2022’de NFL’deki en iyi 10 köşe oyuncusu sıralaması


Xavien Howard
9 Ocak 2022; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; Miami Dolphins’in köşe oyuncusu Xavien Howard (25), Hard Rock Stadyumu’nda ilk çeyrekte New England Patriots’a karşı topu durdurduktan sonra top koşturuyor. Zorunlu Kredi: Rhona Wise-USA TODAY Sports

Bugünlerde futbolda o kadar çok harika korner var ki, NFL’deki en iyi kornerleri sıralamak neredeyse imkansız bir görev haline geldi.

Sezon öncesi pozisyon sıralamalarımızı bir araya getirirken, 2022’deki en iyi köşe oyuncularını 10’luk bir listeyle sınırlamak zordu. NFL’deki en iyi köşe oyuncularını birbiriyle karşılaştırmak da zordu.

NFL’deki en iyi köşe oyuncuları

Ama en iyi NFL köşe oyuncularının sıralanmasını istiyorsanız, bizde var.

2022’nin en iyi köşe oyuncuları, hepsi kariyerlerinin en iyi futbollarından bazılarını oynayan köklü yıldızlardır. Bu listeyi bir araya getirmek kolay olmasa da, NFL’nin 2022’deki en iyi 10 köşe oyuncusu sıralamamız burada.

10. AJ Terrell

İlk iki sezonunda AJ Terrell, ligin gerçekten elit köşe oyuncularından biri olma yeteneğini parlattı. Terrell, Falcons’ın son iki sezonda sahip olduğu parlak noktalardan biri olmasına rağmen, başarıları Atlanta’da biraz gizlendi.

İki sezon boyunca dört müdahaleyle, sayıları henüz tam olarak göze çarpmıyor. Ancak Terrell’in geçen yıl sahadaki çabaları, ona Clemson ürünü için parlak bir geleceğe işaret eden İkinci Takım All-Pro seçimini kazanmaya yetti.

9. Jaire Alexander

Bir omuz yaralanması sınırlı Jaire Alexander Geçen yıl sadece dört maça çıktı, bu yüzden 2022’de nasıl geri döneceğine dair bazı sorular var. Tabii ki Packers ona güveniyor ve Alexander’a sezon dışında dört yıllık bir uzatma veriyor.

Alexander’ın kariyerinde sadece beş müdahalesi olmasına rağmen, 48 kariyer maçında 44 defa savunduğu pas var. 2020’de Pro Bowler olduğunu ve geçen yılki sakatlıktan önce kendine gelmeye başladığını unutmayın, bu nedenle Alexander’ın 2022’de kaldığı yerden devam edebilmesi için her türlü şans var.


8. Denzel Koğuş

Denzel Koğuş ligdeki en istikrarlı köşe oyuncusu olmayabilir, ancak oyununun zirvesindeyken herkes kadar iyidir. Pro Bowl’u 2018’de çaylak olarak yaptı ve geçen sezon Pro Bowl’a geri döndü.

Fiziksel olarak, elit bir köşe olmak için tüm araçlara sahip, bu yüzden Browns ona geçen baharda 100.5 milyon dolar değerinde beş yıllık bir uzatma verdi. 25 yaşında, Ward zirve yıllarına giriyor olmalı, bu yüzden 2022 kampanyasından başlayarak bu sözleşmeye uymaya başlaması için her şans var.

7. Marlon Humphrey

Marlon HumphreyGeçen sezon bir sakatlık nedeniyle onu 12 maçla sınırladıktan sonra, hisseleri 2022’ye doğru biraz düştü. Kredisine göre, 12 maçta 13 defans pas ve bir müdahale çok perişan değil.

Daha da önemlisi, Humphrey kendisini 2019 ve 2020’de en iyi köşe oyuncusu olarak kurdu, her iki sezon da Pro Bowl’a gitti ve hatta 2020’de NFL’de sekiz zorunlu başarısızlığa uğradı. Beş yıl boyunca dokuz müdahale ve 64 defans pas yaptı. kendini ligin en iyi köşe vuruşlarından bazıları ile aynı kategoriye sokmak için fazlasıyla yeterli.

6. Trevon Kazıları

Sadece zaman gösterecek eğer Trevon Kazıları 2022’nin en iyi köşe oyuncularından biri olacak ya da sadece ayın en iyisi olacak.

Bununla birlikte, geçen sezon için zorlayıcı bir dava açtı ve NFL’ye iki gol için geri döndüğü de dahil olmak üzere 11 müdahaleyle liderlik etti.

Söylemeye gerek yok, bu sayılar ona bir Pro Bowl seçimi kazandırdı ve onu Birinci Takım All-Pro yaptı. Adil olmak gerekirse, onu NFL’deki en iyi köşe oyuncularıyla aynı seviyeye getirmek için birden fazla iyi sezon gerekecek. Ancak ilk 28 maçında 14 müdahale ve 35 defans pasla Diggs, kariyerine mükemmel bir başlangıç ​​yaptı.

5. Tre’Davious Beyaz

Faturalar ve taraftarları, Beyaz’ın müsait olması durumunda geçen yılki playofflarda işlerin nasıl farklı olabileceğini sadece hayal edebilirler. Geçen Kasım ayında ACL’sini yırtmadan önce, White şüphesiz NFL’nin elit köşe oyuncularından biri olmuştu.

O, 2019’da altı golle ligi de yöneten olağanüstü bir köşe oyuncusu. Rakamları son birkaç sezonda düşük olsa da, bunun temel nedeni oyun kurucuların onun yönünde atış yapmaktan kaçınmaya çalışması.

Sakatlığı olmasaydı, Beyaz muhtemelen 2021’de üst üste üçüncü yıl Pro Bowler ve All-Pro olacaktı. Bu yıl sağlıklı bir şekilde geri döndüğü sürece, devam etmeyeceğini düşünmemek için hiçbir neden yok. 2022’de ligin en iyi kornerlerinden biri olmak.

4. Marshon Lattimore

Marshon Lattimore Saints onu 2017’de 11. sıradan draft ettiğinden beri gerçek bir yıldız oldu. Çaylak olarak Pro Bowler’dı ve o yıl Yılın Savunma Çaylağı ödülünü evine götürdü.

Lattimore o zamandan beri sadece daha iyi hale geldi, Pro Bowl’u ilk beş sezonunda bir kez hariç tuttu ve ona geçen yıldan önce beş yıllık 97.6 milyon dolarlık bir uzatma kazandı. Yakalama sayıları diğer en iyi köşe oyuncuları kadar şatafatlı olmasa da, Lattimore maç başına bir defanslı pas ortalaması alıyor ve bu NFL’de pek fazla kornerin eşleşemeyeceği bir istatistik.

3. Xavien Howard

Son yıllarda kazanma eksikliğine rağmen, Miami savunması son birkaç yılda ligdeki en iyi savunmalardan biri oldu. Xavien Howard olmasının büyük bir nedeni.

Son dört sezonun üçünde bir Pro Bowler oldu ve hem 2018 hem de 2020’de NFL’de ön elemelerde lider oldu. Howard ayrıca NFL’de 2020’de savunduğu 20 pas, ardından 2021’de savunduğu 16 pas ve beş pas ile NFL’ye liderlik etti.

Performansında herhangi bir düşüş olmadı, bu da Howard’ı ligdeki en tutarlı ve güvenilir köşe vuruşlarından biri haline getirirken, 2022’deki en iyi köşe oyuncularından biri olarak kendisine hak ettiği değeri veren yeni bir sözleşme kazanmasına yardımcı oldu.

2. JC Jackson

JC Jackson Son iki sezonda çoraplarının fırladığını gördü ve kesinlikle onu NFL’nin 2022 kampanyasına giden en iyi köşe oyuncularından biri yaptı.

Doğal olarak Chargers, ona beş yıllık 82,5 milyon dolarlık bir sözleşme verdikten sonra durumun böyle olmasını umuyor. Jackson, son iki sezonda 17 defans ve 37 defans pas kaydetti ve 2021’de 23 defans pasla ligin lideri oldu.

Oyun kurucular hala ona yön vererek onu test ediyor ve Jackson bu hatanın bedelini onlara ödetmeye devam ediyor. 2022’de ligdeki en iyi oyun kuruculardan bazılarına sahip bir bölüme giriyor, bu yüzden hala test edilmeyi bekliyor, ancak Jackson’ın hala yüksek bir seviyede performans göstermesine güveniyoruz.

1. Jalen Ramsey

Makul insanlar aynı fikirde olmayabilir, ancak bundan daha iyi bir köşe oyuncusu bulmak zor. Jalen Ramsey şu anda. Uzun bir süre boyunca elit bir seviyede oynadı ve takımının Süper Kupa’yı kazanmasına yardım ettiği bir sezondan çıkıyor.

Ramsey, çaylak sezonu dışında her yıl Pro Bowler oldu ve arka arkaya sezonlarda Birinci Takım All-Pro seçimi oldu.

Rams, onu NFL tarihindeki en yüksek ücretli defans oyuncusu yaptıktan sonra bile, Ramsey sözünü ve potansiyelini yerine getirdi. Oyun kurucular son yıllarda ondan uzak durmaya çalıştılar, ancak Ramsey 2021’de hala etkileyici bir şekilde dört müdahale ve 16 defansa pas aldı. Büyük köşe oyuncuları denizinin ortasında bile, Ramsey en iyi olarak öne çıkmaya devam ediyor.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/best-cornerbacks-in-nfl-ranking-2022/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir