2024’te Bir Sonraki ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası’nda En İyi Performansı Gösterebilecek Kadınlar Dünya Kriketinden Beş Oyuncu.


T20 Kadınlar Dünya Kupası 2024: Kadınlar dünyasından 2024’teki bir sonraki ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası’nda en iyi performansı gösterebilecek beş oyuncu: ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası 2023 baskısındaki bazı muhteşem performanslardan sonra, önümüzdeki yıl Bangladeş’te düzenlenecek T20 Kadınlar WC turnuvasının gidişatını belirleyebilir.

Tahlia McGrath – Avustralya

Tahlia McGrath
Tahlia McGrath

MRF Tires ICC Kadınlar T20I sıralamasında en iyi topa vuran oyuncu olan Avustralyalı Kadınlar Cracker Tahlia McGrath’in altı gezisinde sadece üç kez vuruş yapması gerekiyordu. Bununla birlikte, McGrath’ın 160.97’lik bir vuruş oranıyla 66 tur attığı ve daha sonra yarışmada en az 50 koşuya sahip topa vuran oyuncular arasında yalnızca takım arkadaşı Ellyse Perry tarafından iyileştirildiği için iz bırakması yeterliydi.

McGrath, ev sahibi Güney Afrika’ya karşı A Grubu maçında en iyisiydi ve burada 33 top 57 sayı atarak Avustralya’yı altı kaleli galibiyete götürdü. topla olan sayıları ilham verici olmayabilir, ancak oyununun bu yönünün, serbest akan vuruşlarıyla birlikte bir sonraki baskıya kadar daha iyi olması beklenebilir.

Richa Ghosh – Hindistan

Richa Ghosh
Richa Ghosh

Richa Ghosh, Ocak ayında Hindistan’ın U-19 takımının ICC Kadınlar U-19 T20 Dünya Kupası kampanyasındaki zaferinde rolünü oynadıktan sonra, üst düzey etkinlikte beklentileri karşıladı. Küçük kaleci topa vuran oyuncu, Pakistan’a karşı oynadıkları turnuvanın açılışında Hindistan adına 20 toptan 31* gibi müthiş bir gol attı ve yedi kalelik bir galibiyete imza atmak için Jemimah Rodrigues ile 58 yıllık kesintisiz bir ortaklığı paylaştı.

İngiltere’ye karşı Grup B oyununun kapanış aşamalarında tek başına bir mücadele verdi ve 34 toptan 47 * yenilmedi ve Hindistan’ı 11 tur geride bıraktı. Genel olarak, Ghosh, 130.76’lık bir vuruş oranında 136 tur attı, sayısı Hindistan’daki vurucu oyuncular arasında yalnızca Smriti Mandhana tarafından aşıldı.

Orla Prendergast – İrlanda

Orla Prendergast, ICC Kadınlar T20 Dünya Kupası 2023 için Upstox En Değerli Takımında 12. sırayı kazanan kahramanlıklarıyla belki de yarışmanın çıkış yapan yıldızlarından biriydi. İrlanda’nın Avustralya’ya karşı ikinci ısınma maçındaki üç turluk galibiyetinde Beth Mooney ve Meg Lanning’i ekonomik bir dörtlü büyüyle oyundan atmadan önce sopayı.

Bu formu turnuvaya uygun şekilde sürdürdü ve üç gezisinde Mandhana, Deepti Sharma ve Sophie Dunkley’i kovarken, 6’lık bir ekonomiyi sürdürdü. turnuva tarihindeki ilk galibiyetleri için beklentileri ateşleyen, Batı Hint Adaları’na karşı 47 toptan 61 topla nefes kesici bir rekabet.

Ellis Capsey – İngiltere

Ellis Capsey
Ellis Capsey

Sophia Dunkley ve Danni Wyatt’ın zirvede olduğu Ellyse Capse, rakibin yeni top saldırılarını tutarlı bir şekilde temizlikçilere götüren hırçın bir İngiltere üst sırasını tamamladı. Yine de 19 yaşında olan Capsy, İngiltere’yi dört ODI ve 15 T20I’de temsil etti ve 132.90’lık bir grev oranıyla 307 tur attı ve adına iki ellili.

Capsy, takımın İrlanda’ya karşı ikinci B Grubu maçında 22 top 51 sayı atarak İngiltere’nin en hızlı T20I ellisini – genel olarak en hızlı beşinci – attı. .

Nadine de Klerk
Nadine de Klerk

Çok yönlü bir başka gelecek vaat eden Nadine de Klerk, etkili bir orta dereceli topa vuran oyuncu ve kullanışlı orta hızıyla son derece becerikli. Güney Afrika’nın ilk ısınma maçında İngiltere’ye karşı gösterişli bir 27 top 50* ile erken bir izlenim bıraktı ve daha sonra çok önemli bir grup maçında Yeni Zelanda’ya karşı değerli bir 28* sayı attı. Ancak daha sonra sopayla pek bir şey yapamadı ve takım finale yükselirken 91.93 vuruş oranıyla 57 tur attı.

De Klerk’in rekabetteki en önemli saati, İngiltere’ye karşı yarı finalde topla geldi ve burada dört üstten 1/17 aldı ve Sciver Brunt’ı iyi ayarlanmış bir ağdan atarak oyunu bir dönüm noktasına çevirdi. Genel olarak, 23 yaşındaki oyuncu 25.85’te 362 tur attı ve 39 T20I’de 7’lik bir ekonomi oranıyla 29 wicket aldı.

Ayrıca Okuyun: Avustralya altıncı kez Kadınlar T20 Dünya Kupası şampiyonu unvanını kazandı. Avustralyalı çok yönlü Ashleigh Gardner Turnuvanın Oyuncusu oldu.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/t20-womens-world-cup-2024-five-players-from-womens-world-cricket-who-could-be-best-performer-the-next-icc-womens-t20-world-cup-in-2024/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir