Andre Onana, Kamerun Teknik Direktörü ile Dünya Kupası Tartışmasının Ardından Uluslararası Görevden Ayrıldı24 Aralık 2022 12:43 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Inter’in kalecisi Andre Onana, 2022 Dünya Kupası’nda teknik direktör Rigobert Song ile yaşadığı tartışmanın ardından Kamerun formasını bıraktığını açıkladı.

Kamerun’un ilk tercihi kalecisi Andre Onana ve teknik direktör Rigobert Song arasındaki anlaşmazlık, Inter Milan kalecisini beklenenden çok daha önce Katar’dan ayrılan bir uçakta gördü.

Turnuvanın ilk maçına çıktıktan sonra 26 yaşındaki oyuncu, Kamerun’un gruptaki ikinci maçında kadro dışı bırakıldı ve sonuç olarak takımdan elendi. uzaklaştırma ile eve gönderildi.

Kamerun, Onana’nın ayrılmasından bu yana kaybetmemesine rağmen grup aşaması aşamasında rekabetten elendi.

Ancak bu Cuma Onana, milli takımdan emekli olduğunu resmen açıkladı. gönderme Twitter’ında:

“Her şey, ailemin çok küçük yaşlardan itibaren Kamerun halkını tanımlayan değerleri bana aktardığı küçük bir köy olan Ngol Nkok’ta başladı. Bu vatan sevgisinin sonsuz olduğunu ve bu taahhüdün pazarlık konusu olmadığını anladım.” dedi eski Kamerunlu milli oyuncu.

“Ailecek maçları nasıl izlediğimizi hatırlıyorum. Indomitable Lions’ın oynadığını görmenin bizim için ne anlama geldiğini yalnızca Kamerunlular anlayabilir. İşte o zaman bir gün milli takım formasını giymenin hayalini kurmaya başladım. Ve şimdi, bitmek bilmeyen eğitim saatlerinin, bitmeyen yolculukların ve onca azmin ardından, büyük hayalimi gerçekleştirdiğimi gururla söyleyebilirim. “

“Ama ne kadar güzel olursa olsun her hikayenin bir sonu vardır. Ve Kamerun milli takımıyla olan hikayem sona erdi. Oyuncular gelir ve gider, isimler uçup gider ama Kamerun herhangi bir kişi veya oyuncudan önce gelir. Kamerun ebedi kalacak ve milli takıma ve an ne kadar zor olursa olsun bizi her zaman destekleyen halkımıza olan sevgim de öyle.

“Hislerim asla değişmeyecek. Kamerunlu kalbim atmaya devam edecek ve nereye gidersem gideyim her zaman Kamerun bayrağını olabildiğince yükseğe çekmek için savaşacağım.

Her maçta 27 milyondan fazla Kamerunlunun yaptığı gibi, bir taraftar olarak desteklemeye devam edeceğim. Bana güvenen ve bu takıma katkı sağlayabileceğime inanan herkese sadece teşekkür edebilirim. Önce ve sonsuza dek ulus.”

Sorunları şu anki menajeri Rigobert Song’da olduğu için Onana’nın kararını uzun vadede uygulayıp uygulamayacağını göreceğiz.

Kamerunlu teknik direktör yakın gelecekte herhangi bir zamanda takımdan ayrılırsa, eski Kamerunlu kaleci için milli takım renklerine dönüş tartışılabilir, ancak şimdilik Onana resmi olarak uluslararası futboldan emekli oldu.
Kaynak : https://worldinsport.com/andre-onana-retires-from-international-duty-after-world-cup-altercation-with-cameroon-manager/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir