Avustralya, Hindistan’a Karşı Seriyi Kazandıktan Sonra En İyi Erkek ODI Takımı Seçildi.


IND vs AUS: Hindistan’a karşı seriyi kazandıktan sonra, Avustralya en üst sıradaki erkekler ODI takımı seçildi: Avustralya’nın Chennai’deki son ODI’de Hindistan’a karşı kazandığı 21 turluk zafer, onlara MRF Lastikleri ICC Erkekler ODI Takım Sıralamasında Dünyanın 1 numaralı takımı unvanını verdi. Avustralya, Chennai’deki heyecan verici zaferinin ardından MRF Lastikleri ICC Erkekler ODI Sıralamasında bir numaralı takım olarak Hindistan’ın yerini aldı.

Avustralya, 21 turluk galibiyetin ardından zirvede Hindistan’ın hemen önünde yer alıyor ve ziyaretçiler, Men in Blue’s 112.638’e karşı 113.286 reyting puanı kazanıyor. Hindistan, Avustralya’nın 112 puanına kıyasla, son ODI’ye giren 114 puanla Avustralya’ya liderlik etti.

Avustralya, Visakhapatnam’daki bir pastadan sonra zaferi için çok mücadele etmek zorunda kaldı, ancak seriyi 2-1 kazanmak için Rohit Sharma’nın takımına galip geldi.

Mitchell Marsh ve Travis Head, önce vuruş yapmayı seçtikten sonra Avustralya’ya başka bir patlayıcı başlangıç ​​​​yaptı. 68 turluk tribün, tam Hindistan maçını kazanmak üzereyken Hardik Pandya’nın altın kolu tarafından kırıldı.

Steve Smith ve iyi konumlanmış Marsh, Pandya’nın ördekler için sonraki üç fazlasındaydı. David Warner’ın kalışına son vermek için uzaktan koşarken övgüye değer bir yakalama kaptığı sahada, bu kez bir kez daha çağrıldı.

Marcus Stoinis ve Alex Carey, 58 turluk bir kontra atak başlattılar ve takımın yarısını 138 kaybettikten sonra Avustralya’yı zor durumda bıraktılar. Ziyaretçiler, ikili hızla arka arkaya düştükten sonra bir fazla kalayla bowling oynamalarına rağmen, 269 teşekküre ulaştılar. önemli derecede düşük dereceli katkılara.

Hintli açılış oyuncuları, Rohit Sharma’nın go-to pull şutu ölümüne yol açmadan önce güçlü bir başlangıç ​​yaparak karşılık verdi. Kısa süre sonra Adam Zampa, mükemmel durumda görünen Shubman Gill’i önünde tuzağa düşürdü.

Hindistan, Virat Kohli ve KL Rahul’un dikkatli oyunu sayesinde son ODI’de olduğu gibi bir ton küçük kapı kaybetmedi. Rahul, tam kurtulmaya başladığı sırada, 69 turluk tribünü bitirerek derinlerde saklandı. Smith ve Alex Carey’nin olağanüstü saha performansıyla bir araya gelmesiyle oluşan bir karışıklık, güney pençesini wicket’ını kaybetti ve Hindistan’ın Axar’ı sıralamada bir üst sıraya taşıma kararını bir başarısızlık haline getirdi.

Avustralya, Hindistan'a Karşı Seriyi Kazandıktan Sonra En İyi Erkek ODI Takımı Seçildi.
IND vs AUS : Virat Kohli 50 (Twitter görseli)

Maç, Ashton Agar tarafından dokuz üzerinden olağanüstü bowlingi için gösterecek hiçbir kalesi olmamasına rağmen finalinde alt üst oldu. Suryakumar Yadav ve Kohli, elli koşuya ulaştıktan kısa bir süre sonra onun tarafından altın ördek sanıldı.

Skor baskısı ile yıpranan Hardik Pandya ve Ravindra Jadeja’nın bilinen son ikilisi, Adam Zampa sayesinde tabuta çakılan son çivilerdi.

47.’de Hindistan, Muhammed Şami’nin ikiz sınırları sayesinde bir mucize gerçekleştirme şansı buldu, ancak Stoinis galip geldi. Hindistan’ın vuruşları, hedefin 21 tur gerisinde kalan bir kaçışla sona erdi.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/ind-vs-aus-after-winning-the-series-against-india-australia-was-named-the-top-ranked-mens-odi-squad/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir