Bir TJ Hockenson Sözleşme Uzatması Nasıl Olabilir?
Minnesota Vikings 2023 sezon dışı için bir tartışma konusu, sıkı son TJ Hockenson’ın sözleşmesi oldu. 2022 sezonunun son gününde onu takas yoluyla aldıktan sonra, normal sezonun kalan 10 maçında neredeyse anında Vikingler hücumunun önemli bir parçası haline geldi.

Vikingler hakkında zaten gevezelik var dar ucu potansiyel olarak uzatmak, bu nedenle, bir Hockenson sözleşme uzatmasının daha sonra değil, daha erken gerçekleşebileceğine inanmak için nedenler var. Hockenson tam olarak ne kadar para alacak? Son zamanlardaki sıkı uçlu sözleşmelerden bazılarına göz atarak, belki bugün bunu anlayabiliriz.

David Njoku

Bir TJ Hockenson Sözleşme Uzatması Nasıl Olabilir?
8 Ocak 2023; Pittsburgh, Pensilvanya, ABD; Cleveland Browns sıkı sonu David Njoku (85), ikinci çeyrekte Acrisure Stadyumu’nda Pittsburgh Steelers’a gol attıktan sonra seviniyor. Zorunlu Kredi: Charles LeClaire-USA TODAY Sports

Geçen Mayıs ayında David Njoku, Cleveland Browns ile 2025’e kadar kalmak için toplam 28 milyon $ garanti içeren dört yıllık/54.75 milyon $’lık bir sözleşme imzaladı. Bu, bir Hockenson uzatması için temel olabilir gibi görünüyor, yani Hockenson’ın bir sonraki anlaşmasında bundan daha az kazanma şansı muhtemelen çok düşük.

Njoku son yıllarda sakatlıklarla mücadele etti, ancak kariyerinde yalnızca bir sezonu 600’den fazla karşılama yardası var. Bu arada Hockenson, 2022’de Minnesota’da oynadığı 10 maçta 60 resepsiyon, 519 karşılama yardası ve 3 tank avcısı kaydetti.

darren waller

Bir TJ Hockenson Sözleşme Uzatması Nasıl Olabilir?
1 Ocak 2023; Cennet, Nevada, ABD; Las Vegas Raiders sıkı sonu Darren Waller (83), Allegiant Stadyumu’ndaki ilk yarıda San Francisco 49ers’ın korner oyuncusu Ambry Thomas’ın (20) önünde gol attı. Zorunlu Kredi: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Şu anda Darren Waller, NFL’de sıkı bir son için en yüksek AAV’ye sahip. 2022 sezonu başlamadan hemen önce Waller, 2026 sezonunun sonuna kadar Las Vegas Raider olarak kalmak için üç yıllık / 51 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Sözleşme ayrıca toplam 22 milyon $ garanti ediyor.

Waller, hem 2019 hem de 2020 sezonlarında 1000 yarddan fazla karşılama kaydetti ve ayrıca 2020’de 107 resepsiyon aldı. O zamandan beri, 2021’de 11 ve 2022’de sadece dokuz maç oynadığı için sakatlıklar onu iyileştirdi. 2022’de 388 yard ve 2 tank avcısı için 28 resepsiyon kaydetti, ancak emin olun, üç yıl önce yaptığı 1000 yarda katlanmak için para alıyor.

Hockenson Sözleşme Uzatma Tahmini

Bir TJ Hockenson Sözleşme Uzatması Nasıl Olabilir?
4 Şubat 2023; Cennet, NV, ABD; Minnesota Vikings takımından TJ Hockenson (87), Allegiant Stadyumu’ndaki antrenman sırasında NFC sıkı sonu. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Şu anda Hockenson, 2023 sezonunun ardından çaylak kontratı sona erdikten sonra sınırsız serbest oyuncu olmaya hazırlanıyor. Hockenson, 2022’de Vikingler için gösterdiği seviyede bir performans sergileyecek olursa, açık piyasadaki pozisyonda en yüksek kontrata yaklaşma şansı var.

Bununla birlikte, Hockenson’ın arkasında da biraz sakatlık geçmişi var. 2019’da dört, 2021’de beş maç kaçırdı. Bunlar 2023’te tekrar ortaya çıkarsa, bu onun serbest oyunculuktaki değerini etkileyebilir. Bu nedenle, Vikingler ile uzatma sağlamak muhtemelen her iki taraf için de en mantıklısı.

Gerçek sözleşmeye gelince, Njoku’nun anlaşmasına temel olarak bakarsak ve aynı zamanda George Kittle/Darren Waller aralığında bir anlaşma yapamayacağını varsayarsak, bir tahminim var.

Hockenson’ın 2023’te 26 yaşına gireceği düşünülürse, ona 30’lu yaşlarının başına gelmesini sağlayacak bir sözleşme vermek ve ardından yeniden değerlendirmek mantıklı. Bu nedenle, Hockenson’ın sözleşmesinin dört yıllık olacağına ve 56 milyon dolar kazanacağına inanıyorum.

Bununla birlikte, sözleşme dört yıllıksa, taraftarlar bu sözleşmenin 56-60 milyon $ aralığında herhangi bir yere yaklaşmasına hazırlıklı olmalıdır. Hockenson, 2022’de Vikingler için fiili WR2 olarak görev yaptı ve bu yetenek, 2023’e doğru paha biçilmez olabilir. Sıkı son, bu aralıktaki bir sözleşmenin her kuruşuna değer.

Uzun Süreli Vikings DC, Tampa Bay Buccaneers ile Yeni Koçluk İşi Aldı

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/news/hockenson-contract-extension/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir