Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala TakımsızBirden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız

31 Ekim 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Everson Griffen (97), Dallas Cowboys oyun kurucusu Cooper Rush’ı (10) üçüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda kovmasını kutluyor. Zorunlu Kredi: Matt Blewett-USA TODAY Sports

Son on yılın en iyi Vikings takımlarının birden fazla oyuncusu hala serbest oyuncu ve şu anda bir takım arıyor. En iyi takım, NFC Şampiyonası maçına giden Vikinglerin tartışmasız 2017 versiyonuydu ve listelenen oyuncuların hepsi bu grubun parçasıydı.

Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız
Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız 8

Bu takımın bir oyuncusu Anthony Barr, Kovboylarla anlaşmayı kabul etti. Vikingler için NFL’de sekiz mevsim oynadı ve takım için bir yıldızdı. Tıpkı Barr haberlerinin ortaya çıkmasından kısa bir süre önce Korsanlara katılan Kyle Rudolph gibi. Cornerback Trae Waynes, bu arada sessizce futboldan emekli oldu.

Tüm bu oyuncular, eski baş antrenör Mike Zimmer tarafından yönetilen bazı başarılı Vikings takımlarının büyük parçalarıydı. Hepsi, 2006’dan beri organizasyonda farklı pozisyonlarda bulunan eski genel müdür Rick Spielman tarafından getirildi.

Xavier Rodos

Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız
Xavier Rhodes ve Julio Jones

2013 taslağının ilk turunda seçilmesinden sonra, Rhodes ligdeki ilk yedi sezonunu Vikingler ile oynadı. İlk döneminde baskın bir köşe oyuncusuydu. 2017’de Rhodes, All-Pro’nun birinci takımının bir üyesiydi ve Yılın Savunmacısı Ödülü için bir oy aldı. Julio Jones ve Odell Beckham Jr. gibi seçkin alıcıları düzenli olarak kapattı.

2016 yılında, Rhodes, Kardinallere karşı bir gol için 100 yarda geri dönüş de dahil olmak üzere, kariyer rekoru kıran beş müdahale kaydetti.

Üç Pro Bowl’a gitti ve görev süresinin çoğunda Vikinglerin en iyi köşe oyuncusuydu. 2019 sezonundan sonra Vikingler, Rodos’u serbest bıraktı ve titrek bir 2019 kampanyasının ardından beklenmedik iki üretken yıl geçirdiği Colts’a katıldı.

Rhodes şu anda 32 yaşında ama yine de CB yardımı arayan bazı takımlara yardımcı olabilir. Onun yaşında, artık herhangi bir şemada oynayamıyor, ancak doğru sistemde, yine de sağlam bir köşe oyuncusu olabilir.

Everson Griffen

Everson Griffen
23 Aralık 2019; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma sonu Everson Griffen (97) ve geniş alıcı Stefon Diggs, Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

Griffen, baş antrenör Mike Zimmer yönetiminde Vikinglerin savunmasının kalbi ve ruhuydu. Dışa dönük kişiliği onu birimin vokal lideri yaptı ve takıma her zaman enerji verdi. Rhodes gibi, en iyi sezonu 2017’de All-Pro’nun ikinci takımındayken geldi.

Mor takımda 2010’dan 2019’a kadar 10 sezon ve 2021’de ikinci bir sayı olmak üzere 11 sezon oynadı. Takımdaki ilk dört yılında, Jared Allen ve Brian Robison’u yedeklediği ve rotasyonel olduğu için başlangıç ​​yapmadı. oyuncu. Zimmer şehre geldiğinde ve franchise Allen’dan ayrıldığında, Griffen serbest bırakıldı.

Vikingler için 156 normal sezon maçı oynadı ve 94’e başladı. Genel olarak, Minnesota’da 2017’deki 13’lük kariyer rekoru da dahil olmak üzere toplam 79,5 çuvala ulaştı. Özellikle spin hareketi, hücum takımlarının kabuslarında göründü.

2019 sezonunun sona ermesinden sonra Vikings ile olan sözleşmesinden vazgeçti ve Cowboys ile imzaladı. Sezon ortasında Detroit’e takas edildi ve sezondan sonra bir kez daha serbest oyuncu oldu. Griffen, Vikingler ile yeniden anlaştı. Akıl sağlığı sorunları kariyerini tehlikeye attı, ancak sağlığı ve ailesi futbol kariyerinden daha önemli.

Linval Joseph

Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız
Resim Vikings.com’un izniyle

2019 sezonundan sonra takımdan ayrılan bir diğer oyuncu Joseph, 2014 yılında Minnesota’ya serbest oyuncu olarak imza attı. Zimmer döneminin ilk büyük transferiydi. Çizginin ortasındaki büyük koşucu, dışarıdaki pas atıcıların çuvalları toplamak için daha fazla fırsat elde etmelerini sağladı.

Ligdeki en güçlü oyunculardan biri, her zaman çift takımlı olmak zorundaydı. Altı sezon boyunca Vikingler için 88 normal sezon maçı oynadı ve 15 çuval, 32 mağlubiyet mücadelesi ve 51 oyun kurucu isabeti kaydetti. Herkesin hatırlaması gereken bir oyun, bir touchdown için beceriksiz bir kurtarmaydı.

Joseph topla 64 yard koştu. Oyundan sonra güneş gözlükleriyle kenarda oturuyordu. O mutlak bir güçtü ve hücum oyuncularını domine etti. Son iki sezonda Joseph, Los Angeles Chargers için oynadı. Ekim ayında 34. doğum günü olacak, bu yüzden asal dönemini çoktan geride bıraktı ama yine de çoğu savunma hattının iç kısmına yardım edebilir.


Janik Eckardt sayıları ve istatistikleri seven bir futbol taraftarıdır. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir, sitcom izlemeyi sever ve Klasik rock onun tercih ettiği müzik türüdür. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt


Birden Fazla Eski Viking Yıldız Savunucusu Hala Takımsız

Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/multiple-former-vikings-star-defenders-still-without-team

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir