2023’te Viking Savunması için Çıkış Yapan 4 AdayHaftanın Mor Başlıkları: Flores Presser, Vikings Re-Sign 2 Player, Derek Carr Hits FA
13 Kasım 2022; Orchard Park, New York, ABD;Minnesota Vikings, Highmark Stadyumu’nda dördüncü çeyrekte Buffalo Bills’e karşı Khyiris Tonga’yı (95) savunma mücadelesi veriyor. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

NFL sezonunun kadro oluşturma kısmı büyük ölçüde geride kaldı ve şimdi kadro değerlendirme sürecine giriyoruz. OTA’ların tüm hızıyla devam etmesiyle, yeni Minnesota Vikings takımının iş başındaki ilk görüntülerini görmemize izin verirken, işte 2023’te Vikings savunması için dört çıkış adayı.

LB Brian Asamoah

2023'te Vikingler savunması
25 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Brian Asamoah II (33), US Bank Stadyumu’ndaki maç sırasında Detroit Lions’a karşı mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Brian Asamoah’ın 2023’te Vikings savunmasında büyük bir rol üstleneceği herkesin tahminiydi. Bunun da çok iyi bir nedeni var. Defans oyuncusu, 2022 sezonunun gerisinde ortaya çıkmaya başladı ve sahada olağanüstü atletizm ve harika bir fiziksellik sergiledi.

Eric Kendricks’in serbest bırakılmasıyla 2023’e girerken, defans noktasında Jordan Hicks ile birlikte bir başlangıç ​​​​noktası Asamoah’ın yerini alacak gibi görünüyor. Minnesota, onun için Troy Reeder ve hazırlıksız serbest oyuncu Ivan Pace Jr. gibi bazı rakipler getirdi, ancak bu iş için favori olarak görülmesi gerekiyor.

Brian Flores’in Minnesota ile yaptığı savunma planında yıldırımları kullanmaya devam ettiğini varsayarsak, Asamoah’ın becerileri bu yıl sisteminde gelişecektir.

CB Andrew Booth Jr.

2023'te Viking Savunması için Çıkış Yapan 4 Aday
14 Ağustos 2022; Cennet, Nevada, ABD; Minnesota Vikings köşe bekçisi Andrew Booth. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Andrew Booth, seçmelerde ikinci tur bir seçim olmasına rağmen, 2022’de başlangıç ​​​​dizilişine girmekte her zaman zorlanacaktı. Derinlik çizelgesinde Cam Dantzler, Patrick Peterson ve Chandon Sullivan’da başlangıç ​​deneyimine sahip üç gazisi vardı.

Dallas’a karşı sezonun ilk ve tek başlangıcında, maçın ilk çeyreğinde menisküsünü yırtarak onu sezonun geri kalanını kaçırmaya zorlaması da yardımcı olmadı.

Bu yıl, yine de, viraj odası, çekim için tamamen açık. Byron Murphy dışında, başlangıç ​​​​dizilişi için “kilit” yoktur. Booth, Clemson’dayken bazı fiziksel pas kapsamı ve müthiş top becerileri nedeniyle kalıcı bir etki yarattı. Bu yaz ilk 11’e sıçrayabilirse, Flores’in savunmasında mükemmel bir oyuncu olabilir.

S Lewis Sineması

NFL: Minnesota Vikings'te San Francisco 49ers
20 Ağustos 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Lewis Cine (6), US Bank Stadyumu’nda San Francisco 49ers ile oynanan maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Vikings ilk tur seçimi, birkaç nedenden dolayı 2022’de sahada fazla zaman görmedi. İlk olarak, sezon ilerledikçe derinlik tablosuna gömüldü ve Harrison Smith, Cam Bynum ve Josh Metellus ile oynama süresi için yarıştı.

Ardından, 4. Haftada New Orleans Saints’e karşı bacağını kırdığında çok talihsiz bir yaralanma yaşadı ve bu, acil ameliyat gerektiren bileşik bir kırılmaya neden oldu. Bu sakatlık onu sezonun geri kalanında rafa kaldırdı.

Ancak, görünen o ki güvenlik, sahaya mümkün olan en kısa sürede geri dönme konusunda çok kararlı ve o zaten OTA’lar sırasında Vikingler için oyun oynuyor. Georgia’daki kolej günlerinde Cine, seğiren bir atletti ve ikinci sınıftan sert vuran bir güvenlikti. 2. Yılda onu sahada çok daha rahat görmeyi bekleyin.

DT Khyiris Tonga

2023'te Viking Savunması için Çıkış Yapan 4 Aday
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Khalil Herbert’e koşan Chicago Bears (24), Soldier Field’da ikinci yarıda Minnesota Vikings’in defans oyuncusu Khyiris Tonga’ya (95) karşı koşuyor. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports

Khyiris Tonga, 2022’de Vikingler için şimdiden biraz sürpriz çıkış yapan bir oyuncuydu, ancak bu sefer Minnesota’da bütün bir sezon boyunca becerilerini sergileyecek. 2021’in yedinci tur seçimi, çaylak sezonunu ve 2022 sezon öncesi sezonunu Chicago Bears’la geçirdi, ardından Falcons tarafından antrenman kadrosuna alındı ​​ve Ekim ayında Minnesota tarafından kadrodan ayrıldı.

Tonga daha sonra Vikingler için yıl sonunda iki başlama, 28 top çalma, bir TFL ve yarım çuval dahil olmak üzere 11 maç oynamaya devam etti. Dalvin Tomlinson artık Minnesota’nın savunma hattının ortasında olmadığı için Tonga, başlangıç ​​​​burun mücadelesi görevlerini devralacak adama benziyor ve Vikingler savunması için dolup taşan bir varlık sağlıyor.

A Titans Trade Tüm Mor Kutuları Keneler

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/vikings-analysis/vikings-defense-in-2023/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir