Anthony Barr Yeni NFL Yuvasını BulduAnthony Barr Yeni NFL Yuvasını Buldu

Resim Vikings.com’un izniyle

Linebacker Anthony Barr, tüm NFL kariyerini Minnesota Vikings ile geçirdi. 2014’te Mike Zimmer döneminin ilk draft seçimiydi. Eski UCLA yıldızı dokuzuncu genel seçimdi. Zimmer mor takımın baş antrenörü olduğundan beri başka hiçbir Vikings seçimi daha yüksek değildi.

Barr, Vikingler için 98 oyun oynadı ve hepsini başlattı. Beş müdahale, sekiz zorunlu el sıkışma, 17.5 çuval ve 495 kombine müdahale topladı. Bunların üç yüz otuz beşi tek başına ele alındı. Ayrıca 39 kayıp ve 44 oyun kurucu vuruşu ekledi. 2015’ten 2018’e kadar Barr, dört Pro Bowls’a gitti.

Anthony Barr Yeni NFL Yuvasını Buldu
Anthony Barr Yeni NFL Yuvasını Buldu 7

Zimmer savunmasının en önemli oyuncularından biriydi ve çoğunlukla kolej takım arkadaşı Eric Kendricks ile birlikte defans görevlerini üstleniyordu. 2020’de Barr göğüs kasını yırttıktan sonra neredeyse tüm sezonu kaçırdı. 2021 sezonunu diz problemleri sarmıştı. Sorunların ciddi olduğuna ve kariyerini tehlikeye attığına inanılıyor. Şimdi, Barr, Kovboylarla anlaşmayı kabul ettiği için Dallas’ta yeni bir ev buldu. NFL çevresindeki birçok kişi haberi kırdı.

Kovboylar defans oyuncularını severler. Draft öncesi sürecinde bazı Barr karşılaştırmaları yapan diğer stoper Micah Parsons’ın yanında oynayacak. Yıldız savunma oyuncusu, çaylak yılında NFL’deki en yıkıcı güçlerden biriydi ve birinci takım All-Pro onurunu kazandı ve Pro Bowl’a gitti. Parsons ayrıca yılın savunmacı çaylağı ödülünü de kazandı.

2022’de İntikam Oyunu

Barr, US Bank Stadyumu’na dönmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Kovboylar 20 Kasım’da şehre gelirler ve yeni görünen Vikingler takımıyla yüzleşirler. Rejim değişikliğine rağmen birçok tanıdık yüze karşı oynayacak. Üniversite günlerinden beri suç ortağı Eric Kendricks, hala Vikinglerin savunmasının ortasındaki adam. Onun yanında Jordan Hicks ile sözleşme imzalayan serbest oyuncu oynayacak.

Ayrıca Dallas’ta başka bir eski Viking ile tanışacak. Eski Vikingler savunma koordinatörü George Edwards, Kovboylar için Kıdemli Savunma Asistanıdır. 2014 ve 2019 yılları arasında altı yıl boyunca Barr’ın savunma koordinatörlüğünü yaptı. İlginç bir şekilde, Barr’ın sakatlıklardan önceki en iyi esnemesi onu yavaşlattı.

Eric Kendricks / Anthony Barr
8 Eylül 2019; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings orta defans oyuncusu Eric Kendricks (54) ve dış defans oyuncusu Anthony Barr (55), US Bank Stadyumu’nda ilk çeyrekte Atlanta Falcons’a karşı oynadığı maçın ardından kutlama yapıyor. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

Vikings’in bazı hayranları her zaman linebacker’ı aceleci bir rolde görmek istedi. Kesinlikle gerekli vücut tipine sahip. UCLA için oynadığında, tam da bunu yaptı. Küçük ve kıdemli sezonlarında toplam 23.5 çuval toplamış ve olağanüstü 41.5 mağlubiyet mücadelesi eklemiştir.

Ancak Vikingler onu topsuz bir defans oyuncusu olarak kullandı. Kapsama alanında mücadele ederken, sık sık koşma duraklamaları ve pas atma baskıları ile hücum hattında baskın bir oyuncuydu.

Barr, İyi Savunmaya Katıldı

Muhtemelen, Kovboylar için her şeyden aşağı bir rol oynamayacak ve bu da diz sorunlarını kontrol altında tutmasına yardımcı olacaktır. Kovboyların savunmasının güçlü bir birim olması bekleniyor. 2021’de Dallas, maç başına sadece 21.1 sayıya izin vererek NFL’nin en iyi 7. oyuncusuydu. Vikingler maç başına dört puan daha verdi.

Parsons, futboldaki en iyi oyunculardan biriyken, eski Vikings alıcısı Stefon’un kardeşi Trevon Diggs, defansif arka alanda gerçek bir şahin. Rotaları atlamaya çalıştığı için derinden dövüldü, ancak yine de toplam 11 müdahale oldu. Büyük oyunları sınırlayabilirse, başka bir baskın oyuncu olabilir.

Eski Vikings oyuncusu Jayron Kearse tarafından bir güvenlik noktası elde edildi. Zimmer’ın savunmasında sürekli olarak kadroyu kıramadı ama Dallas’ta harika bir 2021 sezonu geçirdi. DeMarcus Lawrence, savunmanın son noktasında oynuyor ve bu pozisyondaki en iyi oyunculardan biri.

Antony Barr
30 Temmuz 2021; Eagan, MN, Amerika Birleşik Devletleri; Minnesota Vikings defans oyuncusu Anthony Barr. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Kovboyların eski Vikingler’in öne çıkan özelliklerini nasıl kullanacaklarını görmek ilginç olacak. Artık baskın güç değil ama Kovboylar için önemli bir etki ve NFC playoff resminde bir fark yaratmak için biraz suyu kaldı.


Janik Eckardt sayıları ve istatistikleri seven bir futbol taraftarıdır. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir, sitcom izlemeyi sever ve Klasik rock onun tercih ettiği müzik türüdür. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt

Vikingler Eğitim Kampında Mini Dramanın İlk Parçasıyla Karşılaştı
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/anthony-barr-finds-new-nfl-home

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir