Arum, Fury V Usyk’in 2023’ün İlk Bölümünde “Kesinlikle Olacağını” Söyledi21 Aralık 2022 12:10 pm (İngiltere Saati) tarihinde yayınlandı

Dünya çapındaki boks hayranlarını kesinlikle heyecanlandıracak bir hareketle, ağır sıklet bölümünün çok yakında tek, birleşik bir şampiyonu olacak gibi görünüyor. İngiliz Tyson Fury (WBC), önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar dört büyük kemer için Ukraynalı Oleksandr Usyk (IBF, WBA, WBO) ile karşılaşacak.

Haber, Frank Warren’ın Queensberry ekibiyle bir Anglo-Amerikan bağlantısında Fury’nin işlerini yürüten Top Rank promosyonlarının CEO’su Bob Arum aracılığıyla geldi.

Arum, Sky Sports ile yaptığı konuşmada, “İki dövüşçü, bundan sonra birbirleriyle savaşmayı kabul etti.” Dedi. Fury ve Usyk ile iki yetişkinle karşı karşıyayız… Usyk benim iyi bir arkadaşım, çok zeki ve Tyson, hem atlet hem de zeka olarak Süpermen.”

Arum, tüm boks hayranlarının yanıtlanmasını istediği soruyu doğrudan ele alarak devam etti. “Demek savaşı istiyorlar. İkisi de dövüşü istiyor ve bu yüzden, eğer varsa, ortalığı karıştıran çok az şey olacak. Böylece, bunu gerçekleştirebileceğiz. Kendime çok güveniyorum. Dediğim gibi, savaşçıların ikisi de herhangi bir ara kavga olmaksızın birbirleriyle savaşmayı kabul etti. Şimdi soru, tarih nedir ve site nedir? Ancak bu mücadele kesinlikle olacak ve gelecek yılın ilk dört ayında olacak.”

Getty Images’den gömün

Birleşik Krallık’ta bir stadyum veya kazançlı bir Orta Doğu mekanı en olası seçenekler olduğundan, konum ayrıntıları hala onaylanmasa da, boks dünyası şimdiden beklentiyle parlıyor. Modern sporda tartışmasız şampiyonlar nadirdir. Britanyalı Lennox Lewis, 2000 yılında WBA tarafından teknik bir nedenle elenmeden önce, tüm büyük unvanları elinde tutan son ağır sıkletti. Usyk’in 2006’dan 2015’e kadar bölümü yöneten ve döneminin en iyi adamı olarak kabul edilen vatandaşı Wladimir Klitschko bile WBC kemerini asla kazanamadı.

Çeşitli yönetim organlarının yarardan çok zarar verdiğine ve göz ardı edilmesi gerektiğine dair geçerli argümanlar olsa da, özellikle mavi kurdele bölümünde tanınmış bir şampiyonun olma ihtimali cazip olmaya devam ediyor.

Dövüşün kendisi bol miktarda entrika sunuyor. 1.9 boyunda, 85 inç erişim mesafesi ve mükemmel çok yönlü yeteneğiyle Tyson Fury, tüm zamanların en iyi ağır siklet boksörleriyle sohbet halinde. Öte yandan Usyk, tartışmasız daha iyi bir teknisyen, ancak 6 ft 3’te, 78 inçlik erişim mesafesiyle (Muhammed Ali ile aynı), 21 için küçük.st yüzyıl ağır sıklet. Bu nedenle Ukraynalı, sonunda galip gelmek istiyorsa muazzam bir fiziksel zorlukla karşı karşıya kalır.

Ne olursa olsun, dünya bekliyor.


Kaynak : https://worldinsport.com/fury-v-usyk-definitely-going-to-happen-in-first-part-of-2023-says-arum/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir