2023 QB Resmine Bir Kırışıklık Daha Eklendi
2023 sezon dışı, Derek Carr, Jimmy Garoppolo, Daniel Jones ve Geno Smith gibi oyuncular tarafından yönetilen serbest oyuncu ile şimdiye kadar gördüğümüz en QB hareketlerinden bazılarını görebilirken, Aaron Rodgers bir kez daha takas söylentilerinde. Şimdi, serbest oyuncu döneminin resmi olarak başlamasına iki haftadan biraz daha uzun bir süre önce, 2023 QB resmine bir kırışıklık daha eklendi.

Bu, Washington Komutanlarının QB Carson Wentz’i serbest bırakacaklarını ve böylece 26 milyon dolardan fazla maaş tavan alanı açacaklarını duyurusu şeklinde geldi. Bu sadece Wentz’in açık pazarda bulunacağı anlamına gelmez, aynı zamanda Komutanları resmi olarak bu en iyi QB’lerden biri için yarışmacılar çemberine sokar.

Hareket, Washington’un artık sahip olduğu anlamına geliyor. 35 milyon doların üzerinde maaş sınırı alanı birlikte çalışmak, onları Carr veya Garoppolo için makul iniş noktaları haline getiriyor. Güçlü bir savunma grubu ve hücumda biraz yetenekle, bu, rekabetten “QB uzakta” kategorisine atılan başka bir NFL takımı olabilir. Eric Bieniemy’yi hücum koordinatörü olarak eklemek, Washington’u serbest oyuncu QB için daha da arzu edilen bir yer haline getirebilir.

Bununla birlikte ve belki de Vikingler ve NFC Kuzey amaçları için daha da önemlisi, bu baharda bir oyun kurucu seçmeye çalışan bir takım olabilirler. Şu anda, Komutanlar seçmelerde 16. genel seçimi elinde tutuyor. Bu taslakta ilk dört QB’den birini almak için makul bir şekilde ilk 10’a girebilirler.

2023 QB Resmine Bir Kırışıklık Daha Eklendi
27 Ağustos 2022; Baltimore, Maryland, ABD; Washington Commanders oyun kurucusu Carson Wentz. Zorunlu Kredi: Tommy Gilligan-USA TODAY Sports.

İlk olarak, bu Nisan ayında almak istedikleri yön buysa, bu, Vikinglerin bu oyun kuruculardan birini indirmesini daha da zorlaştıracaktır. Washington’un bunu nasıl başarabileceğine gelince, şu anda ilk 10’a giren iki NFC Kuzey takımı var. Bu takımlar Chicago Bears (1 numara) ve Detroit Lions (LAR aracılığıyla 6 numara).

Hem Will Anderson hem de Jalen Carter’ı kaçırdıklarını garanti ettiği düşünülürse, Bears’ın seçmelerde 16 numaraya kadar inmek istemesi son derece düşük bir ihtimal. Bununla birlikte, belki de Detroit, Washington’un ilk 10’a girmesi için potansiyel bir ticaret ortağı olabilir.

Lions, özellikle tüm ihtiyaçları topun savunma tarafındayken, muhtemelen bu taslakta QB’ye bakmayacak. 6 numaraya kadar takas, Komutanların her biri QB’lere bakan ekipler olabilecek hem Las Vegas Baskıncılarını (No. 7) hem de Carolina Panthers’ı (No. 9) geçmesine olanak tanır.

2023 QB Resmine Bir Kırışıklık Daha Eklendi
1 Ocak 2023; Landover, Maryland, ABD; Washington Commanders oyun kurucusu Carson Wentz (11), FedExField’da ilk çeyrekte Cleveland Browns’a müdahale etti. Zorunlu Kredi: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Detroit hala 16 numarada kaliteli bir defans oyuncusu bulabilir ve Komutanları göz önünde bulundurursak 2023-25 ​​arasında tüm birinci ve ikinci tur seçimlerine sahiplerAslanlar bir ticarette önemli bir tazminat alabilir.

Wentz’in kendisine gelince, bu çok ilginç bir durum. Bir yandan o 2017’de MVP oylamasında üçüncü oldu, ki bu hala çok uzun zaman önce değil. Ayrıca 2019’da Philadelphia Eagles ile güçlü bir sezon geçirdi ve Yılın Geri Dönüş Oyuncusu oylamasında beşinci oldu.

2023 QB Resmine Bir Kırışıklık Daha Eklendi
1 Ocak 2023; Landover, Maryland, ABD; FedExField’da Cleveland Browns’a karşı oynanan maçtan önce Washington Commanders oyun kurucusu Carson Wentz (11). Zorunlu Kredi: Brad Mills-USA TODAY Sports

Öte yandan, Wentz son üç yılın her birinde bazı büyük mücadeleler yaşadı. Bu mücadeleler sadece kötü oyundan kaynaklanmıyor (2020’den beri 54 tank avcısı, 31 INT), aynı zamanda çok sayıda sakatlık da yaşadı. 2022’de Komutanlar için sadece yedi maça başladı.

Genel olarak, Wentz’in bir sonraki sözleşmesi muhtemelen 2019’da imzaladığı 4 yıllık / 128 milyon dolarlık anlaşmanın yanına yaklaşmayacak. Ancak, bu sezon dışında oyun kurucu pozisyonunda takip edecek başka bir ilginç hikaye yaratıyor. Bunun da ötesinde, QB’de hamle yapabilecek başka bir ekip olarak Komutanlara göz kulak olun.

Vikings Hayranlarının Kombineyi Dikkate Alması İçin 2023 Taslağı Beklentileri

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/free-agency/2023-qb-picture/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir