2022’yi Kapatmak İçin Harika Bir Viking Savunması Görmenin Eşiğinde miyiz?2022'yi Kapatmak İçin Harika Bir Viking Savunması Görmenin Eşiğinde miyiz?
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Brian Asamoah II (33), dördüncü çeyreğin sonlarında, New York Jets oyun kurucusu Mike White’ın (5) güvenlik Camryn Bynum’u (24) US Bank Stadyumu’nda zafere ulaştırmasının ardından kutlama yığınının üzerinden atladı. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Ben bunu yazarken, geçen Cumartesi Minnesota Vikings’imizin 33 sayılık tarihi geri dönüşünü izlerken yaşadığımız yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı, hiperventilasyon, hipertansiyon, hiperpanik ve hiper-coşku nöbetlerinden kurtulmak için beş günümüz vardı. Indianapolis Colts’a karşı. Bunun bir kısmı savunma performanslarıyla ilgiliydi, yani nihayet harika bir Vikings savunması görmenin ilk aşamalarında mıyız?

Elbette, 2022’de her hafta bu son derece eğlenceli filmin varyasyonlarını gördük. Buffalo’ya karşı harika geri dönüşleriyle bir doruk noktasına ulaşmış gibiydiler, ancak bu, tarihsel ve fiziksel olarak şaşırtıcıydı ve bir şekilde onu ve her dramayı geride bıraktı. bu olağanüstü sezonda daha önce de beğenilerimize sunmuşlardı.

Sanki takım her maçta bizi eğlendirmek için elinden gelenin fazlasını yapıyor, en sonunda kendi yollarını bulabilmek için kasıtlı olarak kendilerini çukurlara kazıyor. Bir noktada, biz hayranların, neredeyse her hafta yapılan yaya geri dönüşlerinden belki de sıkıldığımızdan ve şimdi yılın son aşamalarında bizi giderek daha büyük şekillerde şok etmeye ve korkutmaya karar verdiğimizden şüphelenmiş olabilirler. duygular ve temel vücut işlevleri üzerindeki kontrolümüz, asla mümkün olduğunu hayal etmediğimiz şekillerde.

Durum buysa, bu takım için oyunun sonu nedir? Bizi yeni ve her zamankinden daha şok edici şekillerde şaşırtarak nasıl kendilerini aşmaya devam edebilirler?

İşte bir fikir: gerçekten harika bir savunma yapın. Bu yazarın haftalık köşesinin sadık okuyucuları olduğu belgelenen yedi kişiden biriyseniz (en az üçü benimle akraba), o zaman kafanızı kaşıyor ve “Tom, onların sorularını sormadın mı?” Bütün yıl savunma mı?”

2022'yi Kapatmak İçin Harika Bir Viking Savunması Görmenin Eşiğinde miyiz?
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith (22), Peterson’ın Highmark Stadyumu’nda Buffalo Bills’i yenmek için uzatmada araya girmesinden sonra korner Patrick Peterson’ı (7) selamlıyor. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports

Evet bende var. Ben ve yerel, bölgesel, ulusal düzeyde hemen hemen tüm diğer uzmanlar. Onlar sahaya çıkmadan ve geçen hafta ilk yarıda 33 sayıdan vazgeçmeden önce bu alanda onlardan yakındım (yine de bunun çoğu için hem hücumu hem de özel takımları suçlayabilirsiniz) ve kendimi bir dahi gibi hissettim.

Maçın ikinci yarısında komik bir olay yaşandı. Ed Donatell yıldırımları çevirmeye başladı. “D” planlarında yaratıcılık belirtileri gösteriyordu. Kıdemli yıldızlar, tanınmayan oyuncular ve gençler, Colts hücumunu otoriter, anlamsız, kapatma savunmasıyla boğarken havalı oynamaya başladılar.

Şimdi dikkat edin, bu tam olarak Vikinglerin kaba davrandığı Kansas City hücumu değildi, kafası karışmış, bitkin ve en iyi gününde vasat olan bir takımdı. Ve henüz. İyimser hissedecek bir şey vardı. Bunu hissettiğimi biliyorum ve doğal olarak kötümser olan “D” görüşümü gölgeleyen sadece saldırgan sihir değildi. Tatil klasiğinde büyük Dr. Seuss’tan alıntı yapmak için Grinch Noel’i Nasıl Çaldı, düşükte başladı, sonra büyümeye başladı. Temkinli iyimserlik duygum arttı üç kere o gün.

2022'yi Kapatmak İçin Harika Bir Viking Savunması Görmenin Eşiğinde miyiz?
11 Aralık 2022; Detroit, Michigan, ABD; Jamaal Williams’ı (30) geri koşan Detroit Lions, Ford Field’da ilk çeyrekte Minnesota Vikings defans oyuncusu Danielle Hunter (99) ve defans oyuncusu Eric Kendricks (54) tarafından mücadele ediliyor. Zorunlu Kredi: David Reginek-USA TODAY Sports

Ve şimdi Vikingler, NFC Kuzey Şampiyonları olan 11-3’te oturuyor. Bu savunmaya bakıp kendimize en başından beri takım başarısının nasıl mümkün olduğunu soruyoruz, pek çok rakibin sonuçlara tam olarak inanmayı reddederek her hafta büyük parçalar halinde yarda yediği görülüyor. Bu başarı nasıl oluyor ve özellikle sezon sonrasında sürdürülebilir mi? Ama belki de asıl soru şudur: Bu takım, topun savunma tarafında küçük miktarlarda artan iyileştirmelerle bile ne kadar ileri gidebilir?

Vikingler, oyunun tüm yönlerinde ortalama bir savunma takımı haline gelse bile, üst düzey takımları, özellikle de playofflarda eleme yeteneklerine dair hala var olan şüphelerin çoğu ortadan kalkardı. Ancak soruya dönersek, bu takım sistemlerimize giderek daha fazla şok vererek nasıl kendilerini aşmaya devam ediyor? Bu görünmez düğmeyi sonuna kadar çevirerek normal sezonu gerçekten oynayarak kapatmanın bir yolunu bulabilirler. İyi savunma ve ardından sezon sonrası boyunca sürdürmek.

Gerçek inananlar, taşların zaten orada olduğunu söyleyecektir: savunmada birkaç gerçek yıldız (Patrick Peterson, Harrison Smith, Eric Hendricks, Za’Darius Smith, Danielle Hunter) ve teoride zaten oyunlarını güçlendirebilecek genç / tanınmamış oyuncular deneyim kazandıkça. Linebacking tüm sezon boyunca olağanüstüydü, kenara hücum olağanüstü.

Statüko muhtemelen harika bir savunma elde etmek için yeterince iyi değil, ancak alınması gereken ayarlamalar var: daha fazla Duke Shelley, daha az Cameron Dantzler; daha fazla Josh Metellus, daha az Cameron Bynum. Daha fazla insan kapsama alanı, daha az bölge. Daha fazla yıldırım – geçen Pazar ikinci yarıda görmeye başladığımız bir şey; daha gizli kapsama. Yüzeyin hemen altında gizlenmiş olabilecek büyüklüğü ortaya çıkarmak için gerekli değişiklikleri yaparak bizi daha da kapsamlı bir şekilde eğlendirmek için mor bir sweatshirt ve top şapkası giymiş çılgın bir dahi olabilecek DC Ed Donatell’de.

2022'yi Kapatmak İçin Harika Bir Viking Savunması Görmenin Eşiğinde miyiz?
9 Ocak 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings’in korner oyuncusu Patrick Peterson (7), US Bank Stadyumu’nda dördüncü çeyrekte Chicago Bears’a yaptığı touchdown için yaptığı engellemeyi kutluyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports

Belki ben o yeni inananlardan biriyimdir? Tek gereken, 30 dakika artı fazla mesai ve tüm kusurları gözden kaçırmak için başka bir öfori kaynaklı isteklilikti. Bence bu savunma tam da Donatell’in söylediği gibi bir viraj ama kırma makinesi. Belki de yeterince iyidir. Belki de harika olmanın eşiğindedir?

Bu yeni keşfedilen iyimserliği test etmek ve başka birinin, Donatell’in savunmasının aslında (yutkun) olabileceğine dair kesin bir inanç olmasa bile, beklenmedik bir açık fikirlilik duygusuna kapılmaya başlayıp başlamadığını öğrenmek istedim. iyi. Bu tür şeyler için başvurulacak kaynağım, profesyonel bir izci gibi her NFL oyuncusunu ve oynadıkları takımları filme ayırmak ve derecelendirmek için sayısız saat harcayan yazarlardan ve futbol meraklılarından oluşan bir kadroyu çalıştıran Pro Football Focus’tur. Bu tür şeyleri değerlendirirken spor basınında birinin görüşü önemliyse, o da PFF’dir.

Görünüşe göre – beni çok şaşırtacak şekilde – uzmanlar PFF Sahip olmak not alındı Donatell’in en yakın ortakları dışında Vikinglerin eğilme-kırmama savunmasını tamamen benimseyen ve şu anda onları NFL’de en iyi altıncı etraflı. (Not: ödeme duvarı gerekli). Altıncı? Dürüst olmak gerekirse, bunu okuduğumda gözlerime inanamadım, iyimserlik ya da hayır. Ama işte oradaydı: 77.4 notuyla Vikingler, Jets, Eagles, Broncos ve Rams ile birlikte yalnızca 49ers’ı (84.3’te birinci) takip ediyor.

Viking savunmasının daha büyük, daha iyi şeyler yapabileceği fikri, düşündüğümüz kadar abartılı olmayabilir. Yetenekli oyunculardan oluşan bir tabandan başlıyorlar, üç haftalık normal sezon oyunu ve dört adede kadar sezon sonrası karşılaşma, futbol terimleriyle öğretmek, eğitmek ve uydurmak için sonsuz bir zaman.

Muhtemelen iyi bir savunmadan şüphesiz harika bir savunmaya geçmek, erken tur playoff hayal kırıklığı ile Super Bowl yarışmacısı arasındaki fark olacak sihirli bir hareket olurdu. Tek bildiğim, eğer savunmada sahip olduklarını geliştirebilirlerse ve bu eşsiz harika sezonda mükemmelliğe yaklaşabilirlerse, bu Colts’un kazanmasından daha büyük bir şok ve daha da hoş bir sürpriz olur. Ama biri olabiliyorsa diğeri neden olmasın?

Vikings Rakibini Tanıyın: 16. Hafta - New York Giants


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/opinion/seeing-a-great-vikings-defense/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir