A Hot Streak + 4 Vikings Storylines vs. GiantsA Hot Streak + 4 Vikings Storylines vs. Giants
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

11-3 Vikings Cumartesi günü 8-5-1 Giants’a karşı oynayacak. Minnesota, NFC North’u ve bir iç saha playoff maçını perçinledi, ancak Kartallar kalan üç maçı da kaybetmek zorunda kalacağı ve Vikingler son üç karşılaşmayı kazanmak zorunda kalacağı için bir numaralı seri başı ulaşılamaz durumda.

Bununla birlikte, 16. Haftadaki maç anlamsız değil çünkü Vikingler, bölüm turuna ulaşılırsa ikinci bir iç saha maçı garanti etmek için NFC playoff resminde 49ers’ın üzerinde kalmaya çalışıyor. İşte Cumartesi günü oynanacak maç hakkında bilinmesi gerekenler.

Hayır Garrett Bradbury

Sıcak Bir Çizgi
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings pivotu Garrett Bradbury. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

Garrett Bradbury sırtından sakatlanarak üst üste üçüncü maçta elendi. İyileşmiş gibi görünüyordu ama geçen haftaki Colts maçından sonra bir araba kazası geçirdi. Sezona girerken bir sorumluluk olarak görülen Bradbury kendini geliştirdi ve sağlam bir pivot olarak adlandırılabilir. Hatta hayranlarının sadece birkaç ay önce ayrılması için çağrıda bulunmasının ardından Pro Bowl yedeği seçildi.

Austin Schlottmann onun yedeği, anlık bir sorumluluk olmayan ancak Bradbury seviyesinde oynayamayan bir kariyer yedekleme merkezi. Pro Bowler NFL’deki en iyi savunma yan hakemlerinden biri olduğu için Giants’ın savunma takımı Dexter Lawrence büyük bir sorun olacak. Ona karşı bir yedek merkezin olması ideal değil.

Büyük Acele Günü?

Dalvin Cook, ikinci yarıda Colts’un savunmasını paramparça ederek harika bir gün geçiriyor. Geri koşan, 64 yarda eve basit bir ekran götürdüğünde, bitmesine iki dakika kala oyunu eşitleyen golü attı. Ekranlar tüm yıl boyunca çalışmadı, bu yüzden bu bir sürprizdi.

Tüm Ulusal Güç Sıralamaları
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Hücumdan 190 yarda ile bitirdi ve geri dönüş için büyük bir nedendi. Cook dinamik görünüyordu ve sinirlendi. Giants’ın aceleci savunması, potansiyel olarak olağanüstü başka bir oyun için büyük bir neden. EPA/Play, koşuya karşı Giants 30. sırada ve DVOA 31. sırada. Vikingler oyunun başlarında liderliği ele geçirebilirse, mor takımın futbolu başarıyla yönetmesini bekleyin.

Muadili, Saquon Barkley’e koşan Giants yıldızı, oyundaki en patlayıcı oyunculardan biri. NFC’yi acele sahalarda yönetiyor ve hem koşma hem de pas verme oyununda tehlikeli bir silah. Barkley, baş antrenör Brain Daboll tarafından tasarlanan hücumun odak noktasıdır ve Vikingler her oyunda onun hesabını vermek zorundadır. Bir deliğe çarparsa, onu durdurmak zordur.

A Hot Streak + 4 Vikings Storylines vs. Giants

2 Genç Yıldız Buluşuyor

Vikingler Takviye Yolda
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings taarruzu Christian Darrisaw ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports.

Vikingler seçkin bir sol müdahale kullanıyor ve Giants, son seçmelerde genel olarak beşinci seçimle bir pas koşucusu seçti. 2021 birinci tur oyuncusu Christian Darrisaw, sağlam bir çaylak kampanyasının ardından 2022 sezonunda yıldız oldu. İçinde bulunduğumuz yıla yüksek beklentilerle girdi ve hatta bunları aştı. PFF, onu sezonun en iyi ikinci hücum takımı olarak gösterdi, sadece süperstar Trent Williams’ın arkasında.

Kayvon Thibodeaux, yıllardır öngörülen ilk genel seçimdi, ancak bir şekilde beşinci seçime düştü ve aynı zamanda seçilen beşinci savunma oyuncusu oldu. Atletizmi tabloların dışında. Thibodeaux kariyerine yavaş bir başlangıç ​​yaptı ancak en iyi oyununu bir mil geride bırakıyor. Savunma tarafı 12 müdahale, üç mağlubiyet müdahalesi, bir çuval kaydetti ve Komutanlara karşı bir gol için zorla ve geri döndü. Darrisaw muhtemelen karşılaşmalarında Thibodeaux ile karşılaşacak ve izlemesi eğlenceli. Viking tercih edilecek, ancak Dev’i A-oyunundayken durdurmak zor.

Kuzenlerin Sıcak Serisi

Kirk Cousins, son iki maçın her birinde 400 yarddan fazla pas attı ve altı pas atmanın yanı sıra Vikings franchise tarihinde arka arkaya iki maçta en çok yarda kaydetti. Cousins, en iyi maçını 14. haftada Detroit’e karşı oynadı ve ardından NFL tarihindeki en büyük geri dönüşü yönetti. Haftanın NFC Hücum Oyuncusu ve Haftanın FedEx Air Oyuncusu seçildi.

Geri Dönüşteki Kuzenler
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Cousins ​​kesinlikle galibiyet serisini sürdürmek istiyor. Ancak Cousins, tarihsel olarak Giants’a karşı mücadele ediyor. Washington’da oynadığında aynı bölümdeydi ve kariyer sayıları, 73.5 pasör puanı ile alışılmadık bir şekilde 10 gol ve 14 müdahale üretimi.

Pasör, dördüncü kariyeri Pro Bowl’a yeni seçildi ve baş antrenör Kevin O’Connell tarafından sağlanan yeni sistemde daha rahat görünmeye başlıyor. Takım bir Super Bowl’u koklamak istiyorsa, Minnesota’nın özellikle sezon sonrasında oyun kurucusunun kilitlenmesine ihtiyacı var.

Kayıt İzleme

Justin Jefferson Karşılaştırıyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Justin Jefferson’ın Randy Moss’un tek sezonluk karşılama rekorunu kırması için tam olarak 10 yardaya ihtiyacı var, herhangi bir garip olay olmadıkça olması gereken bir şey. Sadece Vikinglerin değil, aynı zamanda ligin de yüzlerinden biri olmak için sadece üç sezona ihtiyacı vardı. Giants’ın sağlam bir pas savunması var ama köşe bağı Adoree Jackson olmayacak.

Jefferson’ın NFL tarihindeki tek sezonluk rekorunu Calvin Johnson Jr’dan elde etmek için maç başına 114 yarda ve 2.000 yarda ulaşmak için maç başına yaklaşık 126 yarda ihtiyacı var. Maç başına kariyer ortalaması 98.7 ama 2022’deki ortalaması 115.9. Rekor gerçek bir olasılık, özellikle de Vikingler final maçlarında bunu zorlamak istiyorsa.


One Vikings Acquisition, Sezon Dışı En İyi 5 Hareketin Listesini Yaptı

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/a-hot-streak

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir