Bills’in Geri Dönüşü Colts’un Geri Dönüşünden Daha mı İyiydi?2022 Viking Taslak Sınıfı
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Buffalo Bills geniş alıcı Stefon Diggs (14), Highmark Stadyumu’nda ikinci yarıda bir yakalama yaptıktan sonra Minnesota Vikings köşe bağı Andrew Booth Jr.’ı (23) düz kollar. Zorunlu Kredi: Gregory Fisher-USA TODAY Sports

Açıkçası, bu konu hakkında gerçek bir tartışma yapabilmemiz bile şaşırtıcı. Herhangi bir normal sezonda, Bills’in geri dönüşü yılın en iyi oyunu olurdu. Ancak 2022 sezonu normal bir yıl olmadı.

Duymuş olabileceğiniz gibi NFL tarihi için dikkate değer bir şey yapan son Colts geri dönüşü çarpıcı, kafa karıştırıcı ve tamamen muhteşemdi. Birçok Vikings hayranı muhtemelen her iki oyunu da düşünerek “Hangisi daha iyiydi?”

Neyse ki, tartışmacılar davalarını savunmak için geri döndüler. Pozisyonlarına göz atın:

Mor Köşe: Josh Frey (Bana tarih ve Colts’u verin)
Altın Köşe: K. Joudry (Geçmişi unut, Faturalar sonuna kadar)

Kat hizmetleri yoldan çekildikten sonra, tartışmaya geçelim. Gerçeğe (veya en azından biraz ikna edici bir görüşe) doğru ilerleyin!

Faturaların Geri Dönüşü mü yoksa Colts Geri Dönüşü mü?

KJ: Pazar sabahı itiraf ettiğim gibi, maçın bittiğini düşündüm. Belki de sadece içimdeki mor karamsarlıktı – yıllarca süren dramatik çöküşlerden ve çok acı veren küçük farklardan gelen bir rahatsızlık – bunun o oyunlardan sadece biri olduğuna inanmama neden oldu.

Ne yazık ki, yanılmışım ve bunu itiraf etmekten heyecan duyuyorum.

Vikingler devre arasında 33-0 geride kaldıktan sonra Colts’u yendi. Bu noktada, bu ifadenin birçok kez ortalıkta dolaştığını gördük. Bu tartışmada bizi daha çok ilgilendiren şey, bunun Vikingler sezonunun en iyi maçı olup olmadığı.

Açıkçası bu soruyu surat asmadan sorabilmemiz bile delilik ama işte buradayız. Her maçtan sonra daha da vahşileşen vahşi sezon.

Josh, kendini bu konuda nerede buluyorsun? Bu yılın en iyi oyunu mu? Bize duruşunuzu ve ilk argümanınızı verin.

JF: Bu maçın devre arasında ve dürüst olmak gerekirse, geri dönüşlerini tamamlayana kadar, kendimi bu Vikings takımına bakarken ve playoff potansiyelleri hakkında birkaç şey merak ederken buldum.

Bu düşünceler kaç oyun kazanacakları veya Super Bowl yarışmacısı olup olmayacakları ile ilgili değildi. Bunun yerine, kendimi gözlerimizin önünde tam ve kesin bir çöküş olup olmadığını merak ederken buldum ve Vikingler tüm kiti ve kaboodle’ı patlatmak ve NFC Kuzey liderliğini kaybetmek üzereydi.

Ardından, birkaç saat içinde, Vikingler NFL tarihindeki en beklenmedik geri dönüşü tamamladığında, NFC North’u perçinlediğinde ve playoff grubundaki yerini şimdiden garantileyen altı takımdan biri olarak Noel haftasonuna girdiğinde bu korkular ortadan kalktı. .

Bu Vikings takımının çılgın geri dönüşleri ve son dakika kahramanlıklarıyla dolu bir yılda, duyguların vahşi dalgalanması nedeniyle, bu 15. Hafta galibiyetinin yılın en iyi oyunu olduğunu düşünüyorum. Bu konuda benimle misin yoksa hala Bills’in kazanması gibi başka bir oyunun daha üstün olduğunu mu düşünüyorsun?

KJ: En son Kuzeyden Notlar bölümünde (birkaç Josh Frey’in bağırdığı yer!) Bills oyununun üstün oyun olduğunu savunmamı sağladı. Bu iddiaya bağlı kalıyorum ve bunun üç nedeni var:

1) Rakibin Kalitesi
2) Geri ve İleri Gerilim
3) Yol Faktörü

Bills’in NFL’nin önde gelen takımları arasında yer aldığına çok az kişi katılmaz. Şu anda, AFC’de en üst sırada yer alıyorlar. 2022’de sadece 3 mağlubiyetleri var ve bunlardan birinden Vikingler sorumlu. 17 puanın üstesinden gelmek, 33 puanın üstesinden gelmek için oldukça eksiktir ve yine de, her şey söylendiğinde ve yapıldığında sonunda Lombardi Dağı’na tırmanabilecek gerçekten seçkin bir takımla karşı karşıya geldi.

Colts, aksine, yaklaşan taslakta ilk 10’a bakıyor.

Üstelik Bills oyununda izleme deneyiminin çok daha keyifli olduğunu söyleyeceğim. Indy maçı, Jeff Saturday’in kadrosu için büyük bir yükseliş ve ardından büyük bir düşüş yaşadı. Bazı yönlerden, Buffalo oyununda da aynısı oldu, ancak bu daha çok ileri geri bir oyundu. İşler Minnesota’nın lehine dönmeye başladığında, Indy’nin içlerinde fazla mücadele kalmadığı makul bir şekilde anlaşıldı. Buffalo ise aksine saman yapıcılar atmaya devam etti.

Son olarak, Minnesota’nın 10. Hafta geri dönüşünün yolda gerçekleştiğini belirtmekle yetineceğim. Fatura Mafyası’nın bir itibarı var. Takımlarını tutkuyla destekleyen, kartopu atan, masaları yıkan bir grup. Onları susturmak, özellikle fazla mesai sırasında küçük bir başarı değildir.

Colts maçı bunun üstesinden gelebilir mi, Josh?

JF: Ben böyle görüyorum. Mantıklıysa, Bills oyununun Colts oyunundan daha yüksek bir zirveye ulaştığını düşündüğümü kesinlikle kabul edeceğim. 4. çeyreğin son birkaç dakikasında ve maçın uzatma dakikalarında yaşanan mutlak kaosu aşmak zor olacak.

Olduğu söyleniyor, o oyunda Colts maçında hissettiğim kıyamet ve kasvet duygusunun yanına bile yaklaşamadım. Vikingler, sizin de belirttiğiniz gibi bir Super Bowl favorisi olan Buffalo Bills’in gerisinde kaldığından, yolda pek de beklenmedik gelmedi ve Vikinglerin bu versiyonu hakkındaki fikrim çok az değişti.

Öte yandan, bahsettiğim gibi, o Colts maçında tüm olumsuzluklar aklımdan geçti. O maçın ardından ilk yarıdan dolayı hala bazı şüpheler var, ancak oyunun başlarında çöplüklere düştükten sonra bu geri dönüşü tamamladıklarını görmek çok coşkulu bir duyguydu.

Rakibin ve çevrenin kalitesi göz önüne alındığında kesinlikle iki galibiyetten daha az etkileyici, ancak Colts’a karşı düşüklerin ne kadar düşük ve yükseklerin ne kadar yüksek olduğu göz önüne alındığında, bence bunu benim için daha iyi bir zafer yapan şey bu. .

Belki de bu, onu gerçek bir tartışma için çok öznel yapıyor, ama bu galibiyetin ardından kendimi burada buluyorum. Colts geri dönüşü gerçekleştiğinde bu Vikinglere bakışınız hiç değişti mi?

KJ: Evet, sanırım bir dereceye kadar oldu.

Fikrimdeki değişiklik, Joe Oberle’nin hafta başında açıkladığı şeyle ilgili. morPTSD: ekip genellikle ne olursa olsun kendilerine inanmaktan bahseder, ancak mor karamsarlığım bu klişeleri bir kenara atmama neden olabilir. Geri dönüş, yine de, bu fikre gelmeme yardımcı oldu. Patrick Peterson gerçekten bu kadroya inanıyor; belki ben de yapmalıyım.

Belki de ortak bir zeminde buluşup buluşamayacağımızı görmek için bakış açınıza başka bir şekilde yaslanırım.

Her iki oyun da bazı beklenmedik durumlarla başa çıktı: Vikinglerin yolda (özellikle 17 sayı geride kaldıktan sonra) Bills’in üstesinden gelmesi beklenmiyordu ve Vikinglerin Colts’a 33 sayı geride olması beklenmiyordu (özellikle ABD’de olduğu için) Banka Stadyumu). MN’nin bu maçlarda hala 2-0’a gitmenin bir yolunu bulması, bu takımın gerçekten özel olabileceği konusunda biraz güven veriyor.

Sizce Minnesota’da hangi zafer daha fazla güven uyandırıyor? Vikinglerin yasal yarışmacılar olduğunu kanıtlamak için daha iyi bir iş çıkaran bir galibiyet var mı?

JF: Bence Bills oyunu, Vikinglerin playofflar geldiğinde yarışmacı olabileceğinin kanıtı olarak kesinlikle daha uygun. Tartıştığımız gibi, onlar birinci sınıf bir Super Bowl yarışmacısı, bu yüzden Minnesota’nın onlara karşı geri gelme yeteneği, bazı insanlar buna ne kadar şanslı diyebilirse, son derece etkileyici.

Ne de olsa Vikinglerin 33 puan geriden gelmesi için başlangıçta Colts’un 33 puan gerisinde kalmaları gerekiyordu. Futbolun bu yarısı hâlâ yaşanıyordu ve yaşlanan Matt Ryan’ın oyun kurucu olduğu, yıldız RB Jonathan Taylor’ın olmadığı ve koçluğunu Jeff Saturday’in yaptığı bir takıma karşı oynamasalardı, bu geri dönüş muhtemelen mümkün olmayacaktı.

Tüm söylenenler, şahsen benim için, her oyunda hissedilen duyguları ve genel hikayeleri düşünerek “daha iyi” bir geri dönüş fikrini ortaya koydum. Colts oyununun Vikings tarihindeki 1000. oyun olduğunu ve onları NFC North’u perçinlediğini hesaba katarsak, bu galibiyet benim gözümde daha da özel hale geliyor.

Her şeye rağmen, her iki maçı da yaklaşık bir buçuk ay içinde almış olmamız, bunu Vikingler için son derece özel bir sezon haline getiriyor.

Editörün Notu: Tartışmacılara katılmıyor musunuz? İzin vermek K. Joudry ve Josh Frey Twitter’da bilmek.

Rick Spielman'ın Hediyeleri 2022'de Vermeye Devam Ediyor
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/analysis/debate-the-bills-comeback/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir