Adam Thielen Tarzı: Vikingler Yerli Minnesotan’ı İmzaladıAdam Thielen Tarzı: Vikingler Yerli Minnesotan'ı İmzaladı
Umdbulldogs.com’un izniyle görüntü

Lifelong Vikings hayranı Adam Thielen, 2013 yılında takıma katıldı ve çocukken idolleştirdiği oyuncu Randy Moss ile aynı takımda oynamaya başladı. Franchise tarihinde en çok dördüncü olan 6.682 karşılama yardası kaydetti. 534 resepsiyonu ve 55 puanı üçüncü sırada yer alıyor, yalnızca iki Onur Listesi olan Moss ve Cris Carter’ın ardından.

Vikingler, takımdaki onuncu sezonunun ardından taraftarları inciten bir hareketle onu serbest bıraktı. Sadece hayalini yaşamadı. En sevdiği takımda oynayarak ve bir kulüp efsanesi olarak tüm Vikings hayranlarının hayalini yaşadı.

Adam Thielen Tarzı: Vikingler Yerli Minnesotan’ı İmzaladı

Thielen’in yolu çaylak seçmelerinde başladı. Ufuk açıcı bir bölgesel birleşme, bir etkinlikten sonra davet edildi. O ödemek zorunda kaldı. Vikingler, güçlü bir çaylak mini kampı nedeniyle onu imzaladı ve o, sezon öncesi ve eğitim kampı kadrosundaydı. Son kesimi yapmadı ama antrenman ekibine imza attı. Bir yıl sonra, 2014’te, Thielen 53 kişilik son kadronun bir parçasıydı ve NFL’deki ilk çıkışını 5. Haftada yaptı. Bir yıldızın kariyeri böyle başladı.

Adam Thielen Tarzı: Vikingler Yerli Minnesotan'ı İmzaladı
Umdbulldogs.com’un izniyle görüntü

Yeni bir Vikings çaylağı aynı rotayı izlemek istiyor. Başarılı bir çaylak denemesinden sonra sıkı son Zach Ojile Vikes ile bir anlaşma yaptı. Memleketi Blaine, Minnesota’dır ve Minnesota Duluth Üniversitesi’nde kolej futbolu oynamıştır.

Ojile dört sezon oynadı ve 40 maçta 702 yarda 61 yakalama ve 10 gol kaydetti. Ayrıca 87 kez 418 yarda ve 14 tank avcısı için koştu ve Bulldogs için biraz geri koşarak oynadı.

Mezun olduğu okul imzayı Twitter’da duyurdu.

Kelime tam geri ilginç. Vikingler onu bir bek olarak görürse, kadroya girmekte zorlanacaktır. Minnesota, sektördeki en iyilerden biri olan CJ Ham’ı istihdam ediyor. O mükemmel bir blokçu ve arka sahadan yakalayabiliyor. Buna ek olarak, harika bir özel ekip üyesidir. Ham ayrıca birkaç ay önce yeni bir sözleşme uzatma imzaladı ve önümüzdeki iki yıl içinde hiçbir yere gitmeyecek.

hockenson gevezeliği
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings sıkı sonu TJ Hockenson (87), US Bank Stadyumu’ndaki bir joker kart oyununun ikinci çeyreğinde New York Giants’a karşı oynadıktan sonra tepki veriyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Ojile’nin 53 kişilik kadroya giden yolu, zorlu bir son olarak çok da kolay olmayacak. TJ Hockenson, geçen sezon olağanüstü bir katkıydı ve tartışmasız bir başlangıçtı. Vikingler ayrıca Josh Oliver’ı kadroya aldı. Kârlı bir sözleşme aldı.

İkilinin arkasında, güçlü bir blokçu ve iyi bir alıcı olarak güzel bir rol oynadıktan sonra şaşırtıcı bir şekilde harika bir 2022 kampanyası oynayan Johnny Mundt takımın arkasında hâlâ var. Bir de geçen yılki draft seçimi Nick Muse ve engelleme uzmanı Ben Ellefson var. Sezon 10 Eylül’de başladığında takımda sadece üç veya dört kişi olacak.

Ojile, iki pozisyonun çok yönlü bir karışımı olabilir ve aniden, benzerlikleri olan tek oyuncu Thielen değil. Buna göre VikingsBölgesiDustin Baker, “Eğer bu adam herhangi bir noktada 53 kişilik kadroya girerse, hayranlar Jim Kleinsasser benzeri paralelliklerden keyif alacak. FB-TE melez rolü, yerel bağlantı ve titreşimler oldukça ürkütücü. Neyse ki Vikingler, yirmi yıl önce Kleinsasser için harcadıkları gibi Ojile için 2. Tur seçimini harcamadılar.”

NFL: Carolina Panthers, Minnesota Vikings'te
30 Kasım 2014; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings geniş alan oyuncusu Adam Thielen (19), TCF Bank Stadyumu’nda Carolina Panthers’a karşı ilk çeyrekte yaptığı golü kutluyor. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

Pozisyon ne olursa olsun, draft edilmemiş bir oyuncunun, özellikle de drafttan hemen sonra imzalanmayan ve çaylak seçmelerine gitmek zorunda kalan bir oyuncunun kadroya girmesi pek olası değildir. Bunu başarmanın yolu çok çalışmaktan, özel ekiplerde başarılı olmaktan ve yeterli potansiyeli göstermekten geçer. Antrenman takımında bir yıl olan Thielen rotası bile mümkün. Yine de Ojile, taraftarların antrenman kampı ve sezon öncesi için destek verecekleri bir oyuncu.


Vikings Baş Antrenörü 1 Çaylakla

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/top_news/vikings-sign-native

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir