5 Viking, Pro Bowl Oylamasında Pozisyon Gruplarını YönettiVikingler En İyiden En Kötüye En İyi Oyuncular: 15. Haftadan Sonra
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Bu sezonun Pro Bowl için taraftar oylaması resmi olarak sona erdi ve sonuçlar tablo haline getirildiğinde, şu anda 5 Viking, NFC oyuncuları arasında yapılan Pro Bowl oylamasında pozisyon gruplarına liderlik ediyor.

NFL Pro Bowl’a seçilmek, All-Pro ekibine seçilmekle aynı anlama gelmez, ancak yine de bir onur olmaya devam eder. Şu anda her şey olduğu gibi, NFC’yi temsil eden çok fazla mor var gibi görünüyor. O beş oyuncu şöyle:

  • Justin Jefferson (geniş alıcı)
  • Harrison Smith (güvenlik)
  • Kene Nwangwu (geri dönen oyuncu)
  • Andrew DePaola (uzun balığı)
  • Kris Boyd (özel ekipler)

Justin Jefferson davası kendisi için konuşuyor. 15 hafta boyunca, Vikings yıldız çapındaki alıcı, NFL’ye hedeflerde (158), resepsiyonlarda (111) ve karşılama sahalarında (1623) liderlik ediyor. Ayrıca hedef başına yardada ikinci (10.3).

Jefferson’ın toplam karşılama mesafesi, onu şu anda 2000 yarda hedefine uygun hızda tutmuyor, ancak Calvin Johnson’ın tek sezonluk karşılama rekorunu altı yarda kıracak hızda. Toplamda Jefferson, NFL’de en çok dördüncü Pro Bowl oyu aldı ve tüm alıcılar arasında sadece Tyreek Hill’in arkasında ikinci oldu.

Justin Jefferson, Pro Bowl oylamasında NFC alıcılarına liderlik ediyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Sahanın diğer tarafında, Harrison Smith de Vikingler savunmasında yiğit bir oyuncu oldu. Kıdemli güvenlik, Vikings ile başka bir müthiş sezonun ortasında ve kariyerinde dördüncü kez 5 müdahale kaydetti. 2022’de bu kadar çok oyuncuya sahip dört kişiden biri ve sadece CJ Gardner-Johnson ve Tariq Woolen’da daha fazlası var. Bu oyuncuların her biri altı kaydetti.

Özel takımlarda Kene Nwangwu, tüm ligde en çok patlayıcı vuruş yapanlardan biri olarak ün kazandı. İlk iki NFL sezonunda, 3 tekme dönüşü golü kaydetti. 2021’de 2 tane kaydetti ve 2022’de bir tane daha kaydetti.

Nwangwu aslında bu sezon geri dönen oyuncular açısından baskındı. Tekme dönüşlerinde (30), dönüş yardalarında (779) ve dönüş başına yardalarda (26.0) NFL’ye liderlik ediyor. Ayrıca bu sezon ev ziyareti yapan sadece iki geri dönen adam daha var (Devin Duvernay, Cordarrelle Patterson).

5 Viking, Pro Bowl Oylamasında Pozisyon Gruplarını Yönetti
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Kene Nwangwu’yu (26) geri koşan Minnesota Vikings, Highmark Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı üçüncü çeyrekte başlama vuruşunu yapıyor. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports

Kris Boyd ayrıca Vikingler özel timleri grubu için müthiş bir topçu oldu ve onlara rakip geri dönüş timlerini sınırlandırmalarında yardımcı oldu. Ayrıca uzun snap oyuncusu Andrew DePaola ile birlikte sosyal medyada taraftarların takıma oy vermesi için kampanya yürüten lider Vikinglerden biri oldu.

Görünüşe göre kampanya işe yaradı çünkü oyuncuların her biri kendi alanında lider. Boyd, 2022’de şu ana kadar 14 maçın hepsini oynadı ve 7 müdahalenin yanı sıra zorunlu fumble ve fumble kurtarma kaydetti.

Kris Boyd, Kazandıktan Sonra Vikings Hayranlarını Eleştirdi
9 Aralık 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Kris Boyd. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

Genel olarak Pro Bowl, benzer profesyonel liglerdeki diğer All-Star oyunlarıyla aynı önemi taşımıyor. Aslında, özellikle Vikingler derin bir play-off koşusu yaparsa, bu oyuncuların çoğunun veya tamamının bu Şubat maçından çekilme şansı oldukça yüksek. Her iki durumda da, bu mor oyuncuların dünyanın dört bir yanındaki hayranlarından hak ettikleri takdiri aldıklarını görmek güzel.

Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/5-vikings-pro-bowl-voting

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir