AICF 7 Mayıs’taki ilk kampını duyururken Hintli oyuncular İsrailli satranç harikası Gelfand ve Anand’dan bir şeyler öğrenmek istiyor


Chennai: Beş kez Dünya Şampiyonu olan Viswanathan Anand ve Boris Gelfand, All India Chess Federation (AICF) iki efsaneyi ev sahibi takımın ilk koçluk kampı için bir araya getirdiği 44. Satranç Olimpiyatı öncesinde Hintli satranç oyuncularına rehberlik etmek için birlikte çalışacak. prestijli etkinlikte madalya şansını artırmayı hedefliyor.

İsrail’den altı kez Dünya Şampiyonası adayı olan Gelfand, akıl hocası Anand ile birlikte AICF tarafından koç olarak görevlendirildi. 7-17 Mayıs tarihleri ​​arasında Chennai’deki Hotel Leela’da gerçekleşmesi planlanan kampa hem açık hem de kadınlar bölümündeki ilk takımların üyeleri katılacak.


Gelfand, 2009 Dünya Kupası’nı kazanmasının yanı sıra 11 Satranç Olimpiyatında yarıştı. 27 yıllık şaşırtıcı kariyeri boyunca 1990’dan 2017’ye kadar FIDE sıralamasında ilk 30’da yer aldı. 52 yaşındaki oyuncu, geçmişte en iyi uluslararası oyunculardan bazılarını da eğiterek büyük etkinliklerde başarılı olmalarına yardımcı oldu.

“Hindistan takımlarının her şeyin en iyisine sahip olmasını sağlamak istiyoruz, iyi konaklama tesisleri ve en iyi koçlar olsun. AICF Başkanı Sanjay Kapoor, “Onlara ellerinden gelenin en iyisini vermeye elverişli bir atmosfer yaratmak istiyoruz” dedi.

Hızlı satrançta eski dünya şampiyonu Koneru Humpy, akıl hocası Anand’a ek olarak Gelfand’ı atama kararının, oyuncuları 28 Temmuz’da Chennai’de başlayacak ve tarihte ilk kez Hindistan’da yapılacak olan Olimpiyat öncesinde motive edeceğine inanıyor. .

“Eh, genelde koçluk kamplarına pek katılmıyorum. Bu sefer Gelfand ve Anand’ın koç ve akıl hocası olması takımı kesinlikle motive edecek ve kesinlikle onların deneyimlerinden öğrenecek çok şey olacak” dedi.

‘Satrançta dinamik karar verme’, ‘Satrançta teknik karar verme’ ve ‘Satrançta konumsal karar verme’ gibi çok sayıda popüler kitabın yazarı olan Gelfand, stratejik bilgilerin yanı sıra derinlemesine teknik bilgisini de kullanacak. Kamptaki Hintli oyuncularla etkileşim kurarken ve antrenman yaparken oyun.

AICF Sekreteri Bharat Singh Chauhan, “Gelfand tarafından yazılan sayısız karar verme kitabıyla, Gelfand’da ip çekme kararımızın işe yarayacağını umuyoruz,” diye ekledi.

Açık bölümdeki A takım üyeleri Vidit Gujrathi, Pentala Harikrishna, Arjun Erigaisi, SL Narayanan ve Krishnan Sasikiran ve bayanlar bölümündeki A takım oyuncuları Koneru Humpy, Dronavalli Harika, R Vaishali, Tania Sachdev ve Bhakti Kulkarni , kendi antrenörleri Srinath Narayanan ve Abhijit Kunte ile birlikte kampta yer alacak.

Şu anda Avrupa’da turnuvalar oynayan Arjun ve Sasikiran, birkaç gün sonra kampa katılacak. 2014 yılında Tromso’da Bronz kazanan takımın bir üyesi olan ve aynı Olimpiyatta bireysel gümüş madalya kazanan Sasikiran, Gelfand ile çalışmaktan heyecan duyuyor. “Onun büyük bir hayranıyım ve birbirimize karşı birkaç maç oynamamıza rağmen ilk defa bu kadar güçlü bir oyuncuyla antrenman yapacağım” dedi.

“Ona sahip olmak harika [Gelfand] antrenör olarak. Onun tecrübesi ve bilgisi Hint takımına son derece yardımcı olacak, ”diye ekledi Chennai’de 10. Olimpiyatını oynayacak olan Harikrishna.

11 günlük koçluk kampı, günde altı ila yedi saatlik zorlu antrenmanlara katılan oyuncularla yoğun ve yorucu olacak. Oyuncular ayrıca fiziksel güç antrenmanı ile birlikte zihinsel irade güçlerini geliştirmek için düzenli bir yoga ve meditasyon rutinine sahip olacaklar.

“Gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Tesisler mükemmel olacak ve takımın Olimpiyat öncesi bir araya gelip bağ kurması için çok önemli bir platform olacak” dedi.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/chess-news/48288-indian-players-look-to-learn-from-israeli-chess-great-gelfand-and-anand-as-aicf-announces-first-camp-from-may-7

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir