Adam Schefter, Dalvin Cook’un Geleceğinin ‘Söz konusu’ Olduğunu SöylediVikingler, RB Odalarında Bir Şeyleri Sallıyor Olabilir
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings (4), US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı bir joker kart maçından önceki ısınmalar sırasında sahada koşuyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Bu sezon dışında, Minnesota Vikings, kadrolarındaki bazı kıdemli oyuncuları içeren bir revizyondan geçti. Hem Eric Kendricks’i hem de Adam Thielen’i kestiler ve diğer birçok gazinin başka bir yerde serbest oyuncuyla sözleşme imzaladığını gördüler.

Bu yaz gazilerin göçüyle de işimiz bitmemiş olabilir. Hem Dalvin Cook hem de Za’Darius Smith’in geleceği hakkında hala söylentiler var. Son zamanlarda, ESPN’den Adam Schefter, Cook’un durumu hakkında konuştu “Gelecek sezon Minnesota’da olup olmayacağına dair gerçek bir soru olduğunu düşünüyorum” ve “Geleceğinin söz konusu olduğunu söylemek adil olur” diyerek.

Adam Schefter, Dalvin Cook'un Geleceğinin Söz Konusunda Olduğunu Söyledi
Dalvin Cook’a koşan Vikingler. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

Öyleyse neden Vikingler, franchise tarihindeki en çok koşan üçüncü yarda ile geri koşmayı boşaltmak istesin? Pekala, cevap muhtemelen büyük bir faktöre indirgeniyor: sözleşmesi.

Şu anda Cook, 2023’te 14,1 milyon dolarlık bir üst sınıra ulaşacak. tüm geri koşular arasında üçüncü en yüksek isabet Ezekiel Elliott artık serbest bir oyuncu olduğuna göre. Offseason’un başlarından gelen raporlara göre Cook, Minnesota’da kalmak için Harrison Smith benzeri bir maaş kesintisi yapmaya da isteksiz.

Bu, özellikle Cook’un üst üste dördüncü sezonda 1000 yardı geçmesine rağmen, taşıma başına ortalama sadece 4,4 yarda ortalamayla 2022 sezonundan çıktığı düşünülürse, geri koşmaya adanmış çok büyük bir para. 28 yaşında olmak.

NFL: Minnesota Vikings, Green Bay Packers'ta
1 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings (4), Lambeau Field’da ilk çeyrekte Green Bay Packers güvenliği Darnell Savage (26) savunurken futbolla yarışıyor. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Sonuç olarak Vikingler, Alexander Mattison’u toplam 7 milyon dolar değerinde iki yıllık bir sözleşme ile geri getirdi. Ayrıca, bu baharın seçmelerinin yedinci turunda, UAB’de geçirdiği süre boyunca kolej futbolunun en üretken RB’lerinden biri olan DeWayne McBride’ı seçtiler.

Vikingler 2023’te Cook’tan ayrılacaksa, bu muhtemelen 1 Haziran sonrası bir hamle olacak. Bu, maaş tavanı tasarruflarını en üst düzeye çıkarmalarına izin verecektir.

NFL: Arizona Cardinals ve Minnesota Vikings
30 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings, Dalvin Cook’a (4) geri koşuyor ve hücum mücadelesi Christian Darrisaw’a (71), dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda Arizona Cardinals’a gol attıktan sonra tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Minnesota, Cook’u 1 Haziran’dan önce keserse, 5,9 milyon doların biraz altında kalırken, 1 Haziran sonrası bir kesinti onlara tam olarak 9 milyon dolar kazandıracaktı. Benzer şekilde, 1 Haziran öncesi bir ticaret, Vikingleri 7,9 milyon doların biraz altında kurtarırken, 1 Haziran sonrası bir ticaret onlara tam olarak 11 milyon $ tasarruf sağlayacaktır.

Şu an için herhangi bir takas yakın görünmüyor, ancak önümüzdeki haftalarda Cook’un da dahil olduğu bir hareket olursa, biz morPTSD sizi tüm manşetlerle kaplayacak.

Söylentiler: Başka Bir NFL Takımı Kurcalama Skandalına Yakalanabilir

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/rumors/adam-schefter-dalvin-cook/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir