5. Hafta Vikings Oyuncularının Ayılara Karşı İzlemesi5. Hafta Vikings Oyuncularının Ayılara Karşı İzlemesi
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings, Dalvin Cook’u geride bırakıyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Pazar günkü maçta Chicago’ya karşı izlemek için üç Vikings oyuncusu seçtim ve oyunun sonucu için çok önemli olacak dört önemli Bears oyuncusunu belirledim.

Vikingler, sezonun dördüncü galibiyetini kaydederek tümen savaşında birinci oldu. İşte seçtiğim oyuncuların oyun sırasında nasıl performans gösterdiği.

Dalvin Cook ve Garrett Bradbury Yere Hakim Oluyor

5. Hafta Vikings Oyuncularının Ayılara Karşı İzlemesi
17 Ekim 2021; Charlotte, Kuzey Karolina, ABD; Dalvin Cook’u (33) geri koşan Minnesota Vikings, pivot Garrett Bradbury ile tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Bob Donnan-USA TODAY Sports.

Seçtiğim ilk iki Vikings oyuncusunun özel bir nedeni vardı. Bu oyunu kazanmak için Vikinglerin sahada hakimiyet kurması gerektiğine inanıyordum. Kirk Cousins, Bears’ın savunmasını tam olarak yaptı ve Justin Jefferson, Chicago’nun ikincil takımında çılgına döndü.

Ancak, koşu oyunu pas oyununu kurmak için hayati önem taşır. Koşu savunması Ayılar için bariz bir zayıflık olarak, Cook’u alıp götürmek için kutuyu istiflediler. Son Bears savunmalarının başarıyla yaptığı gibi. Bu sefer işe yaramadı.

Cook, 18 taşımada taşıma başına ortalama 5.2 yarda 94 yarda koştu ve bu süreçte iki touchdown için ödeme kirine çarptı. Cook’u yavaşlatamayan veya Jefferson’ı koruyamayan Ayılar, kendilerini bir kaya ile sert bir yer arasında sıkışmış buldular. Bradbury ve takım arkadaşları Pazar günkü hücumun başarısında büyük rol oynadı – sadece yerde değil havada da. Son birkaç yıldır Minnesota’da alıştığımız performans düzeyini ve PFF Beş Vikings yan hakemi için şaşırtıcı okumalar için yapılan notlar, özellikle Bradbury’nin 85.1’lik pas koruma puanı.

Za’Darius Smith

Tüm Ulusal Güç Sıralamasına Göre 2022 Vikingleri: 5. Hafta
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith. Zorunlu Kredi: Peter van den Berg-USA TODAY Sports.

Vikingler savunması değişmeden kaldı ve Chicago’nun oyun kurucu üzerinde umduğum kadar baskı görmedi. Za’Darius Smith’in birkaç kez topalladığını fark ettim ve son birkaç haftadır onu sınırlı antrenmanlarda tutan bir diz yaralanmasının neden olduğu ağrıyla oynadığını öne sürdüm.

Smith, oyunun büyük bölümleri üzerinde fazla bir etkiye sahip değildi, ancak yılın Vikings savunmasının tipik özelliği, son sürüşte büyük bir oyunla ortaya çıktı. Bir çuval için DJ Wonnum ile birlikte Justin Fields’a gitti ve top koptu. Ne yazık ki, bir Bears oyuncusu futbolu kurtardı.

Ayılar Hücumunda Kilit Oyuncular

Justin Fields sezonun en iyi maçını çıkardı. Ancak, yine de çok etkileyici değildi ve Vikingler savunması, zaferi garanti altına alacak kadar onu içeriyordu. Fields bu sezon ilk kez 200 yardadan fazla attı ve 1. Haftadan bu yana ilk golünü attı.

En büyük korkum, Viking savunmasının onu yerde sınırlayıp sınırlayamayacağıydı; bunu sekiz koşuda sadece 47 yarda bırakarak yaptılar. Her ne kadar eski Viking Ihmir Smith-Marsette’de arkadaki bir blok için bir penaltı bayrağı, Fields’tan gelen uzun bir touchdown koşusunu tebeşirledi ve bu, işleri çarpıcı biçimde farklı gösterecekti.

Çok kötü niyetli Vikingler koşu savunması, Ayılar’ın saldırıya geçmesini durdurdu. David Montgomery (ayak bileği yaralanması olan bir oyun için şüpheliydi) oynadı ancak zeminde çok az etkisi oldu – 12 kez 20 yarda, taşıma başına yaklaşık 1,7 yarda koştu. Bununla birlikte, ilk yarının sonuna doğru 9 yarda bir touchdown için dümdüz ortasına koştu. Montgomery, 4 resepsiyondan 62 yarda giderken birkaç büyük pas oyunuyla havada daha fazla keyif aldı. Khalil Herbert, dört acele denemesinde sadece 11 yarda başardı ve herhangi bir yakalama kaydetmedi.

Bears savunmasında kilit oyuncular

Bears savunmasındaki iki kilit oyuncum Eddie Jackson ve Roquan Smith’ti. İlk yarıda Vikinglerin hücumu olan juggernaut’u durdurmak için ikisi de pek bir şey yapamadı. Yine de, Ayılar savunması Vikingleri bir süre yavaşlatmayı başardı. 4. çeyrekte, Cousins ​​takımı maçı kazandıran skor için sahanın 75 yard aşağısına indiğinde. Bears savunması bir kez daha üstün görünüyordu.

Jackson, son sürüşte Cook’a etkileyici bir gol tasarrufu sağladı. Cook, Jackson’ın onu bir yarda aşağıya indirmeye yetecek kadarını almayı başardığı günün üçüncü temasını yapmak için köşeye doğru yürüyor gibi görünüyordu. Bu, Chicago’nun güvenliği için yapılan sekiz müdahaleden biriydi. Hiçbir Bears oyuncusu daha fazlasına sahip değildi. Smith, kendi başına beş müdahalede bulundu, ancak önemli bir oyun oynamadı. Jalen Reagor, ilk Vikings touchdown için bitiş bölgesine giderken onu kaçırdığında en çok dikkat çeken şeydi.Eski Vikingler DT Yunuslarla İmzaladı
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/recapping-week-5-vikings-players-to-watch-vs-bears

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir