Adam Thielen Vikinglerden Ayrılışını Anlatıyor
Bu bahar, Minnesota Vikings ve 10 yıllık tecrübeli oyuncu Adam Thielen kendi yollarına gittiler. Vikingler tarafından elendikten sonra Thielen, Carolina Panthers ile üç yıllık bir sözleşme imzaladı ve burada muhtemelen ilk genel seçim Bryce Young’dan pas yakalayacak.

Adam Thielen
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen (19), Soldier Field’da ilk yarıda Chicago Bears’a yaptığı golü kutluyor. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports

Thielen geçtiğimiz günlerde bu karara neyin dahil olduğunu tartıştı. Yıldız TribünüGünlük Teslimat podcast ekibi. Bu podcast’te Thielen, Minnesota’dan asla gerçekten ayrılmak istemediğini ve nihayetinde devam etme kararının Vikingler’e düştüğünü paylaştı:

Yaptığım şeyden mutsuz olduğum bir nokta olduğunu hiç sanmıyorum. Takımın maçları kazanmasına yardımcı olabileceğim bir yol için benim sahip olduğumdan farklı bir vizyona sahip oldukları oldukça açıktı. Yanlış bir şey yoktu. İki tarafta da saygısızlık olmadı. Bence iki taraf için de harekete geçme zamanı gelmişti.

Bu devam kararına büyük bir katkıda bulunanlardan biri, Thielen’in 2023 için kitaplarda yaklaşık 20 milyon dolarlık bir üst sınıra ulaşacak olmasıydı. Son iki sezonda, bu asla Vikingler için kartlardaymış gibi hissettirmedi.

Minnesota Eyaleti WR
1 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen (19), Lambeau Field’da Green Bay Packers’a karşı oynanan maçtan önceki ısınmalar sırasında bakıyor. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Bunun yerine Thielen, Carolina ile 2025 sezonu boyunca Panthers organizasyonunda kalmasını sağlayacak üç yıllık/25 milyon dolarlık anlaşmasını yaptı. Yenilenmiş bir Panthers hücumu gibi görünen DJ Chark, Miles Sanders ve diğerleri gibi diğer serbest oyuncu sözleşmelerine katılıyor.

Bu arada Vikingler, geniş alıcı pozisyonunda gençleşmeyi seçtiler ve bu süreçte QB Will Levis’i geçerek Jordan Addison’ı 23. genel seçimle seçtiler. Ayrıca, 27 yaşındaki sezonunda 165 yarda 24 pas yakalayan Brandon Powell’ı serbest oyuncu olarak imzaladılar.

Thielen, 10 yıllık kariyerini Vikingler ile 6682 yarda 534 pas ve 55 gol yakalayarak bitirdi.

2023'te Jaren Hall'dan Ne Görmemiz Gerekiyor?

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/adam-thielen/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir