Ayılar Vikings’in Anahtar OyuncularıAyılar Vikings'in Anahtar Oyuncuları
2 Ekim 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; Chicago Bears oyun kurucu Justin Fields (1), New York Giants’ın Dexter Lawrence’a yaptığı defansif müdahalede görevden alındı. Zorunlu Kredi: Brad Penner-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, tümen rakipleri Chicago Bears ile 5. Hafta karşılaşmasına giriyor. Vikingler, performans ve tutarlılık hakkında sorulan sorulara rağmen, US Bank Stadyumu’nda bir zaferle, bölümdeki üç galibiyet de dahil olmak üzere 4-1’lik bir rekor kırmaya çalışacaklar.

Bu, sezona sağlam bir başlangıç ​​olurdu, özellikle de NFL’de dört hafta sonra yenilmeyen tek takıma karşı alınan bir mağlubiyet – 2. Haftada Philadelphia Eagles’ın 24-7 alçaldığı bir mağlubiyet düşünüldüğünde. Vikinglerin durdurması gereken Ayılar’ın kilit oyuncuları kimler?

Justin Alanları

Bears QB, NFL'yi 'Devralmayı' Planlıyor
8 Haziran 2022; Lake Forest, IL, ABD; Chicago Bears oyun kurucu Justin Fields. Zorunlu Kredi: Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports.

Justin Fields Chicago’da mücadele etmeye devam etse de, rakip oyun kurucu her zaman çok önemli bir oyuncu olacak. Beceri seti nedeniyle Vikingler ona karşı dikkatli olmalı. Fields, Pazartesi Gecesi Futbolu’ndaki 2. Hafta patlamasında Vikingler savunmasına ateşli bir zaman veren Eagles oyun kurucu Jalen Hurts’a benziyor. Fields, Hurts gibi onu destekleyecek hücum hattına, silahlara veya savunmaya sahip değil. Ancak, benzer fiziksel özelliklere ve oyun oynamak için bacaklarını kullanma yeteneğine sahip.

Vikingler, Vikinglerin savunmasını kontrol eden Ed Donatell’in ilk örneğinde değişmeyen çift tehdit oyun kurucularıyla sorunlar yaşadı. Bu sefer Vikingler, Bears pas oyununda bariz bir zayıflık olduğunu biliyorlar. Donatell’in Vikingler savunmasını devreye sokması ve Ayıların sahada oyunu dikte etmesine izin vermemesi gerekiyor. Oyunu Fields’ın ellerine teslim edin ve Vikingler zirveye çıkmalıdır.

David Montgomery/Khalil Herbert

Ayılar Vikings'in Anahtar Oyuncuları
8 Haziran 2022; Lake Forest, IL, ABD; Chicago Bears, David Montgomery’yi kovalıyor. Zorunlu Kredi: Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports.

Bears hücumunun oyunu sahada kontrol etmesi gerekecek. Tabii ki, bu, geri dönüşlerin kilit oyuncular olacağı anlamına geliyor. David Montgomery, Teksaslılar karşısında 3. Hafta galibiyetinde bileğini incittikten sonra Giants’a karşı geçen haftaki maçı kaçırdı. Bu hafta sadece iki sınırlı antrenman yapabildi ve Pazar günkü maç için sorgulanabilir.

Montgomery’nin yokluğu Vikingler için bir destek olacaktır. Ancak, yedeği Khalil Herbert, yokluğunda yetenekli olduğunu kanıtladı. Montgomery’nin yaralanmasının ardından Teksaslılara karşı başrolü üstlendikten sonra, Herbert iki skor da dahil olmak üzere sadece 20 taşımayla 157 yarda koştu.

Giants’a karşı en baştan önden liderlik etmek, o kadar patlayıcı değildi. Herbert, 19 taşımadan 77 yarda, taşıma başına 4 yardın biraz üzerinde başardı, bu hala sağlam bir çaba. Vikingler savunması bu sezon koşuyu kontrol altına almak için mücadele etmeye devam etti. Ayılar ikilisi, Montgomery gitmeye hazırsa Vikings’e bir başka zorlu mücadele verecek.

Eddie Jackson

Vikingler yerine Ayıları Seçen İnsanlar
20 Aralık 2020; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings’in geniş hücum oyuncusu Justin Jefferson (18), dördüncü çeyrekte Chicago Bears’ın defans oyuncusu Eddie Jackson’a karşı bir pas yakaladı. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Bears’ın en iyi köşe oyuncusu Jaylon Johnson, sakatlık raporunda şüpheli olarak listelendiğinden, oynaması pek olası değil, bu da Bears’ı ikincil olarak önemli bir baş ağrısına bırakıyor. Johnson, Teksaslılar ile 3. Hafta maçından önce antrenmanda dörtlü bir sakatlık aldı. Bears’ın köşe oyuncuları, pas atakları savunmaya korkulacak pek bir şey vermeyen iki takıma karşı gelmelerine rağmen, onsuz mücadele etti. Teksaslılar ve Devlerin aksine, Vikingler deneyimli bir oyun kurucuya sahipler ve yüksek oktanlı hücumlarında lider Justin Jefferson var.

Ayılar, Eddie Jackson’ın güvenliğine büyük önem verecek. Bence o Chicago’nun en iyi oyuncusu ve istatistikler bunu doğruluyor. Bu sezon dört maçın üçünde bir durdurma ve pas sapması var. Ayrıca kayıp için mücadele ediyor ve zorunlu bir beceriksizliğe sahip ve şu ana kadar en yüksek puanlı Bears oyuncusu. 78.2 ile PFF. Çaylak Jaquan Brisker diğer başlangıç ​​güvenliği ve NFL kariyerine sağlam bir başlangıç ​​yaptı. Vikingler için oyun planı açık olmalı, topu Jackson’ın yanına atmayın ve başarılı olmanız için büyük bir şans var.

Roquan Smith

Ayılar Vikings'in Anahtar Oyuncuları
8 Haziran 2022; Lake Forest, IL, ABD; Chicago Bears’ın lineback oyuncusu Roquan Smith. Zorunlu Kredi: Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports.

2018’in çok övülen Chicago Bears savunmasını hatırlıyor musunuz? Bears’ı dört yıl önce en son bölüm şampiyonluğuna götüren ve on yılın en iyi ikinci seçildi, sadece 2015 Broncos’un arkasında mı? Dört yıl sonra ve daha önce belirtildiği gibi Jackson dışında bu savunmadan geriye kalan tek şey, defans oyuncusu Roquan Smith.

Jackson gibi, Smith hala yetenekli bir oyuncu ve 46 ile dört hafta boyunca ligde lider.

Ayılar ona yeni bir sözleşme teklif etmezse başlangıçta takas edilmeyi talep ettikten sonra, Smith çaylak sözleşmesinin son yılını görmeye karar verdi. Şimdi, önümüzdeki Mart’ta bir tampon sözleşme alma umuduyla potansiyel taliplerini etkilemek için oynuyor. Smith, bu yılı “kendime bahis” sezonu olarak nitelendirdi.ve şimdiye kadar sonuçlar umut verici olmuştur. Jackson gibi, oyunu değiştiren büyük oyunlar yapabilen Bears oyuncularından biri – örneğin, 3. Hafta’da Teksaslılara karşı oyun kazanan saha golüne yol açan müdahale gibi. Vikings hücumu, Bears’ın en iyi oyuncularına oyunu aşırı derecede etkileme şansı vermemelidir.

Packers ile Uzun zamandır Viking İşaretleri
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/the-bears-key-players-at-vikings

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir