeli müsabaka oldu. 23 Dhruv Kapila/MR Arjun, Krishna Prasad G/Vishnuvardhan Goud P ve yeni Suraj Goala ve Pruthvi Roy K eşleşmesi, Kapila ve Arjun’un kadroyu daha iyi bir oyun farkıyla kurmasıyla ikişer galibiyetle bitirdi.

Deneyimli Ashwini Ponnappa ve gelecek vadeden Tanisha Crasto, çift bayanlarda Gayatri Gopichand ve Treesa Jolly’nin ardından ikinci kadın kombinasyonu olacak.

Crasto, Sai Pratheek K ile birlikte karışık çiftlerde de oynayacak, Rohan Kapoor ve N Sikki Reddy ise Hindistan’ın ikinci karışık çiftler yarışmacısı olacak.

Hindistan kadrosu:

Tek erkekler: HS Prannoy, Kidambi Srikanth (Bireysel/Takım), Lakshya Sen, Mithun Manjunath (Takım)

Çift erkekler: Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty, Dhruv Kapila/MR Arjun (Ferdi/Takım)

Tek bayanlar: PV Sindhu, Ashmita Chaliha (Bireysel/Takım), Anupama Upadhyaya, Malvika Bansod (Takım)

Çiftler (Bireysel/Takım)

Çift bayanlar: Gayatri Gopichand

/Treesa Jolly, Ashwini Ponnappa /Tanisha Crasto (Bireysel/Takım)

Karışık çiftler: Rohan Kapoor /N Sikki Reddy, Sai Pratheek K/Tanisha Crasto.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/badminton-news/48449-asian-games-2023-squad-srikanth-chaliha-top-selection-trials-standings-to-join-prannoy-sindhu-for-individual-events

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir