Avustralya, Altıncı Kez Kadınlar T20 Dünya Kupası Şampiyonu Unvanını Kazandı. Avustralyalı Çok Yönlü Ashleigh Gardner Turnuvanın Oyuncusu Oldu.


Avustralya, altıncı kez Kadınlar T20 Dünya Kupası şampiyonu unvanını kazandı. Avustralyalı çok yönlü Ashleigh Gardner Turnuvanın Oyuncusu oldu: Avustralya, Pazar günü Cape Town’daki Newlands’de kalabalık bir kalabalığın önünde Güney Afrika’yı yendikten sonra bir kez daha Kadınlar T20 Dünya Kupası şampiyonu oldu. Beth Mooney 156/6 ve 74* ile dünyanın en iyi takımı oldu ve güzel bir bowling performansı Güney Afrika’nın hedefinin peşine düştüğünü ve hedefinin 20 koşu gerisinde kaldığını gördü.

Galibiyetleri, Avustralya’nın şu anda altı Kadınlar T20 Dünya Kupası şampiyonluğu kazandığı ve Meg Lanning’in kaptanlığı altında 2018, 2020 ve şimdi 2023’te bir ‘üç turba’ tamamladığı anlamına geliyor. 157’lik bir hedefi savunan Avustralyalı bowling oyuncuları, cevabın başlarında Güney Afrika’nın açılış oyuncularının puan oranını düşürdüler, güç oyununda sadece 22 tur ve formda Tazmin Brits’in elektrikli Darcy Brown tarafından sığınağa yakalanmasını kabul ettiler. Geri gönder.

Ash Gardner’ın bowlinginde bir Brown yakalaması, Marijan Kapp’ı 11 koşu için oyundan attı, Güney Afrika skor oranını artırmak için mücadele ederken, ziyaretçiler için 105 koşu için hala on fazlaya ihtiyaç vardı. Laura Wolvaardt’ın dehası, 48 top 61 sayı yapmak için büyük şutlar atmaya devam ederken, Güney Afrika’yı yeniden oyuna getirmekle tehdit etti.

Ancak Megan Schutt, Wolvaardt’ı kaldırdı ve Jess Jonassen, tehlikeli Chloe Tryon’u (23 üzerinden 25) temizledi çünkü Güney Afrika’nın ölüm sayılarında gerekli puanlama oranı çok yüksekti. Ve Avustralya, takımın gelişen kupa dolabına daha fazla gümüş eşya eklemek için 19 tur kazanarak sonunda rahat bir şekilde gördü.

Avustralyalı çok yönlü Ashleigh Gardner, Turnuva.

Avustralyalı çok yönlü Ashleigh Gardner Turnuvanın Oyuncusu Oldu
Avustralyalı çok yönlü Ashleigh Gardner Turnuvanın Oyuncusu Oldu

Avustralya kadın kriket takımının çok yönlü oyuncusu Ashley Gardner, ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası 2023’teki çok yönlü muazzam çabalarından dolayı ICC Turnuvanın Oyuncusu ödülünün sahibidir. Olağanüstü Gardner, Avustralya’nın kazanan kampanyasında on kaleyi aldı ve 110 tur attı , takımın altıncı Kadınlar T20 Dünya Kupası şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı olmada önemli bir rol oynuyor.

25 yaşındaki oyuncu finalde de başarılı oldu, üç numaraya yükseldikten sonra Avustralya vuruşlarına biraz ivme kazandırmak için 21 top 29 sayı attı ve dört over off-spininden etkileyici bir 1/20 aldı. Güney Afrikalı vurucuları uzak tutmaya yardım edin. Gardner ve Avustralya, Pazar günkü finali 19 koşuyla kazanmak için toplam 156/6’yı başarıyla savundu.

Bu, Avustralya’nın Kadınlar T20 Dünya Kupası tarihindeki altıncı galibiyetiydi ve 2018 ve 2020’deki zaferlerinin ardından kaptan Meg Lanning liderliğindeki turnuva galibiyetlerinde hat-trick yaptı.

“Bu anın hasretini çekiyoruz” Gardner, Turnuvanın Oyuncusu seçildikten sonra söyledi.

“Kişisel övgüler harika ama bu galibiyetle gurur duyuyorum. Grupla ne kadar gurur duyduğumu kelimeler tarif edemez. Bireysel olarak gelişmekten ve oyunu küresel olarak büyütmekten bahsediyoruz. Ülkeniz için kriket oynamak çok eğlenceli.

“Bu, hayatımın ilerleyen dönemlerinde gurur duyacağım bir şey.”

Ayrıca Okuyun: IPL Tarihinde en çok elliye sahip ilk 3 vurucu.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/t20-world-cup/__trashed/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir