4 Sevgili Viking Pazar Günü Evlerindeki Son Maçlarını Oynayabilir5 Viking Tanışmadı
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikingler, 17. Haftada Green Bay’deki maçı kaybettiklerinde ikinci sırayı da kaybettiler. Bu kayıp, mor takım için bir domino etkisi yaratmış olabilir. İkinci sırayı kaybetmesi nedeniyle Vikingler, US Bank Stadyumu’nda oynamak yerine California’ya gitmek ve 49ers’la evlerinde karşılaşmak zorunda kalabilir. Tabii ki, her iki takımın da önce Wildcard raund oyununu kazanması gerekiyor.

4 Sevgili Viking Pazar Günü Evlerindeki Son Maçlarını Oynayabilir

Seahawks’ın 49ers’ı yenmesi pek olası olmadığından, Vikingler, Pazar günü Giants’ı yendiklerinde bile 2022 sezonundan sonra muhtemelen yalnızca bir iç saha maçına sahip olacak. Minnesota’nın kadrosu, geleceğe giden bir soru işareti olan bazı eski oyunculara sahip ve bazıları Vikinglere geri dönmeyebilir. Mor takımın taraftarlarının maçlarını izlemek için sadece bir şansları daha olabilirdi.

Dalvin Aşçı

İkinci tur Dalvin Cook, 2017 taslağında ilk Vikingler draftıydı. İlk tur seçimi, oyun kurucu Sam Bradford için Philadelphia’ya takas edildi. Cook, 2017 sezonunun çoğunu yırtık bir ACL ile kaçırdı. Cook, 2022’den önce her yıl en az iki maç kaçırdı ancak bu sezon sağlıklı kaldı.

4 Sevgili Viking Oynayabilir
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

2019’dan 2020’ye kadar Cook, her sezon birkaç kez galibiyet almak için Vikingleri sırtında taşıyabilen, en iyi döneminde koşan seçkin bir kişiydi. Birden fazla gelişmiş istatistiğe göre, bu yetenek artık yok ve o, ligdeki en kötü koşuculardan biri.

Vikingler, emektarı keserek yaklaşık 8 milyon dolar tasarruf edebilirdi. O takımın liderlerinden biri ve taraftarlar onu seviyor. Ancak, sonunda bir kazazede olabilir. 2022 sezonunu 1.173 hızlı yarda ve sekiz hızlı gol atarak tamamladı – yüzeyde iyi rakamlar.

Cook’un bu sezon üç büyük oyunu vardı ve bu oyunlar onu olduğundan daha iyi gösteriyor. Yine de, Dolphins and Bills’e karşı yaptığı touchdown koşuları, başarılı iki puanlık dönüşümün ardından oyunu eşitleyen bir skor olan Colts’a karşı bir skor için ekran görüntüsü gibi, galibiyetler için büyük nedenlerdi. Nihai sonuç, NFL tarihindeki en büyük geri dönüş oldu.

Adam Thielen

Tıpkı Cook gibi Adam Thielen de bir dönem ligin en durdurulamaz oyuncularından biriydi. 2018 sezonuna, bir NFL rekoru olan en az 100 yarda ile arka arkaya sekiz maçla başladı. Thielen ve Stefon Diggs ikilisi 2016’da birdenbire ortaya çıktı ancak futbol çevrelerinde yıllarca korkuyla karşılandı.

4 Sevgili Viking Pazar Günü Evlerindeki Son Maçlarını Oynayabilir
30 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen (19), US Bank Stadyumu’nda ikinci çeyrekte Arizona Cardinals’a karşı bir pas yakaladı. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports

Tabii ki, Thielen’in hikayesi tam olarak anlatılmadan, 500 dolarlık bir bursla ikinci ligde kolej futbolu oynadığını, birleştirme daveti almadığı için hazırlıksız kaldığını ve özel takımlarda oynayarak kadroya yükseldiğini söylemeden geçmeyelim. antrenman takımı Ayrıca tüm kariyerini, hayatı boyunca hayranı olduğu memleketi takımıyla imzaladı ve geçirdi.

Thielen sezonu 70 yakalama, 716 yarda ve altı golle tamamladı. Rakamlar, özellikle hiçbir maçı kaçırmadığı düşünüldüğünde, son yıllara göre çok düşük. O 32 yaşında ve Vikingler yakında Jefferson’ın yanında başka bir silah arayacak.

Takım, memleketindeki kahramanı işten çıkararak yaklaşık 6,4 milyon dolar tasarruf edebilirdi, ancak sözleşme yapısı nedeniyle 2024’te farklı yönlere gitmek daha mantıklı. birkaç yıl daha.

Eric Kendricks

Defans oyuncusu, Rick Spielman’ın Vikings GM olarak en iyi taslağını ve son on yılın lig çapındaki en iyilerinden biri olduğu 2015 yılında lige girdi. Eric Kendricks önümüzdeki ay 31 yaşına girecek. Hâlâ sağlam bir oyuncu olmasına rağmen, Kendricks açıkça bir adım kaybetti ve artık elit bir defans oyuncusu değil.

Vikings 2022 16. Haftadan Sonra Rakamlarla Savunma
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Eric Kendricks. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports.

Koşu savunması hiçbir zaman uzmanlık alanlarından biri olmadı, ancak kapsamı seçkindi. İşte burada bir düşüş yaşanıyor. Tüm dünyadaki atletlerle dar uçtan veya geri koşma pozisyonundan koşmak veya hatta geniş alıcıları korumak, yaşlanan bir vücudun kolayca yapabileceği bir şey değildir.

Vikingler, sezondan sonra emektarı keserek 9,5 milyon dolar tasarruf edebilirdi. Kesintisiz isabet oranı, düşük bir sayı olan yalnızca 1,93 milyon dolar olacaktır. Sözleşmenin yeniden yapılandırılması en olası senaryodur. Minnesota’nın ön ofisi ve koçluk ekibi, harekete geçme zamanının gelip gelmediğini anlamalı ve savunmanın anahtarlarını çaylak Brian Asamoah’a vermeli. Başka bir çaylak defans oyuncusu da bu yılki draftta hedef olabilir.

Defans pozisyonundaki hız, 2022 Vikinglerinde olmayan bir şey. Defans oyuncusu Jordan Hicks’in serbest bırakılması, kapak alanında 5 milyon dolar tasarruf sağlayabilir. Her iki gazinin de gelecek sezon Vikings forması giymesi pek olası değil.

Danielle Avcı

Uç koşucu hala en iyi döneminde ve 2022’de üretimde bir düşüş fark edilmedi. Hunter, oynadığı toplam yedi maçla sakatlıklarla boğuşan iki sezonun ardından tam gücüne geri döndü. Hunter, yeni bir pozisyon öğrenmek zorunda olmasına rağmen, 2022’de en çok pas sayılarında en iyi oyunculardan biriydi. Buna ek olarak, Hunter mükemmel bir koşu savunucusudur.

Tüm Ulusal Güç Sıralamalarına Göre 2022 Vikingler: 13. Hafta
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Danielle Hunter. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Tüm bunlara rağmen Hunter’ın gelecek sezon geri dönüp dönmeyeceği merak konusu. Bir yıl daha sözleşmesi var ama 2023’te sadece 5,5 milyon dolar kazanması bekleniyor. Ligin en iyi oyuncularından birinin bu sözleşme altında oynaması pek olası değil. Çok daha muhtemel olan, kendisine adil bir miktar para ödeyecek farklı bir takıma bir uzatma veya takastır.


Vikings-Devleri İçin Bu Öğelere Göz Atın

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/top_news/4-beloved-vikings-could-play

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir