6 Ekim Minnesota Vikings Tatilidir6 Ekim Minnesota Vikings Tatilidir
29 Aralık 2019; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings köşe oyuncusu Mackensie Alexander. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

Mor ulus çevresinde yaygın olarak yayınlanmayabilir, ancak 6 Ekim, franchise tarihindeki birkaç etkili olayın yıldönümlerini işaretleyen fiili bir Minnesota Vikings tatilidir.

Konu 2021’de ortaya çıktı. Vikingler Şovunda Bleaveski Vikingler tarafından sunulan bir podcast, Bryant McKinnie ile mücadele etti.

Ve garip bir şekilde, tatilin futbol sahasındaki olaylarla hiçbir ilgisi yok. Beş yıl arayla 6 Ekim’de bu olaylar meydana geldi.

Aşk Teknesi

6 Ekim Minnesota Vikings Tatilidir
Yol Kemeri üzerinden görüntü.

Anlaşılır olması için yukarıdaki resim olumsuzluk “Aşk Gemisi”, ancak partiyle ilgili çok az resim var. Bununla birlikte, 6 Ekim 2005’te çeşitli Viking oyuncuları Minnetonka Gölü’ne yelken açtı ve skandal çıktı. Rastgele kurnazlıklar olduğu iddia edildi ve gerisi tarih oldu.

aslında vardı iki tekneler – çoğu kişinin bilmediği veya unuttuğu bir gerçek çünkü kelimeler Aşk ve Bot tek bir büyük gemiyi ima ediyor – ve 90 ila 100 kişi dahil oldu. Geziyle ilgili gözden kaçan başka bir ayrıntı mı? Korkunç yasa dışı hiçbir işlem yapılmadı. Sahtekarlık sadece takım için kötü bir görünümdü. Birkaç oyuncu huzuru bozmak için para cezası ödedi.

Vikinglerin seyir sırasında 1-3 rekoru olduğu için medya fırladı – ekip de bir güle haftasındaydı – ve hikaye orman yangını gibi alevlendi. sonuçta, aşk teknesi Minnesota spor ilminde doyasıya yaşıyor.

Sahte skandalın hemen ardından, Vikingler sonraki dokuz maçın yedisini kazandı.

Randy Moss Vikinglere geri döndü

6 Ekim Minnesota Vikings Tatilidir
6 Aralık 2021; Orchard Parkı, New York, ABD; ESPN yorumcusu ve NFL Onur Listesi üyesi Randy Moss. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

Yarım on yıl sonra Randy Moss, New England Patriots ile ticaret yoluyla Vikinglerle yeniden bir araya geldi – ama uzun sürmedi. Minnesota, Moss’u saldırıdan beş ay önce Oakland Raiders’a takas etmişti. aşk teknesi Minnesota spor tarihinin en tartışmalı hareketlerinden biriyle.

Ancak 6 Ekim 2010’da dünya için her şey yolundaydı çünkü Moss “eve geldi”, Vatanseverlere Ryan Mallett’e dönüşecek bir 3. Tur draft hakkı gönderdi. Moss takastan sadece 27 gün sonra serbest bırakıldığı için birleşme kısa sürdü. Aynı zamanda ödünç alınan baş antrenör Brad Childress ile jöle yapmadı. Vikingler, Moss’u fırlattıktan yaklaşık üç hafta sonra Childress’i kovdu.

Hall of Famer, bu 27 günde 174 yarda 13 pas ve iki touchdown yakaladı. Moss, Brett Favre’nin franchise ile geri döndüğü kısa süre boyunca kariyerinin 500. golünü bile yakaladı.


Sonuç olarak, her iki olay da taraftarlardan büyük ilgi gördü ve muhtemelen kelebek etkisi ile iki teknik direktör görevden alınmasına neden oldu.

Vikingler şu anda 6 Ekim’de (2019, 2008, 1996) arka arkaya üç oyun kazandı. Tarih aynı zamanda 1992’den 1995’e kadar Vikingleri defansif olarak koordine eden ve 2006’da Indianapolis Colts’a Super Bowl zaferi için koçluk yapan Tony Dungy’nin doğum günü.NFL World, Vikings Rookie'nin Yıkıcı Yaralanmasına Tepki Verdi

Dustin Fırıncı 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olmuş bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast barındırır ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Testere ve Minneapolis konumundan Sally. Viking fandomunun geçmişi 1996’ya kadar uzanıyor. Suçlu zevkler listeleniyor: Fıstık Ezmesi Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/october-6th-is-a-minnesota-vikings-holiday

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir