Bir Justin Jefferson Sözleşmesi Nasıl Görünür?Vikingler Küçük Film
9 Şubat 2023; Phoenix, Arizona, ABD; Minnesota Vikings geniş top alıcısı Justin Jefferson, Symphony Hall’daki NFL Honors ödül şovu sırasında AP Offensive Player ödülünü aldıktan sonra bir fotoğraf için poz veriyor. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Süperstar Justin Jefferson, beşinci yıl seçimini yeni aldı. Bunun, 2023 sezonunun dışında onun için sözleşmeden doğan tek hamle olması gerekmiyordu ve yeni bir anlaşma imzalamaya uygun olduğu için daha çok bir yer tutucu. Tabii ki, onun çapındaki bir oyuncu devasa bir sözleşme imzalayabilir ve imzalayacaktır.

Minnesota, iyi oyuncuları seçmeye ve ardından bu adamları binada tutmaya çalışan bir takım. GM Rick Spielman liderliğindeki önceki rejim herkesi tuttu ve iyi oyuncuların hepsi ikinci bir sözleşme imzaladı. Liste sonsuz. Stefon Diggs, Dalvin Cook, Danielle Hunter, Eric Kendricks ve diğerleri – hepsi büyük fırsatlar aldı. Justin Jefferson’ın da benzer bir muamele görmesi bariz hareket.

Bir Justin Jefferson Sözleşmesi Nasıl Görünür?

Jefferson sözleşmesi
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18), US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı bir joker kart oyunundan önceki ısınmalar sırasında bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikings hayranları yıllardır alıcı sözleşmelerine baktılar ve bir Jefferson anlaşmasının nasıl görünebileceğini hayal ettiler. İyi bir oyun kurucu olmayan bir oyuncuya sezon başına 30 milyon doların üzerinde bir ödeme yapmayı düşünmek bir kabus. Kirk Cousins’in sezonluk olağan 35 milyon doları etrafındaki tartışmalar devam ediyor, ancak kimsenin öngörülen Jefferson anlaşmalarıyla bir sorunu yok gibi görünüyor.

Nedenmiş? Bunu cevaplamak kolaydır. O olağanüstü. O ve diğer tüm alıcılar bir QB etkisine sahip olmasa da, 23 yaşındaki pozisyonunda işin en iyisi, pozitif kişiliği bulaşıcı ve serinin yüzü.

Vikingler alanındaki yalnızca bir avuç her zaman olumsuz insan, o devasa sözleşmesini imzaladığında şikayet edecek. Çoğunluk onu takımda tutmak ve sadece oynamasını izlemek istiyor. Harika oyununun yanı sıra bilet ve forma satan adam.

Tabii ki, Jefferson, özellikle de övgülerine baktığımızda, her kuruşunu hak ediyor. Üç yıllık bir kariyerde, üç kez Pro Bowling oyuncusu, Yılın hüküm süren Hücum Oyuncusu, birinci takım All-Pro ve MVP yarışında beşinci oldu, bu bir alıcı için alışılmadık bir başarı. Jefferson ayrıca ligde resepsiyonlarda ve karşılama sahalarında liderlik etti ve kariyerinin başlangıcı türünün tek örneği. İlk üç sezonda hiç kimse daha fazla karşılama sahası açmadı. Aslında kimse yaklaşmadı bile.

Bir Justin Jefferson Sözleşmesi Nasıl Görünür?
8 Ocak 2023; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; New York Jets defans oyuncusu CJ Mosley (57), Hard Rock Stadyumu’ndaki ilk çeyrekte Miami Dolphins geniş alıcısı Tyreek Hill’e (10) yönelik bir pas verdi. Zorunlu Kredi: Rich Story-USA TODAY Sports.

NFL’de en çok kazanan WR’ler iki yaşlı oyuncudur. Tyreek Hill, Dolphins ile mevcut anlaşmasında sezon başına 30 milyon dolar kazanıyor, Davante Adams ise 28 milyon dolar. Her ikisi de noktalı çizgileri bir yıl önce takaslarından sonra imzaladı. Ancak, Jefferson bir nedenden dolayı çok daha değerli, yaş. İkilinin prodüksiyonu inanılmaz, oyundaki en iyi WR’ler olmak için sohbete dahiller ama Adams 30 ve Hill 29. Bu seviyede daha birkaç yılları var. Jefferson sağlıklı kalırsa bir on yıl daha yaşayabilir.

Buna ek olarak, ikisinin asallarını da gördük. Jefferson 2022’de daha iyi hale geldi, bu yüzden başka bir donanıma sahip olabilir. Bu, defans oyuncuları için korkutucu bir düşünce. Muhtemelen ikisinden daha fazlasını kazanmak istiyor ve bunu hak ediyor.

Peki nihai sözleşmesi nasıl olacak? Para mı alıyor, franchise’ın bir parçası mı, hatta Minnesota’nın yarısı mı? Son birkaç yılda karşılaştırılabilir bir alıcı olmadı. Genç süperstar Odell Beckham Jr. uzatma sözleşmesini yıllar önce imzaladı. NFL manzarası o zamandan beri büyük ölçüde değişti.

Bleacher Raporu denedi proje bir sonraki anlaşması. Öngörülen sayıları: Altı yıl, 190 milyon dolar, 97,5 milyon dolar garanti.

Minnesota Vikings’in geniş alıcısı Justin Jefferson’a ödeme yapmanın gerekçesini tespit etmek özellikle zor değil. 2020’de NFL’ye girdiğinden beri Jefferson, oyundaki tüm sahalardan daha fazla karşılama sahasına sahip. Aslında, ilk üç sezonunda NFL tarihindeki herhangi bir oyuncudan daha fazla karşılama sahasına sahip.

Gary Davenport, Çamaşır Suyu Raporu

Uzun anlaşma, Bleacher Report’un anlaşması, Jefferson’ı 2030’a kadar Minnesota’da tutacaktı ve bu, franchise için iki nedenden dolayı mantıklı. Jefferson, Vikinglerin hedefi olan uzun bir süre takımda kalacaktı ve ön büro, kitabı vurmasını istediği zaman şapkasını hareket ettirebilirlerdi. Daha uzun bir sözleşme buna yardımcı olur. Yıllık ortalama kabaca 31,7 milyon doları, onu ligde en çok kazanan oyuncu yapacaktı.

Vikingler Geçme Savunması Neden Son Zamanlarda Bocaladı?
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18) ve oyun kurucu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Bir de Kirk Cousins’in Minnesota’daki geleceği meselesi var. 34 yaşındaki oyuncu, sözleşmesinin son yılına giriyor. Geri getirilirse, sezon başına en az 40 milyon dolara mal olacak. Aksi takdirde, Vikingler merkezin altında bir gelecek bulmak zorunda kalacak ve yıldızlarını bu konuda geniş çapta satmak zorunda kalacak.

Cousins’in son yıllarda oynadığı seviyede oynaması koşuluyla 2023’te Vikingler (bazı taraftarların üzüntüsüne göre) kıdemli oyuncuyu geri getirecek. Ve bu noktada, bir sonraki adım, Jefferson’a herhangi bir NFL çapında şimdiye kadar gördüğü en büyük sözleşmeyi vermek olacak.

Ve sonra yapılacak çok fazla kapak manevrası olacak.

Gary Davenport, Çamaşır Suyu Raporu

Vikingler, QB Kirk Cousins’i pekâlâ geri getirebilir. Ortalamanın üzerinde bir pasör, Jefferson’un kesinlikle takdir ettiği bir şey ve takım arkadaşları yıllar boyunca olağanüstü bir bağ kurdu. Cousins, Jefferson’ın övgülerini hak ediyor. Alıcının tuhaf kapak vuruşları 2024’te kitaplara girmeyecek, bu da Cousins’in merkezde olduğu başka bir sezonun kapısını açabilir.

Bir alternatif, halefinin, tercihen taslakta, ucuz bir QB’ye sahip olmasını bulmaktır, bu da büyük Jefferson sözleşmesini tamamen dengeleyecektir. Bu adam gerçekten iyiyse, ikili NFL için yıllarca korkutucu bir manzara olabilir.

İşletmeye Açık
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings genel menajeri Kwesi Adofo-Mensah, US Bank Stadyumu’nda Dallas Cowboys’a karşı oynanan maç öncesinde baş antrenör Kevin O’Connell ile konuşuyor. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

Kwesi Adofo-Mensah için önümüzdeki birkaç yıl içinde yapılacak en önemli iki şey, yeni bir oyun kurucu bulmak ve süperstarın sözleşmesini uzatmak. Jefferson’ın anlaşması önümüzdeki üç ay içinde yapılmalı. Yeni oyun kurucu, bir sonraki taslakta binaya girebilir.

Jordan Addison’ın draftın ilk turuna eklenmesi Jefferson’a sahada yardımcı olabilir. Sürekli ikili takımlara karşı çıkıyor. Güvenlik yardımı her zaman zirvededir. Hala etkileyici rakamlar ortaya koymayı başarması, onun ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Addison biraz dikkat çekebilirse, Jefferson daha çok ziyafet çekecek.


Kaynaklar: Vikings 2023 Tam Program Sızıntısı

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/analysis/jefferson-contract

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir