6. Haftanın En İyi Kolej Futbolu Maçları6. Haftanın En İyi Kolej Futbolu Maçları
1 Ekim 2022; Auburn, Alabama, ABD; LSU Tigers oyun kurucu Jayden Daniels (5), Jordan-Hare Stadyumu’nda Auburn Tigers’a karşı oynanan maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: John Reed-USA TODAY Sports

Kolej futbolu sezonunun sezonun orta noktasına yaklaşmasıyla birlikte, belirli programların sezonlarının gidişatını değiştirebilecek çok sayıda oyun var. İşte 6. Haftaya doğru giden en iyi kolej futbolu maçları için seçtiklerim.

#8 Tennessee @ #25 LSU

Florida Eyaletine karşı yürek burkan bir yenilginin ardından, LSU son dört maçını kazanarak büyük bir şekilde toparlandı. Şimdi, Hendon Hooker ve Tennessee Gönüllüleri ile sezonun geri kalanını kazanabilecek veya bitirebilecek bir eşleşmeleri var.

Bu arada, Tennessee için bir konferans rakibine karşı deplasmanda kazandığı bir zafer çok büyük olurdu, özellikle de Death Valley’de zorlu bir Tigers ekibine karşı. Gönüllüler ilk 10’daki yerlerini sağlamlaştırma şansına sahipler ve Hendon Hooker güçlü bir oyunla kendisini Heisman karışımına sıkıca yerleştiriyor.

#17 TCU @ #19 Kansas

TCU, beş hafta boyunca oyun başına ortalama yaklaşık 50 puan almaya devam eden bir vızıltı hücumu yürütüyor. Buna, son iki hafta içinde iki büyük rakibi 97-58 yendikleri SMU ve Oklahoma karşısında aldıkları büyük galibiyetler de dahildir.

Kansas’a gelince, College GameDay Lawrence’a geliyor Şimdiye dek ilk kez, bu maçı 2007’den bu yana en iyi sezonunu geçiren bir program için önemli bir fırsat haline getiriyor. Bununla birlikte, özellikle geçen hafta Iowa Eyaleti’ni 14-11 yendiklerinde, çarkların çıkmaya başladığına dair işaretler var. Tekrar sahaya çıkmak için evlerinde galibiyete ihtiyaçları var.

#11 Utah @ #18 UCLA

USC dışında, bunlar kesinlikle PAC-12’deki en iyi iki takıma benziyor. The Rose Bowl’da da bu eşleşmede büyük riskler var. Bir galibiyetle, UCLA muhtemelen sıralamada üst sıralara yükselir ve Truva atlarıyla birlikte Kolej Futbolu Playoff tartışmasına girer.

Bu arada Utah, Florida Gators’a 1. Hafta kaybıyla, özellikle de Florida’nın o zamandan bu yana geçen haftalarda nasıl oynadığıyla mezarlarını kazmaya başladı. Bu yıl bir Yeni Yıl Altı kasesinde oynamak istiyorlarsa, muhtemelen ikinci bir kaybı göze alamazlar. Bu oyunun her iki taraf için de büyük etkileri var ve 6. Haftanın en büyük kolej futbolu maçı olabilir.

Viking Savunmasındaki İyileştirme, Kıdemli Liderlerden Kaynaklanmalı

Josh Frey, Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesine ve Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik yan dallarında lisans derecesine sahip olan Idaho Koleji’nin 2020 Sınıfı mezunudur. NFL hakkında yazmadığında, Josh genellikle bir maraton için antrenman yapıyor, video oyunları oynuyor veya Milwaukee Brewers ve Bucks için kök salıyor. NFL ve diğer çekimlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Tavuk
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/analysis/the-best-college-football-matchups-of-week-6/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir